Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tuncayarat ABD giriş yaptınız mı acaba girişte pasaport memuru neler sordu sıkıntı çıkardı mı Eylül 2.haftası bızımde uçuş var hazırlıklı olalım. Gercı dönüş bıletleri ve otel konaklama tamam ama sagları solları belli olmuyor.

• @misha90 tek yonden bahsediyorsunuz degil mi? Bende arastiriyorum hangi aylar fiyatlar neler diye ama gidis donus ve aktarmasiz bu rakamlari goremedim.

• @jtcarlos hiç hatırlamıyorum tek yön bakmıs da olabilirim ama siz şuan bakıyorsanız aralık ayına ucus bakmanız lazım yine de aynı uygun fiyatı yakalamaya calısıyorsanız cunku ben yorumu yazalı iki ay olmuş 🙂

• @misha90 az once tekrar baktim aralik ayina tek yon 17.000 e var ama gidis donus 30.000 leri geciyor

• @jtcarlos yandık desenize. neyse işleri halledelim de maddi işleri borç harç halledicez artık 🙂

• @yuzi35 merhaba, ben en son ekim 2022 de giriş yaptım. New York’a gelmiştim ve memur bey bana sadece yanımda kaç para olduğunu sordu, baska bir sey sormamıştı ve direkt giriş damgasını vurdu. Eylül 19 da yeniden gidicem ama bu sefer Seattle’dan giriş yapıcam, orada nasıl olur bakalım görücez

• Bagaj hakkını ne kadar geçmeye tolerans gösteriyolar acaba?

• @zeynomistan o konu hakkında pek bir bilgim yok maalesef daha önce yaşamadım fakat 1-2 kg farka thy pek bir sey demiyor diye biliyorum. Tabii o an size denk gelen görevliye da bağlıdır bu illa. Zaten ABD uçuşlarında 2 bavul hakkı veriliyor

• @tuncayarat Bi yerlerde 900 gramı aşmayın diye bişeler okudum diye hatırlıyorum onun için 23900 gram yaptım valizleri hep. İnşallah insaflı bi memura denk geliriz

• @zeynomistan problem olacağını sanmıyorum açıkçası

• @zeynomistan abd içerisinde aktarma var mı uçuşunuzda?

• @tuncayarat Yok hayır aktarmasız aldık. Ditekt Atlantaya gidiyoruz

• @zeynomistan hayırlı yolculuklar

• @tuncayarat Çok teşekkür ederim ❤

• Istanbul-Seattle, Seattle-Portland uçuşum var. Daha önce iç hatlar aktarmalı bir uçuş gerçekleştirmedim maalesef. Seattle-Portland uçuşum Alaska Airlines tarafından olacak. Bu şekilde bir deneyim yaşayanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Seattle da indiğim zaman valizimi alıp, pasaport kontrolünden sonra check in yaptırmaya mı gideceğim yoksa valizim direkt Portland’a mı gelecek? Thy ile Alaska airlines’in anlaşması var diye biliyorum. Deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim teşekkürler

• @tuncayarat biletinizi Ist-Sea-portland olarak aldiysaniz Portland icin check in gerekmemesi lazim. Sadece Ist-Sea alip ayrica Sea-Portland aldiysani o zaman valizinizi seattle dan alip portland icin check in yapmaniz gerekir. Yani baglantili ucus aldiysaniz check in ve valiz almaya gerek yok. Birbirinden munferit ucus aldiysaniz check in ve baggage claim gerekir. Bir de seattle’da soyle bir sey var. Seattle a direkt ucus yapip son noktasi seattle olanlar once valizini alip sonra pasaport kontrol e gidiyor. Bence Tr de check in yaparken ne yapmaniz gerektigini emin olmak icin kontuar gorevlisine sorun.

• @tuncayarat, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Istanbul-Seattle, Seattle-Portland uçuşum var. Daha önce iç hatlar aktarmalı bir uçuş gerçekleştirmedim maalesef. Seattle-Portland uçuşum Alaska Airlines tarafından olacak. Bu şekilde bir deneyim yaşayanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Seattle da indiğim zaman valizimi alıp, pasaport kontrolünden sonra check in yaptırmaya mı gideceğim yoksa valizim direkt Portland’a mı gelecek? Thy ile Alaska airlines’in anlaşması var diye biliyorum. Deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim teşekkürler

Amerika Birleşik Devletleri’ne giden tüm yolcular güvenlik sebebiyle gümrük kontrolünden geçerler. Bu nedenle tüm yolcuların bagajlarını ilk varış noktasında teslim almaları gerekmektedir.

Not-1: Yani Seattle’da alacaksınız bagajlarınızı, ilk varış noktanızda.

İlk varış noktasından sonra iç hat devam seferi olan yolcularımız, 12 saati aşmayan bekleme süresi için son varış noktasına kadar check-in yapabilirler. Yine de bagajlarını ilk varış noktasında teslim alarak gümrük kontrolünden geçmeleri ve bagajlarını teslim etmeleri gerekir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iç hat bağlantı süresinin 12 saati aştığı durumlarda, bagajlar ilk varış noktasına kadar etiketlenir. Yolcularımızın ilk varış noktalarında bagajlarını teslim almaları, gümrük kontrolünden geçtikten sonra bagajlarını ilgili havayolu birimlerine teslim etmeleri ve bağlantı uçuşu için yeniden check-in yapmaları gerekir.

Not-2: Seattle havalimanında Portland uçuşunuz için tekrar kontuara giderek valizlerinizi teslim etmeniz gerekiyor, İstanbul’da kontuarda Seattle - Portland uçuşunuz için boarding kartınız verilmiş olsa bile.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/bagajimi-ne-zaman-teslim-almaliyim/

• @zeynomistan Yıllardır Thy ile gidip geliyoruz eskiden bagaj ağırlıklarına hiç takılmazlardı biraz sohbet edince sorunsuz geçiyordu bavullar. Son dönemlerde çok dikkat ediyorlar. Bir seferinde 1 kiloyu bile sıkıntı yaptı bende içinden çıkarıp önemsiz bi kaç şeyi çöpe attım. O biraz şans ama çok da fazla doldurmamanızı öneririm.

• Amerikaya Ucus
    Agustos ayinda Amerikaya ucak biletleri tavan yapiyor. Direk ucuslar bir kisi gidis donus 2300 dolarlara kadar firladi.

Biz de oglumla birlikte girip donecegiz. Cok para tutuyor.

Skyscannerdan aktarmali bilet aradim. Gotogate'in sitesi en ucuz ucak biletini ita havayollari ile verdi. Bir aktarma, Romada ve 20 saat havalimaninda beklemeli.

Dedim 20 saatte 2600 dolar hic kazanmadim. Bari boyle kazanayim. Italya Turklerden transit vize istiyor normalde ama pasaportunuzda ABD vizesi varsa bundan muafsiniz.

Biz de oyle gittik. Kisi basi gidis donus 950 dolara mal oldu.

Roma havalimaninda gece 11'den sonra her yer kapaniyor. Bu yolu tercih edecekseniz, yaninizda uyku tulumu olsun. Koltuklar cok rahatsiz.

Esnaf ise cok konuksever. Dondurma ikram eden de oldu, bir dilim fiyatina iki dilim pizza veren de.

Ertesi gun ucagimiza bindik. 9 saat sonra NY JFK havalimanina indik.

Ilk giris olunca turistlerle ayni kuyruga giriliyor. Ama bundan sonrasinda ABD vatandaslari ve gocmen vize sahipleriyle ayni kuyruga girecegiz.

Bu da daha' hizli gecis demek.

Amerikaya ilk girisimiz bu sekilde oldu.

• ⭐⭐⭐

@zeynomistan tamamen memurun insafı isterse 500g içinde sorun çıkartır, isterse 2-3 kiloyu görmezdende gelir

Benzer Başlıklar

• 1
  • 41
  • 7
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |