Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba arkadaslar vizemiz basildi. annotation 212(g)(2)(b) yaziyor. Ne demek oluyor? sanirsam asilar ile ilgili. Herhangi birsey yapmamiza gerek var mi?

• @istanbullover Merhaba. İnternette biraz bakındım o duruma ve yabancı göçmenlik avukatlarının cevabına göre aşılarınız eksik. Ancak Amerika’ya girişte sorun yaşamazsınız diyorlar. Waiver durumunuz var sanırım.. aşılarınız eksik olsa bile vizeniz onaylandığı için sorun yaşamamanız lazım.. diyor avukatlar. Tabii konuyu iyi bilen birisi cevaplarsa daha güzel olur. Aşağıya kaynak linki bırakıyorum. Bol şans. 🙂

https://www.avvo.com/legal-answers/212-g-2-b-on-my-wife-s-iv-2442018.html

• @istanbullover hemen hemen her gocmen vizesinde bu ibare oluyormus. Sorun yasanmiyor, iciniz rahat olsun. Bizimkilerde de vardi. Sorunsuz giris yapildi Abd’ye.

• @Naerys evet waiver oldugu icin bir problem olmaz diyorlar🙏🏻 tesekkur ederim

• @dpdemir tesekkur ederim🙏🏻 unganlarda asilar vurulmustu daha ne asisi icin boyle waiver vermisler ilginc. Ama cogu insanin vizesinde oluyormus dediginiz gibi

• @istanbullover Rica ederim. Ben de pasaportumu bugün postaneden aldim, bende de yaziyor aynisi.. 😃

• @istanbullover ben de sizin gibi dusundum. Gereken asilari olduk, daha niye boyle bir ibare koyuyorlar acaba dedim. Sanirim, hepatit B gibi asilar toplamda 3 doz olmasi gerekiyor. Unganlar sadece 1 dozunu yapmis oluyor. Digerleri eksik kaliyor. Bu yuzden boyle bir ibare koyuyorlar.

• @Naerys tebrik ederim 🙂

• Mrb, Nvc doc yükleme sürecinde ds-260'ı online yükledim ama maalesef bir çıktısını almadım. Randevu için konsolosluğa gitmeden önce tekrar mı doldurmak gerekiyor ds-260'ı. Birde sağlık raporu için istenen belgeler de Unganlar ds-260 çıktısını istiyor nasıl çözüm bulurum?

• Bu arada dq olduktan sonra;
    Eşim 83 gün oldu randevu tarihi yok henüz

1. Çocuk 72 gün
    2. Çocuk 46 gün oldu dq olalı ama ses yok. Amerikan vatandaşıyım

• @nyden, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Mrb, Nvc doc yükleme sürecinde ds-260'ı online yükledim ama maalesef bir çıktısını almadım. Randevu için konsolosluğa gitmeden önce tekrar mı doldurmak gerekiyor ds-260'ı. Birde sağlık raporu için istenen belgeler de Unganlar ds-260 çıktısını istiyor nasıl çözüm bulurum?

Merhabalar.. CEAC hesabinizdan ciktilari alabilirsiniz. Ama zaten saglik muayenesi ya da vize gorusmelerinde DS-260 formlari degil, confirmation page'ler isteniyor. Eger onlari aldiysaniz sorun olmaz. Randevu mektuplari icin adina basvuru yapilanlarin birincil ulkelerine bakiliyor. Yani Turk vatandasi dahi olsalar Turkiye'de dogmamislarsa bekleme sureleri uzun oluyor. Ancak genel olarak son zamanlarda her kategoride bi' yogunluk var. Esiniz ve 1. cocuk icin randevu mektubu almis olmaniz lazimdi. Umarim kisa zamanda randevularinizi alirsiniz..

• @Naerys aydınlattığın için teşekkürler

• Merhaba, sağlık muayenesinin sonuçlarını fiziksel olarak almaya gerek yok değil mi? @Berkan-Duru bey öyle belirtmişti. Unganların önündeyim şu an ve greencard talihlisi biri fiziksel sonuçları almak için tekrar gelmiş. Bütün planları bozuyor şu an aydınlatırsanız sevinirim 😃

• @Samet-Ünlü merhabalar, sekretere sorun size işlemleriniz dijital olarak takip ediliyor derse eğer almanıza gerek yok, yarın akşama emİl gelir onun çıktısını alırsınız.

• @ynsmry, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü merhabalar, sekretere sorun size işlemleriniz dijital olarak takip ediliyor derse eğer almanıza gerek yok, yarın akşama emİl gelir onun çıktısını alırsınız.

Teşekkürler boş bi anını yakalarsam soracağım. Pazartesileri çok kalabalık oluyor anlaşılan bekleme salonunda 30 kişi var 😃

• @Samet-Ünlü rica ederim, sizin belgeleri aldıysa eğer ödemeyi yaparken sorun yardımcı oluyorlar

• @Samet-Ünlü merhaba, hayir ben özellikle sormuştum fiziksel sonuçları alacak ve görüşmeye götürecek miyim diye ama hayır herşey elektronik dediler. Daha sonra mailinize saglik sonuclari gelecek ve onu yazdırıp ABD girisinde ibraz edersiniz dendi.

• @Samet-Ünlü sizin sonuclarinizi konsolosluga dijital olarak gonderiyorlar

• NVC aşamasında marriage certificate istiyor. vukuatlı nüfus kayıt örneği yüklesem orada evli olduğum yazıyor zaten o yetiyor mu? Ayrica adli sicil kaydi vs gibi belgeleri türkce yüklesem yetiyor mu? ekstra belge yüklemem gerekse nasil yükleyebiliyorum? tesekkür ederim

• Dq olduktan sonra 85. günde görüşme tarihimizi aldık , bi stres bitti diğeri başlıyor 🙂

Benzer Başlıklar

• 8
  • 3
  • 57
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |