Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @jordan Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @ilsent ABD’deki yaşamınızda başarılar dilerim, hayırlı olsun.

• Biraz geç kaldım ama bende sağlık ve mülakat deneyiminden bahsetmek istiyorum.
    🧑⚕️ 26 TEMMUZ UNGANLAR 🧑⚕
    saat 10.55 randevuma yaklaşık bir saat erken gittim yinede sorun etmeden sıraya aldılar benden ds260 formu pasaport ve case numaramı istediler. Belgeleri verdikten sonra oturduğum yerden resmimi çektiler ve 3. Kata düzen laboratuvarına yönlendirdiler. Üçüncü kata indiğimde bankodaki görevli hanım efendilerden biri bana seslendi isim soy isim söyledim 48 dolar ödeme yapmamı istedi ödemeyi yaptıktan sonra mülakat tarihimi sordu bende iki gün sonra hayırlısıyla şeklinde cevap verdim. Hayırlı olsun dedi ve bekleme kısmında kan alınması için beklememi söyledi. Beş dakika bekledikten sonra hemşire bir kağıda imza attırdı ve kan aldı röntgen için tekrar beklememi istedi 10 dakika sonrada röntgen için bir beyefendi bana seslendi röntgeni de çektirdim. Tekrar 4. Kata çıkmam istedi. 4. Kata geldiğimde görevli hanımefendi 2 saat sonra gelmemi istedi dışarı çıkıp kuğulu parkta zaman geçirdim. Saatim gelince tekrar ofise döndüm geldiğimde bekleme salonu baya kalabalıktı yaklaşık 45 dakika kadar bekledim. Sonrasında beni de içeri aldılar doktor gelmeden önce boyum ve kilom ölçüldü sonrasında ceket şeklinde olan yeleği giydim ve doktoru bekledim 2 dakika sonra doktor Mehmet Bey geldi ve muayeneye başladı. Sırtımı ve göğüsümü dinledi klasik sorulardan sordu nereye gideceksin ne iş yapacaksın şeklinde o arada sanırım iki adet iğne yaptı fark etmemişim sonrasında herşey çok iyi hayırlı olsun dedi ve odadan çıktım. Görevli hanımefendi 310 dolar ödeme istedi 300 dolar nakit +270 tl ödedim. Yarın 3-5 arası dosyanızı alabilirsiniz dedi diğer gün 1 gibi gidip dosyamı aldım.
    🇺🇸 28 TEMMUZ MÜLAKAT GÜNÜM 🇺🇸
    8:45 deki randevum için 7:30 gibi konsolosluk önünde beklemeye başladım erken saat olmasına rağmen kalabalıktı içerden bir görevli gelip 7:45 - 8:00 randevusu olanların sıra yapmasını istedi bende girişe yakın bir yere oturup sürecin nasıl işlediğini takip ettim, camın arkasındaki görevli sırayla çağırıp kapaklı bir bölmenin içine pasaportları bıraktırıyor sonrada giriş kapısına geçmelerini istiyordu. 20 dk bekledikten sonra 8 ve sonrası randevuları olanlar girmeye başladı bende şansımı denemeliyim diyerek görevliye yöneldim ve pasaportumu verdim sorun etmedi giriş sırasına geçmemi söyledi. Kapıdaki görevli isim okuyarak pasaportları teslim ederek içeri alıyordu benim de ismim okundu ve içeri girdim. Eşyalarımı teslim ettim ve x-ray cihazından geçtim sonrasında uzun bir koridordan yürüyüp sol taraftaki binaya girdim. Uzunca bir sıra vardı sıraya geçip ne yapıyorlar diye etrafı inceledim yanda masada görevli bir bayan pasaportlarınızı hazırlayın şeklinde seslendi sıra bana gelince pasaportumu uzattım numara yapıştırıp geri verdi ve diğer ödeme sırasına yönlendirdi. Burda da yaklaşık 15 dk bekledim sıram gelince pasaportumu camın arkasındaki beyefendiye uzattım 330 dolar nakit, sıra fişi ve ödeme dekontu ile birlikte pasaportumu geri verdi yandaki sıraya yönlendirdi burada evraklarımızı teslim ediyoruz. Bu kısım belkide en çok beklediğim kısımdı yaklaşık bir saat da burda bekledim sıram gelince evrakları teslim etmeye başladım tavsiyem evraklarınızı poşet dosyalara ayrı ayrı koyun 5-6 dosya yaparsanız sizin için daha iyi olur buradaki görevliler moralinizi bozabilir evrakları yavaş verirseniz, evraklarımı teslim ettikten sonra abd adresinin değişip değişmeyeceğini sordu görevli hanımefendi evet diyip yeni adresi uzattım ardından mülakatı İngilizcemi Türkçemi istiyorsunuz dedi Türkçe dedim. Burda işlemim tamamlandı ve mülakat yapılan bölüme geçip oturdum. Mülakatlar önümüzde gerçekleştiği için birazcık rahatlıyorsunuz gerek mülakatı yapan görevlilerin samimiyeti gerek sordukları sorular heyecanım burda azaldı ve rahatladım. Sıram geldi ve cam bankoya yöneldim. Yemin etme ve parmak izleri alındı.

Görevli: G Ben: B
    G: merhaba cok kolay geçecek merak etme
    B: Umarım
    G: Muhasebecisin ?
    B: Evet
    G: ABD de nereye gitmek istiyorsun.?
    B: Teksas
    G: Neden ?
    B: Çünkü ucuz ve sürekli büyüyen bir eyalet
    G: Çok güzel Ne iş yapmayı düşünüyorsun.?
    B: Alışma sürecinde hizmet sektöründe çalışmayı sonrasında kendi mesleğimde ilerlemeyi düşünüyorum.
    G: Tamamdır. Vizenizi onaylıyorum. 1 haftaya PTT!
    Bu şekilde yazdım ancak toplasan 1 dakika bile sürmedi. Mülakatım da bu şekildeydi umarım herkes vizesini alır ve hayallerine kavuşur.

NOT: Noktalama işaretlerine dikkat edemedim kusura bakmayın iş yerinde saklana saklana yazdım. 😂

• @kuzey Vizeniz hayırlı olsun.

• @gknatak97 Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @Ercan-Geçgin Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @orhant Vizeniz hayırlı olsun, tebrik ederim.

• @semihcomlek Vizeniz hayırlı olsun tebrikler.

• @Saner-Mesçioğlu Vizeniz hayırlı olsun tebrik ederim.

• Tebrikler @orhant vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar.

• @mstfak Teşekkür ederim. Sizin de vizeniz hayırlı olsun.

• @mstfak tesekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   norta norta 

• Tebrikler @gknatak97 vizenizi iyi günlerde kullanın. Yeni hayatınızda başarılar!

• @ilsent ayrıntılı anlatımınız çok güzel olmuş, vizenizi tebrik ederim

• @jordan vizenizi tebrik ederim, yeni hayatınızda başarılar

• @tolgado size ve eşinize yeni hayatınızda mutluluklar diliyorum, tebrikler

• @Ercan-Geçgin stresli olsa da sonu mutlu bitmiş, vizenizi tebrik ederim

• @orhant tebrikler, yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• @norta Cok teşekkür ediyorum

• @senamd Cok tesekkür ediyorum...Darısı hepimize

Benzer Başlıklar

• 3
  • 22
  • 4651
  • 516
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |