Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ABD'de de maliyet aynı olur muhtemelen @Cihangir-KARABAGCI tek farkı kişi başı 185$ filan denk gelir şu anda sanırım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells merhaba,
    mülakat günü yaklaştıkça kafamızdaki soru işaretleri de artıyor. Gelen randevu mailinde neredeyse tüm belgelerin ingilizcesini de istemiş, bildiğim kadarıyla türkçe belgelerin ingilizce tercümeleri istenmiyor diyordu forumlarda. Bu konudaki yorumunuz nedir? Ayrıca, doğum belgesi dediği evrak yerine vukuatlı nüfus kayıt örneğini kabul ediyorlar mı? (doğum yerim bulgaristan bu arada)

Gelen mailde istenilen evraklar şu şekilde yazılmış;

Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    Police Certificate (Original AND English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    Birth Certificate (Original and English translation with copy), Shenasname (Iran), Nüfus kayit örnegi (Turkey), 1957 birth registration (Iraq).

• @axuahmet87
    konsolosluktan gelen mulakat information mailinde soyle bir bölum var gözünüzden kaçmış olmalı, yukarıda ve sarı fonlu:
    For Turkish Applicants:
    Please note that English translations are not required for the documents in Turkish, except for the court documents excluding the divorce decree. Please bring the original and one copy for each applicant.
    Yani ,
    " Turkçe olanlar için boşanma dışındaki mahkeme dokumanları hariç hiç bir dokuman tercumasine için gerek yoktur " diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axuahmet87 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhaba,
    mülakat günü yaklaştıkça kafamızdaki soru işaretleri de artıyor. Gelen randevu mailinde neredeyse tüm belgelerin ingilizcesini de istemiş, bildiğim kadarıyla türkçe belgelerin ingilizce tercümeleri istenmiyor diyordu forumlarda. Bu konudaki yorumunuz nedir? Ayrıca, doğum belgesi dediği evrak yerine vukuatlı nüfus kayıt örneğini kabul ediyorlar mı? (doğum yerim bulgaristan bu arada)

Gelen mailde istenilen evraklar şu şekilde yazılmış;

Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    Police Certificate (Original AND English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    Birth Certificate (Original and English translation with copy), Shenasname (Iran), Nüfus kayit örnegi (Turkey), 1957 birth registration (Iraq).

Mulakat sureci icin bu konunun ilk iletisini incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Bulgaristan'dan almaniz gereken dogum belgesinin adi:
    Удостоверение за раждане (Udostoverenie za razhdane)

Ayrintili bilgi icin:

• merhaba ben ds260 formunu birkaç ay önce doldurup submit ettim ama aklıma takılan şöyle bir soru var; ben 2007-2011 arası lise eğitimi aldım fakat ais.osym de başlangıç 2008'in kasımı ve bitiş 2011 haziran yazmakta (2,5 yılda liseyi bitirmişim?) ve ben de sistemde böyle yazdığı için formumu aynen bu şekilde doldurdum. şimdi ben kcc ye mail atıp formu tekrar açtırıp başlangıç tarihini kafama göre 2007de okulların açıldığı zaman yapsam resmi sistemde başka tarih olduğu için yalan beyandan elerler mi beni ya da hiç dokunmasam böyle kalsa mı? bide şeyi merak ediyorum bu ds260 formunda bu tarz yanlış eksik şeyler olması durumunda mülakata hiç çağırılmadan mı elerler yoksa mülakat sırasında görevli burası hatalı nedir olay diye sorar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba ben ds260 formunu birkaç ay önce doldurup submit ettim ama aklıma takılan şöyle bir soru var; ben 2007-2011 arası lise eğitimi aldım fakat ais.osym de başlangıç 2008'in kasımı ve bitiş 2011 haziran yazmakta (2,5 yılda liseyi bitirmişim?) ve ben de sistemde böyle yazdığı için formumu aynen bu şekilde doldurdum. şimdi ben kcc ye mail atıp formu tekrar açtırıp başlangıç tarihini kafama göre 2007de okulların açıldığı zaman yapsam resmi sistemde başka tarih olduğu için yalan beyandan elerler mi beni ya da hiç dokunmasam böyle kalsa mı? bide şeyi merak ediyorum bu ds260 formunda bu tarz yanlış eksik şeyler olması durumunda mülakata hiç çağırılmadan mı elerler yoksa mülakat sırasında görevli burası hatalı nedir olay diye sorar mı?

bahsettiginiz farkliliklarin pek de onemi yok, 2007 yerine 2008 yazarak ne gibi bir kazanc kazanmaya calisiyorsunuz 🙂
    cevap: hicbir sey 🙂 dolayisiyla bu tur durumlari telas etmenize gerek yok, mulakat zamani bu farkliliktan bahsedersiniz eger konsolos gerekli gorurse degisikligi yapar.

• @crazycells ilk gönderdiğiniz linkteki evraklar sağlık raporu hariç hepsi tamam ( yarın sağlık raporu için hastaneye gideceğim) bulgaristandan alınması gerektiğini söylediğiniz Doğum belgesini almak şart mı. (İlk linkteki listede Doğum belgesi yazmıyor) Vukuatlı nüfus kayıt örneği aynı işi görmez mi? hem Türkiye hem Bulgaristan vatandaşıyım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ilk gönderdiğiniz linkteki evraklar sağlık raporu hariç hepsi tamam ( yarın sağlık raporu için hastaneye gideceğim) bulgaristandan alınması gerektiğini söylediğiniz Doğum belgesini almak şart mı. (İlk linkteki listede Doğum belgesi yazmıyor) Vukuatlı nüfus kayıt örneği aynı işi görmez mi? hem Türkiye hem Bulgaristan vatandaşıyım.

Bulgaristan'da dogdugunuz icin oradan isterler diye tahmin ediyorum. Bir ulkede dogdugunuzu baska bir ulkeden aldiginiz belgeyle gostermek cok mantikli gelmiyor, ABD'de baska islemler icin dogum belgeniz gerekiyorsa yine Bulgaristan'dan alacaginiz belgeyi ve cevirisini gostermenizi tavsiye ederim.

Vize islemleri ile ilgili olarak da, isterseniz konsolosluga ulasip bir sorun:

(Bulgaristan'da dogdugunuzu belirtin, ayrica Turkiye'deki vukuatli nufus kayit orneginin yeterli olup olmadigini da sorun, cevaba gore hareket edersiniz)

• Merhabalar arkadaslar vizem bu gün itibariyle onaylanmıştır ancak en önemli konu arkadaşım ds260 formunu doldurduğu zaman baba adına rasim yazacağına raşit yazmış bende mülakatta stresten dolayı unuttum ne yapmam lazım nasıl düzeltirebilirim yardımcı olabilirmisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453 diger konuda cevap verdim, sorularinizi farkli konularda sormaniza gerek yok.

• @crazycells merhaba, konsoloslukla verdiğiniz link üzerinden irtibata geçtim. Dediğiniz gibi Doğum belgesini Bulgaristan’dan almamı istediler. Yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Bulgaristan’a giderek belgeyi alacağım. Bulgaristan’dan almam gereken başka belge var mıdır? Gitmişken hepsini halletmek istiyorum. Mülakata 6 gün kaldı. Yorumunuzu rica ederim.

• Merhaba arkadaslar,Brit Simon’un blogunu okudum orda kasim sonuna kdr gorusmeler gonderiliyor aralık ayını girildiğinde görüşme tarihi almayanlar şubatta görüşmeye girebilirler diyorlar.Yeni sisteme geçildiği için ne olacağını bilmiyoruz diyor.bizim forumda sadece 1 kisi randevu tarihi geldigini belirtti.Whatsapp gruplarında konuşukan yeni bilgiler var mı?
    @crazycells size subatta yüksek sayılı bir cut off acıklanır mı? Yoksa bu process iyice yavaslatir mi?

• anladım sıkıntı edecekleri birşey olsa dahi mülakata almadan eleyip dosyayı kapatmak diye birşey yok yani, mülakat sırasında konsolos belirleyici tamamen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba, konsoloslukla verdiğiniz link üzerinden irtibata geçtim. Dediğiniz gibi Doğum belgesini Bulgaristan’dan almamı istediler. Yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Bulgaristan’a giderek belgeyi alacağım. Bulgaristan’dan almam gereken başka belge var mıdır? Gitmişken hepsini halletmek istiyorum. Mülakata 6 gün kaldı. Yorumunuzu rica ederim.

dogum belgesi ve adli sicil kaydi isteniyor dogum ulkesinden genelde ama Bulgaristan'dan adli sicil kaydini almak zorlu oldugundan istemeyebiliyorlar, forumdaki polis belgesi konusunu okuyun orada arkadaslar Bulgaristan konusunda da deneyim aktarmisti diye hatirliyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar,Brit Simon’un blogunu okudum orda kasim sonuna kdr gorusmeler gonderiliyor aralık ayını girildiğinde görüşme tarihi almayanlar şubatta görüşmeye girebilirler diyorlar.Yeni sisteme geçildiği için ne olacağını bilmiyoruz diyor.bizim forumda sadece 1 kisi randevu tarihi geldigini belirtti.Whatsapp gruplarında konuşukan yeni bilgiler var mı?
    @crazycells size subatta yüksek sayılı bir cut off acıklanır mı? Yoksa bu process iyice yavaslatir mi?

Ne dediginizi tam anlayamadim maalesef, her ay mulakat tarihi alanlara bilgilendirme gonderiliyor.

Cut-off'larin artis ivmesinde illaki bir yukselme olacak ama ne zaman olur bilinmez, normal gidisata gore 11.000 olmasi lazim Subat'in, onun ustundeki her sayi iyiye isaret.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

anladım sıkıntı edecekleri birşey olsa dahi mülakata almadan eleyip dosyayı kapatmak diye birşey yok yani, mülakat sırasında konsolos belirleyici tamamen.

evet, mulakattan once eleme olmuyor.

• @crazycells
    Arkadaşlar bilen varsa cevaplarsa sevinirim. DS260 formunda convicted or arrested diye bir soru var. Türkçesi hüküm giydiniz mi ya da tutuklandınız mı. Soracağım şu. Gözaltında kalmak bunlara girer mi? Gözaltında kalıp sonra sersbest bırakılmak? Normalde gözaltının ingilizcesi custody ama arrested acaba gözaltıyı da kapsar mı?

• Sicile işledi ise temiz kagidinda çıkar islemedi ise görmezler diye tahmin ediyorum ama daha bilgili bir arkadaş yanlış isem düzeltsin lütfen

@barvas DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    Arkadaşlar bilen varsa cevaplarsa sevinirim. DS260 formunda convicted or arrested diye bir soru var. Türkçesi hüküm giydiniz mi ya da tutuklandınız mı. Soracağım şu. Gözaltında kalmak bunlara girer mi? Gözaltında kalıp sonra sersbest bırakılmak? Normalde gözaltının ingilizcesi custody ama arrested acaba gözaltıyı da kapsar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

hayir, bu bahsettiginiz durumlari yazmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |