Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos Doğru söylüyorsunuz. Kesin yargıda bulunmak yanlış oldu.

• @norta Önceki yıllara bakarak 2023 talihlileri için kötü bir yıl. Yine de herkes için hayırlı olmasını diliyorum.

• @stagerlee evet çok doğru.. eşim asıl talihli, en son ana kadar Ankara’ya güvendi..hata bana şubattan beri yine mi yazdın? Neden yazıyorsun ya… (onun emailden onlarca başka konsolosluklara email yazdığımda😄)… son dedim ki oh şükür Maskat bizi alıyor..eşim hala gerek yok, emin misin…
    Şimdi de Ankara 14.900 yılı bitirdiğinde eşim diyor ki iyi ki uğraştın! Hallettin, yoksa kazandığımız hiç bir anlamı olmazdı…
    Yani anlayacağınız green card kazanmak hiç bir şey ifade etmiyor…
    Umarım 2024 daha iyi olur ve umarım Amerika’ya gitmek isteyen herkes mülakat tarihi alır

• @incomprisa Eşlerden biri hep böyle mi olur ya. Bizde de ben kısmen eşiniz gibiydim😀

• @ogzylmz bu bilgi nereden geldi global gruplardan mı? Kccnin artık mülakat vermeyecegiz diye mail atması pek olasi gelmedi bana açıkçası

• @incomprisa 😂 +1 … Aynı modelden bir tane de bizim evde var… 😅 Açık konuşmak gerekirse sürecin başında (ama en başında) “Dur bakalım bu sene Ank. performansı nasıl olacak?” kafasındaydım. Ama sağolsun değerli adminler sık sık Ank.ya güven olmaz diye uyarınca anladım ki ya dosyamızı taşıyacaktık ya da hayallerimizin ardından bakakalacaktık…

Yeri gelmişken bir kere daha söyleyeyim. İyi ki bu forum var, iyi ki forum kurucuları ve destekleyen arkadaşlar var.

Yoksa yanmıştık yani…

• @zeynomistan Bence eşlerden biri mutlaka böyle 😂 Benim eşim de hiç oralı değildi sürecin başından beri.
    Garibim zannetti ki mülakat gelecek de, istersek gideriz falan.Belgrad konsolosluğuna mülakat için girdiğimizde gel dedi seni bi alnından öpeyim 😂 red bile verseler şu CN ile bize mülakat aldırdın ya , o bile yeter dedi 😂😂

• Greencarda başvurduğum zamanı hatırlıyorum. Eşime şöyle duvara geç dedim bir başvuru var fotoğraf çekeceğim, öylece çektim. Kızımız o vakit 1 yaşında. Onu da buzdolabının önüne çektim bana bak derken o ne olduğunu anlamadan benim tost makinesinden hallice telefonumla onu da çektim. Eşim ne olduğundan habersiz başvuruyu yapmaya başladım. İlk başvurumdu, şansımı denemek adına başvuru yapmıştım. Şimdi ciddi ciddi gideceğiz. Yazı turada bile sürekli tersini çıkaracak kadar şanssız biriydim. Sanırım kızımızın şansı idi bu. Her şey yolunda giderse ona güzel bir miras kalacak, bize de inanılmaz deneyimler.

• @evrimooloji Neyse ki mutlu son😀

• @Ercan-Geçgin Bizimde ilk başvurumuzdu bana hâlâ şaka gibi geliyo ne zaman inanıcam bilmiyorum 😂 Nasibimizde varmış demekki❤

• @Ercan-Geçgin Sanırım bir çoğumuzun hikayesi benzer 🙂 Başvurunun son günü son saati hayatımda ilk kez deneyeyim demiştim.Eşim mahalledeki fotoğrafçı abiyi evinden getirtip çektirdi fotoları o saatte, kendime güvenemedim telefondan çekmek için;garanti olsun bari ilk defa bişey yapıyoruz demiştim 😅 Eşim de homurdana homurdana uğraştı sağolsun. Ama hiç inanmıyordu. Boşuna çabalayıp duruyorsun dedi durdu… En zoru bu bekleme süreciymiş meğer. Bunu kaldıracak bünyede olmasaydım gerçekten akıl sağlığım yerinden oynardı 😀 Her yönüyle benzersiz bir deneyim. Gitmeden önce böyleyse; ABD etabı nasıl olur kim bilir 🙈🇺🇸

• @evrimooloji Sizinki altın vuruş olmuş valla son dakkada😀

• Slm 2023 mülakat sıra numarasi kaçta yazabilirsiniz lütfen

• @Ibrahim-Akbaba 149xx sanırım

• ⭐⭐

@Ibrahim-Akbaba Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

DV2023 icin sureci kamuya acik bu tablodan takip edebilirsiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhaba, dosya taşıma işlemini yapabilen var mı acaba? Henüz biz taşıyamadık. Bize gelen cevaplar genellikle personel yetersizliği, iş yoğunluğu, oturma ve çalışma izni veya DV 2023 sürecini kapatıklarını ve mülakat veremeyeceklerini belirtiyorlar.
    Geçen sene Eylül ayında dosyasını taşıyanlar olmuş.. ancak bu sene için aynı durum olur mu bilemiyorum. Merak ettiğim tek şey sadece biz mi dosyamızı taşıyamadık, yoksa genel olarak herkes mi bu durumda...
    Her geçen gün biraz daha sürecin sonuna yaklaşıyoruz. En başından beri çabalıyoruz. Umarım bizim gibi emek veren herkes karşılığını bulur.

• @Begum merhaba, bildiğim kadarıyla son dönemde bir adet bile taşıma haberi gelmedi.
    dediğiniz gibi çeşitli sebeplerden reddediyorlar aylardır. (en azından artık cevap veriyorlar, hiç tepki vermeyen postlar da vardı)

ben "eylül ayı boyunca iş için orada olacağım zaten, konsolosluğa çok yakın bir yerde 'reside' edeceğim" ve benzeri şekillerde yazsam da yer yer ısrar etsem de, bir tane olumlu dönüş alamadım.
    pozitif cevap alabilen de yok henüz duymadım.

umutsuzca bekliyorum bir konsolosluk belki çıkıp yerimiz açıldı şu tarihlerde gelebilirsiniz dosyanızı taşıyabiliriz der diye.

• @Begum hanım merhaba,
    yorucu ve bir o kadar stressli bir süreç ama denemekten asla vazgeçmeyin. Ben şubat ayından beri mail atıyordum hepsinden de kapasite dolu msjı aldım. Umudum bitti dediğimde mayıs ayında dosyam taşındı. Umarım Son dk golünü atarsınız

• @Begum Size özel değil birçok DV2023 talihlisi arkadaşımız var gücüyle çabalıyor hala. Evet gerçekçi olmak gerekirse xaman daralıyor ama son ana kadar ümidinizi kırmayın. Bir başkasını kabul etmeyen konsolosluk sizi kabul edebilir.

• @deep_blue Çok teşekkür ederim desteğiniz için.. Umarım öyle olur. Son ana kadar denemeye devam edeceğiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |