Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @koray2000 Teşekkür ederiz.

• @koray2000 FY'nin sonuna dogru isledigini nasil ogrendiniz?

• @emreaydıner Congressman ile follow-up amaçlı iletişime geçmenizi öneririm, acaba avukatın kendisi de mi hızlandırmayı Congressman aracılığıyla yapmayı düşünüyordu?

• @Kerem-1 Öncelikle bülteni bekleyin, sizin CN’lere sıra geldiğinde ABD’ye giriş yaparsınız. Sıra gelmeden, süreç başlar başlamaz Eylül’de giriş yaparsanız 6 aylık sürede de bültende olmazsanız overstay duruma düşersiniz ve hakkınız yanar, bilginiz olsun

• Sayin @gucarslan bugun (aos)gc mulakatindan ciktim mayis 2022 size acikca sormustum siz yerimde olsaniz ne yapardiniz demistim o gun b planimi sizin sayenizde belirledim cok tesekkur ederim ve size ayrica @Figen tesekkkur ederim yeri geldi abla, yeri geldi terapist oldunuz dosyamiz gonderildi siz gonul rahatligiyla bilgininde verdigi ozguvenle sakin dediniz ama ben gene de darladim sizi hakkinizi ayrica helal edin :))hersey icin tekrar tesekkur ederim,hersey gonlunuzce olsun.

• Arkadaşlar merhaba. Ekim ayı gibi bir haftalık New York seyahati planlıyorum turistlik amaçlı. Bu gidişim, seneye nisan ayları gibi olası bir AOS girişimde gümrükte sorun yaratır mı sizce?

• @Hope-Breaker Turistik seyahatler bir sorun yaratmaz.

• @Hope-Breaker yaratabilir, giris cikis konusunu minimize etmekte fayda var.

• @Hope-Breaker Ben yaratmayacağını düşünüyorum. Haziran ayında 10 günlük Amerika seyahati gerçekleştirdim ve her hangi bir sorunla karşılaşmadım. Gidiş-Dönüş Uçak Bileti, Otel rez. gibi belgeler ile planlamanızı (Gerek olması halinde) doğru şekilde aktarırsanız problem yaşamayacağınızı düşünüyorum. DV sürecinden bağımsız Amerika Vizeniz olması problem yaşamayacağınız anlamına gelmez. Geçen seneki seyahatim de "DV" kazananı değildim, daha çok soru sormuşlardı. 🙂 Bu sene nerdeyse hiç soru sormadılar.. Özetle gerçekçi bir seyahat planında problem yaşamayacağınızı düşünüyorum.

• Merhaba, gc talihlilerinin aos yapması süreci nasıl etkiliyor. Bu konuyla ilgili bilgiyi bulamadım maalesef bilgilendirirseniz sevinirim. Mesela benim Massachusetts’de yakınlarımın mimarlık ofisi var bende gc talihlisiyim. Cn’im ve re-submit tarihim problemi onların yanında işe başlıyor olarak gözükmem gc sürecimi olumlu etkiler mi standart aos sürecine tabii tutulur muyum?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• Herkese merhabalar, eşim dv2024 talihlisi.
    CN 35k ve bu numara ile Türkiye’de sıranın bize gelmeyeceği çok belli. Eşimin,benim ve oğlumuzun Amerika Vizesi mevcut.Bir avukat tutup AOS yapmaya karar verdik.Bu kadar yüksek CN ile AOS mantıklı oldu mu sizce arkadaşlar ?Ben yorumlara baktığımda en son 29k gördüm.Sizlere de bi danışmak istedim.

• @Mert-Çarkı Merhaba, öncelikle göçmen olmayan herhangi bir ABD vizesine sahip misiniz? Yani, ABD’ye giriş yapabilecek bir vizeniz var mı? AOS, ABD’de fiziki olarak bulunduğunuz sürece yapılabiliyor çünkü.

Bunun haricinde resubmit tarihiniz AOS sürecinizi olumlu ya da olumsuz etkilemez. CN’niz bültende current olduğu zaman AOS yapabilir durumda olacaksınız.

ABD’de bir banka hesabı açıp, hesabınızdaki parayı göstermek yeterli olur ($14k olabilir mesela). Bunun yanında iş teklifi de güzel olur. Ama sadece iş teklifi yeterli olur mu bilmiyorum

• @nura maalesef abd vizem yok davet alıp başvuru yapabilirim.

• @nurtenkinik Merhabalar. Lütfen sürecinizi imzanıza taşıyınız.

Kesinlikle o CN ile Aos veya dosya taşıma düşünmelisiniz. Ancak Aos yapabilmek için Case numberınızın cut off olması gerekiyor. Malesef dv2023'te 32000'den sonrası cut off olmadı. Umarız bu sene current olur. Öyle bir durumda Aos yapabilirsiniz. Bol şanslar.

• @nurtenkinik Şimdi sizin case number'ınızın hem AOS hem de CP için önce current olması lazım size sıra muhtemelen sonlara doğru gelir yani, Mayıs-Haziran-Temmuz ayında, takibinizi güzel yapın all-current olduğunuz dönem için dosyanızı taşımış olursanız hali hazırda, konsolosluk mülakatı alma durumunuz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugo gözünüz aydın, tebrikler. abd'de bol şans diliyorum..

• @Hope-Breaker Dediğiniz gibi inşallah süreç bu seneki gibi olmaz.Ama AOS dışında da beklemek seçeneği çok mantıklı gelmiyor.Bakalım deneyip göreceğiz… Çok teşekkürler , saygılar 🙏🏻

• @Mert-Çarkı Bu sene kimilerine verdiler kimilerine vermediler. Şansınızı deneyin yine de.

• @koray2000 selamlar sizin süreciniz ne durumda merakla takip ediyorum. umarım mülakat tarihinizi alırsınız biran önce. bu sene bizim de serüvenimiz AOS yönünde olacak gibi hissediyoruz. o yüzden vizenizi aldıktan sonra detaylı paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

• @Sini-sini 10k siralamayla aos bence 2. Secenek olabilir. Bu sene eylulde aos yapanlardan oyle ya da boyle kotaya takılanlar olacak. 2017de de yasanmis bu durum . Ben de aos icin mulakat bekliyorum mayistan beri. Su durumdayız her an onaylanabilir mulakatsiz ki bu muhteşem olur ama bir yandan da bugun bile gelse mulakat ki görünürde mektup dahi yok Eylül ayina gelecek bir mulakattan cok hayır gelmez Aoscular icin. Ama bazi field officeler icin gecerli bu durum bazıları cok hızlı çalıştılar oralarda isleminizi yurutmenizi tavsiye ederim aos tercih edecekseniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |