DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar arkadaşlar, CN numaram 15xxx sizce evrak taşımamı tavsiye eder misiniz ? Yoksa Ankara mülakat tarihi verir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

• @tahirs Öncelikle sürecinizi lütfen imzanıza taşıyın. Hayır ben dosyamı Muscat’a taşıdım mülakatım orada olacak.

• @blackterm Forum kuralları gereği lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

Ankara’nın bu seneki performansını kimse şu an net olarak bilemez malesef. Ama Ankara’ya güvenmemeniz gerektiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tavsiyem; imkanınız varsa AOS yapın veya dosyanızı taşıyın. Karar sizin tabi.

• @bendedimsize Söylediğiniz örnekleri biliyorum sizi anladım ancak bunlar %0.1 ihtimal bir arkadaş mesela cut off olmadan Lusakaya mail atmıştı ve sonra konsolosluk mülakat yerini değiştirmişti sürpriz bir şekilde öğrenmişti geçmiş yıllarda hiç bir mail atmadan mülakat yeri hatırladığım kadarıyla Hindistan konsoloslugu olarak değiştirilenler bile vardı bunlar tamamen şans ve mantıklı hiç bir açıklaması olmayan örnekler, siz bu örneklere odaklanıp kafanızı karıştırmayın dediğim gibi bu örnekler 100 kişide 3 4 kişidir ve garantisi olmayan şeyler, bilinen ve tavsiye ettiğiniz yöntemleri uygulamanizi tavsiye ederim size forumda tavsiye ettiğimiz yöntemler bilinen en garantili ve sağlam yontemlerdir, elbette bazı saçmalıklar yaşanıyor bu süreçte ama dediğim olan sacmaliklarim mantıklı hiç bir açıklaması yok.

• @Mesut-Isler azerbeycan yoğun bir konsolosluk tiflistede giriyorlar ama başka alternatifler aramanızı tavsiye ederim

• Sayın @blackterm 2023 yılı excel tablosuna bakarsanız Ankara 15000 case numarasına kadar mülakat verdi. Tabi her yıl aynı olacak diye bir kaide olmamakla birlikte imkanınız varsa dosyanızı taşımanızı tavsiye ederim.

• Değerli Forum Üyeleri, benim sıram 31XX olmasına rağmen DS-260 başvurusunda biraz geç kaldım ve 23 Haziranda başvurumu tamamlayabildim. İlk 4500 başvuru cutoff u yapıldı ve mülakat tarihleri verilmeye başlandı ancak bana henüz mülakat tarihi verilmedi. DS gönderim tarihi kadar dosya sıra numarası da önemli diye biliyorum. Bir sonraki cutoff da bana mülakat verilebilir mi? Durumum risk içeriyor mu, değerli yorumlarınızı rica ediyorum.

• @blackterm Konsolosluk performanslarını takip edin mutlaka. DV performansı yüksek olan konsolosluklara yazın özellikle şartların neler oturum, vize vs hangi koşullarda kabul ediyor. Şuan avrupa ülkelerine düşünüyorsanız öncesinden shengeni de araştırın. Malum redler fazlaca veriliyor. Ankara'ya güvenmeyin dosyanızı taşıyın nacizane tavsiyemdir

• @ozanurgun merhaba dosya numarasının aktif olduğunu nasıl anlıyoruz cut offlardan mı? Teşekkürler

• @Armağan-Yılmaz hocam şuan 4500 cutoff ta olduğu doğru ancak 1 ile 250 arasında verildiğini tahmin ediyoruz yani 200 üzeri kimseye gitmedi geç submit etmiş olsanız bile Ankara'nın ne yapacağını kimse bilmez bilemez eğer imkanınız varsa aos veya yurtdışı ni düsünebilirsiniz

• @Armağan-Yılmaz Dv23 talihlileri arasında ds-260 formunu 15 Haziran'dan sonra submit eden kimse Ankara'dan mülakat alamadı maalesef. Bu seneki işleyiş de benzer olabilir. Süreci yakından takip ederek, gidişata göre dosya taşıma konusunda harekete geçmeniz gerekebilir.

• @Armağan-Yılmaz Merhaba,
    Daha önceki yılların excell dosyalarını mutlaka inceleyin. Geç submitten dolayı mülakat alamayanlar oldu. Dosya numaranızı ve submit tarihinizi kıyaslayarak dosya taşımayı düşünebilirsiniz.

DV2021 tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ
    DV2022 tablosu: https://bit.ly/3ep3byM
    DV2023 tablosu: https://bit.ly/3KzLHwc

• @symbi0te çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için hocam. Dosya taşıma için deadline ne olmalı? Eşim de aynı zamanda EU vatandaşı, Yunanistan’a taşıyabiliriz çünkü ben her daim Schengen alabiliyorum eşimden dolayı.

• @kuzey teşekkürler hocam sizlerin yorumları bizler için kıymetli keza direkt olarak tecrübe ile yorumluyorsunuz. O halde Eylül başlarına kadar mı beklemeliyim? Bu durumda yorumunuz ne olur?

• @Armağan-Yılmaz @Nurca ds260 formunu temmuz ayında doldurmuştu sanırım. onlar yurtdışından mülakat aldılar. Mülakat deneyimlerini profilinden okuyabilirsiniz.

• Herkese tekrardan merhaba AOS yapmak nedir konuyla ilgili detaylı bilgiyi nerede bulabilirim? teşekkürler.

• @Mert-Çarkı Buyrunuz. AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak
    Ayrıca sağ üst kısımda profinizin yanında arama merceği simgesine tıklarsanız orda çark şeklinde ayarlar simgesi var. Detaylı arama yapmak için kullanabilirsiniz.

• Selamlar,
    dv sitesinde gerekli belgeleri göndermediginiz zaman randevu verilmiyor bilgisi var. kırmızı ile ilgili kısımları çizdim. ama bana mülakat tarihi verildi. acaba yapmayı unuttuğum eksik bir adım mı kaldı? Sormak istedim. tesekkürler

40847f51-50a8-4497-9ce6-93fc00c5ae1c-image.png

• @Armağan-Yılmaz Sıkmayın canınızı. Süreci en iyi gün geçtikçe kalabalıklaşacak olan Excell 2024'den ve buradaki arkadaşların ve adminlerin yönlendirmeleriyle çözebilirsiniz. Özellikle sıra gelir mi mevzuuna bir parça ışık olacak şey Excell 2023 listesinde geçtiğimiz sene yaşadıklarımız, submit tarihlerine göre mülakat dağıtımları, CN faktörü ve tabii ki meşhur Ankara.
    Tüm bu bilgileri süreç ilerledikçe otomatik takip edebilecek, tüm kavramları oturtacaksanız ister istemez, tabi forum inceleyerek ve okuyarak. Kolaylıklar dilerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

252

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.5k

| | | |