Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu 2023 mali yılı için geçerli bir sorun mu genel olarak mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te yukarıda verdiğim bilgi spesifik olarak DV2023 için geçerli olsa da, son 4-5 yıla bakarsanız "genel" bir sorun olduğunu görebilirsiniz.

• @gucarslan Çok kötü bir durum. Geçmiş olsun gerçekten. Dosya taşımak için en ufak bir kıvılcımı ateşe çevirmek gerekiyor. Şöyle mi olur, böyle mi olur demeden, çok beklemeden dosyayı fırsat varsa taşımakta fayda var.

Yoksa geçen günlere yazık. Herkese bol şans ve bol mülakatlar diliyorum 🙏

• ⭐⭐

@gucarslan Sasirmayalim diye cabalamalari takdire sayan.

• @canym mülakat aldıktan sonra taşımak pek akıl işi değil ve hayır başka bir mülakat tarihi alırsınız.

• Bu ileti silindi!

• @atakandenek süreciniz daha başlamadı DS-260 formunu doldurduktan sonra artık beklemeye ve sürecinizi bu site üzerinden takip etmeye çalışın size önerim vakit buldukça lütfen yeşilkartforum sitesinde yer alan geçmiş yıllara ait süreçleri tecrübeleri okumanız emin olun bu site haricindeki hiç bir bilgi size yön veremez admin arkadaşların ve diğer tecrübesi olan arkadaşlar sizlere her konuda yardımcı olacaktır. Bu süreçte sabırlı olun site üzerindeki konu başlıkları inceleyin zaten zamanla sizde bir fikir sahibi olmaya başlayacaksınız.

• @gucarslan bey eşimin ds260 formunu bekar gönderdik ve daha sonra evlenip benim formumu ekledik(dosya açtırmadan). Mülakatımız polonyaya gelecek, mülakat maili geldikten sonra yapacagımız 2 işlem var eşimin formunu evli olarak güncellemek ve konsolosluğu ankaraya taşımak, sizce hangisi daha mantıklı, düşünceleriniz nedir yardımcı olabilir misiniz?(vakit kaybetmeden en hızlı işleme ulaşmaya çalışıyorum, bu sebeple mülakat tarihimiz ileri tarihlere ertelenmesin diye)

1- ds260 formunu güncellemek için polonyaya mail atmak ve formu güncellemek, daha sonra ankaraya mail atıp dosya taşımalarını istemek
    2- ankaraya mail atıp dosya taşımayı istemek ve daha sonra dosya taşınır ise ankaradan form güncelleme talebinde bulunmak(bu kötü bi ihtimal gibi belki evli oldugumuzu görmeyip dosyamızı taşımayabilirler ya da evlendiniz dosyanız neden güncel degil diyebilirler)
    3- aynı anda vakit kaybetmemek için hem ankaraya mülakat taşımak için hem de polonyaya form güncellemek için mail atmak

Ne önerirsinz yardımlarınızı rica ederim.

• @canym

https://yesilkartforum.com/forum/post/376739

👆Bu iletiyi okudunuz mu

Mülakat aldıktan sonra Ankara'ya taşımayı bir daha düşünün bence...

• @Kramer ben mail attıktan sonra bana yeni bir mülakat tarihi için onaylıyor musunuz tarzında bir mail atmaları gerekiyor diye düşünüyorum? Daha önceki tecrübelerde bu sekilde anlatılıyordu, ankaradaki sorun mülakat alamamak gördüğüm kadarıyla, eğer zaten mülakat taşımama cevap verip tarih verecek ise bir sorun olmayacaktır diye düşünüyorum, schengen vize sorunum var bu yüzden maalesef ankarayı düşünüyorum bu arada ... evet okudum oradaki iletiyi takipteyim sürekli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym mülakat almadan bunların hiçbir önemi yok, 1 ekim'i bekleyin lütfen.
    çok insan gördüm bu şekilde plan yapıp sonra mülakat alamadan mali yılı kapatan.

• @Nurca @gucarslan ile siz içime su serptiniz. kazandığımı öğrendikten sonra günümün yaklaşık bir saati forumda geçiyor 🙂

• @gucarslan twitter dan posunuzu gördüm teşekkür ederim üzücü bir durum 3500 ailesi ile toplam kazanan sayısını düsünütsek şuan da rakam olarak maksimum 12k lara geldiğine bakarsak ciddi bir problem var

• @gucarslan yorumsuzlar ya

1. Merhaba, DS260 formu submit etmek için biraz geç kaldım, şimdiden dosya taşıma başvurusu yapmalı mıyım?

2.Bir de eşimle şu an boşanma aşamasındayız. Ds260 formunda eşiniz sizinle birlikte US’e göç edecek mi sorusuna Hayır dedim. Eş için olan formu da submit etmedik. Bu sorun yaratır mı?

3.Mülakata kadar boşanma gerçekleşmiş olursa, DS formunu açtırıp güncellemek gerekir mi? Yoksa boşanma evrakları ve yeni pasaportla mülakata gitmek yeterli midir?

Teşekkürler.

• @gucarslan dosya taşımayı genelde biz kendi aramızda konuşurduk ama demek ki artık direkt konsolosluk kendisi tavsiye ediyor bize güvenmeyin dosya taşıyın diye. Gerçekten ne denir bilmiyorum 2024 talihlilerine sabırlar diliyorum

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozzi

1- eğer DS submit kuralı değişmezse, bu cn ve bu submit tarihi ile mülakat almanız imkansız diyebilirim.
    imkanınız varsa 1 ekim sonrası dosyanızı farklı kons. taşıyın.

2- yaratmaz

3- mülakata gittiğinizde söylersiniz. boşanma evraklarının yeminli tercümesi ve yeni pass ile mülakata gidebilirsiniz.

• @teknomer teşekkürler

• Merhaba, ben us consullar sitesinden basvuru formunu yeniden cıkarmak ıcın gırdıgımde confirmation numaramı kabul etmedıler. Sebebı nedır acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |