Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baran-bozdogan çok teşekkürler. Peki geri dönüş kaç gün içinde oldu acaba ?

• @Erdal78, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@kuzey

Merhaba. DV2022 talihlisiydik ( 26K idik ) 27K ya kadar bakiliyordu Turkiye'de baska ulkelere niyetlendik cabaladik olmadi son aylardi 😕 olmadi.

DV2023 de 14900 lerde ise bu sene DV 2024 te hole ler ile kanimca en iyimser 8binlere kadar Ankara bakacaktir ... Elbette hole detaylari yilbasinda aciklanacak resmi istatistikle ogrenecegiz ...

Firsati olan baska ulkelere bakmalidir.

Suda bir gercek : KCC den konsolosluk degisimi icin actirma taleplerine son yillarda tabiri caizse uyuz olmaktalar ama halihazirda yasal oturma izni varas ilgili ulkelerin konsoloslugu uzerinden onlar KCC ile irtibata gecerse sorunsuz dosya transferi puruzsuz halolmaktadir.

Bu yil da oglumuza cikti 7K da ... Ankara Elcilik ile Hukumet arasinda daha da kotulesirse elbette baska ulkelere bakabiliriz. Gecenyil Ankara da yabancilar Iranlilar ve Afganlilarin incelemeleri ile DV mulakatlari verimsizdi ...

Firsati olan dosyasini usulune uygun tasisin ...

Selamlar hocam tecrubelerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Yazdıklarınızı okuyunca insan biraz karamsarlığa kapılıyor. Dosya numaram düşük sayılabilecek bir rakam ama yinede insan korkumuyor değil. İnsanların hayalleri var bu kadar kolay harcanmamalı bence. Ben kurayı kazanınca herşey olup bitecek gibi geliyordu. Asıl mesele kurayı kazanmak gibi görüyordum ama bence tam olarak öyle değil %40 kurayı kazanmaksa %60 mülakat alıp geçmek.

• Merhaba,
    2024 excel tabosunda dikkatimi çeken bir durum var.
    Listenin ilk 50 kişisine aktif olunan ay olarak Ekim 2023 belirtilmiş bu durum neyi anlatıyor yada neyi beklememiz gerekiyor?
    Detay bilgi verebilirsiniz sevinirim.

• @Erdal78 Yazınızı okuyunca sizin DV 2022 talihlisi ve oğlunuzun da DV 2023 talihlisi olduğunu anladım. Doğru anladıysam şayet umutlarım iyice arttı 🙂

• @rebul59 Teşekkürler. İlgili elçilik Ankara diye düşünüyorum

• @norta Yok ben farkındayım fakat talihliler kendileri mi dolduracak yoksa bilgi verip yöneticiler mi dolduracak onu öğrenmek istedim.

• @keyifteyiz Merhabalar, Bu başlığı incelemenizi tavsiye ederim.

• @Pamuk-0 2 gün içinde dönmüşlerdi

• @Yıldıray81 bilgi verip yöneticiler dolduruyor herkes kafasına göre dolduramıyor.

• @yusufalak . Ankara potansiyeline ragmen DV2022 lerde oldugu kadar '23 ve '24 lerde de mulakat vermede yavaslar ...

Bunda en cok Amerika ya kacak yollarla girenlerde son yillarda onbinlere varmasi da en buyuk etken. Amerika DV adiyla cesitlilik vizesini kabaca belirlenen bir yuzdeyi zaten kacak Amerika ya girenlerce doldurulmustur. Baska ulkelerde DV'23 hic mulakata bile cagrilmamis elcilikler var! Turkiye bir bakima kotunun iyisi ...

Kazanmis olmak garanti degildir garantileyen daha cok Case Number ne kadar dusuk olduguna ( HOLE bosluklarin onunuzde kac kisi var vs bilinmesiyle de anlamlidir ) , DS-260 formunun gonderilme tarihi ile icerigine. Icerik derken yurtdisi yolculuklari ikamet edilen ulkeler 6 aydan fazla olmasi, riskli ulkelere girilmesi,sosyal medya hesaplarinin incelenmesi gibi bircok etmenlere bagli 2NL olayi netlesecektir. Bazen AP de kanilabiliyor kisa veya uzun surebiliyor ...

DS-260 acilmasi da siralamada etkiliyor.

KCC de ilgili kisilerin onundeki diger benzer dosyalarin birikmesi ve ilgili kisilerin bakma isleme performansi da belirliyor ...

Ankara bu aralar Afganistan da ozellikle Amerikalilarla yillar boyu calismis kritik gorevlerde ve hayati tehlikede olanlara oncelik vermektedir. Oyle ki B1/B2 vizemi Ankara secmeme ragmen Istanbul a gonderilmisti ... Ankara da belli gunler Afganistan lilarin idari islemlere vs bakilmaktadir yuksek ihtimalle ...

%40 demek asiri iyimser... 2NL alindiktan sonra %50 %50 diyebiliriz ama kabacak son 3 ay kala kesin yasal alternatif planlar hazir olunmali .

Siradisi donemlerde siradisi yasal cozumler uretilmelidir. Ankara baska alanlarda cok iyi olabilir ama DV de inkar edilemez bir vasatlik hakim yillardir da boyle .

• @Yıldıray81, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Erdal78 Yazınızı okuyunca sizin DV 2022 talihlisi ve oğlunuzun da DV 2023 talihlisi olduğunu anladım. Doğru anladıysam şayet umutlarım iyice arttı 🙂

DV'24 kazanani EU 7K da . Birkac ay sonrasinda kesin adimlarimizi atacagiz . En kotusune gore hazirlikli olmak lazim. Bazen dusuk CN de 2NL alamayan bile olabiliyor. Oglumuzda mesleki veya yurtdisi gitmisligi vs yok sadece kendisi var ve yuksek ihtimalle sirasi geldiginde incelenmesi kisa surecektir . Umarim

• Merhaba,
    İngiltereye dosya taşıma süreci yaşayan yada bilgisi olan var mı?

• @norta Çok teşekkürler

• @norta Öyleyse 2024EU00018XXX case number ile yarından itibaren dosya taşıma başvurularına başlamam gerekiyor anladığım. Yanlışmıyım?

• Cn düşük ve current olan arkadaşlarda bir gelişme var mı son yarım saat içerisinde mülakat maili gelmiş olabilir dv2024 için.

• @baran-bozdogan çok teşekkür ediyorum 🙏

• @Cumutey teşekkür ederim bilgilendirme için

• ⭐⭐

Arkadaslar mulakat alanlar olursa lutfen tabloda (DV2024) sadece kendi satirlarinda yorum yaparak bildirsinler.
    Buradan da paylasmak isterseniz imzaniza ekleyebilirsiniz hemen.

Hepinize bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ankara konsolosluğu DV2024 içi mülakat dağıtmaya başladı.

CN1 - 4500 arası olup, mülakat alanlar lütfen bu başlıkta, imzalarinda ve excel listesinde durumlarını guncellesinler.

şimdiden herkese sorunsuz, sancısız mülakatlar diliyoruz.

• Evet mülakat tarihi gelenler olmuş hayırlı olsun herkese şimdiden inşallah bol mülakatlı yıl olur

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |