DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @afrkns Şu ana kadar olmadı diye biliyorum ama bu bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Geçen sene de Barbados gibi son zamanlarda kabul eden konsolosluklar vardı.

• @mehmetizmirli Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• @Begum yaklaşık 1-1.5 aydır forumdayım. çok istediğinizi, çok çabaladığınızı görüyorum ve nedense size ankara’dan mülakat verileceğini düşünüyorum. hislerimde pek yanılmam. bol şans.

• @Gül-Kazancioğlu Maskat’a dosya taşıma talebinde bulunduğumuz zaman konsolosluk değerlendirmeye almak için hepimizden Umman için Multi-Entry vize almamızı istemişti. O vizeyi alıp gönderenlerin çoğunu kabul etti ancak bir süre sonra kapasitemiz doldu diyerek kabul etmemeye başladı.

• @ozzy22 Çok teşekkürler. Gerçekten ne olacağı belli olmuyor demek ki..

• @Begum benim de 1 hafta kadar oldu ama olumlu bir dönüş aldığımı da söyleyemem siz gerekçenizi sunun biz değerlendirelim dediler sadece.

• @Gül-Kazancioğlu vize direk online alınıyor, biz bir senelik aldık herkes için. 36B idi. Bu resmî websiteden

2600tl kişi başı ödedik. Hemen de geliyor emaille. Sonra çıktısı havalımanda gösterdik. Multi giriş ama en fazla 30 gün kalabiliyoruz tek girişte.

• @dobby Ankara’ya ne kadar umut olsa da bu sene boş umutlar.. ancak dosya taşımada daha umut var.
    17K ile kullanıcısının Ankaradan şans yok maalesef bu sene. Ankara bu ay Eylül mülakatları dağıttı ve 15K kadar bile gelmedi!

• @afrkns, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Seoul'e hiç dosya taşıyan oldu mu bilginiz var mı? Yazdığım onca konsolosluk arasından bir ihtimal olumlu olarak yorumlanabilecek cevap sadece Seoul'den geldi de.

Rus telegram gruba baktım şimdi, orada Seoul’a taşıyan dosya oldu. 16 mayısta mülakatı vardı. Eğitim hakkında sormuşlar, Kore’de be yapıyorsunuz ve Amerikada nerede yaşayacaksınız sormuşlar. Vize ücreti kore von ile ödediler. Vize onaylandı.
    Yani olumlu bir deneyim.
    Bence hemen şansını deneyin!

• @dobby Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için..Umarım bizim gibi çabalayan herkes emeğinin karşılığını alır.

• @incomprisa Çok teşekkür ederim bu değerli bilgilendirme için yazdım ama umarım olumlu bir dönüş alabilirim çok selamlar.

• Arkadaşlar transfer süreciyle ilgili kafama takılan bir şey daha sormak istiyorum. Ben frankfurt'a sadece visa navigatorun bana yazdığı bilgileri girerek email gönderdim. Yani klasik temel bilgileri maile yazdım :Ad, soyad, numara, vize. Ama bunun dışında durumumu izah eden -zora düştüm, Ankara beni kabul etmiyor gibi- bir açıklama yazmadım. Ama sonradan fark ettim ki visa navigator'de o gerekli bilgiler için "include in the body of email" yazıyormuş. Yani "body of email" diyerek bunları ek olarak bir açıklama da mı talep ediyorlardı acaba? Benim konsolosluk tarafından gerekçesiz reddedilme sebebim, sadece o bilgileri vermem ama ona ek kısa dahi olsa bir açıklama yapmamam olabilir mi? Ne dersiniz?

• @afrkns merhaba, transfer isteme sebebinize dair kısa, çok ayrıntıya girmeden durumunuzu net açıklayan bir mail atsanız daha iyi olur. Biz transfer talebimizde Ankara’dan mülakat henüz alamadığımızı ve sürecin 30 eyülde sonlanacağı sebebiyle şansımızı kaybetmek istemediğimizi bu sebeple transfer talebinde bulunduğumuzu aynen bu kadar kısa bir şekilde belirtmiştik. Katkısı olabilir.

• @afrkns Umarım en kısa sürede beklediğiniz dönüşü alırsınız.

• Herkese merhabalar, surekli olarak formu okuyorum ancak sizlerin de bilgisine danismak istedim. Benim bildigim kadariyla banka birikimi yeterli gorulmeyenlerin vizesi ap'ye kaliyor ve sponsor gosterilmesi isteniyor. Direkt bu sebeple vize reddi verilip verilmedigi konusunda bilgisi olan var mi? Ben daha once 8 ay kadar Amerika'da yasadim ve orada hala sosyal cevrem var mulakat gunu icin tek tedirginligim finansal olarak yetersiz degerlendirmek. Tabi secimimi de pahali bir sehirden yana yapmayacagim.

• @Erdoğan-0 Yetersiz birikim nedeniyle direkt red verilir diye bir şey yok. Çoğunlukla APye bırakıp sponsor istiyorlar. Tabi bu konu mülakatı yapan memurun ruh haliyle de doğru orantılı. Bence kötüyü çağırmayın hiç. 😊🤞

• @Erdoğan-0 tek kişiyseniz sahsen bir problem olacağını düşünmüyorum. Ama orada kendinizi belirli bir süre idare edecek bir tutar da hesapta olmasi gerekli. Bu tutar ne kadar? Kim bilir? Mulakatinizi gerceklestiren konsolosluk gorevlisine gore degisir, gideceginiz eyalete gore degisir.. Şahsi görüşüm 8000 -10000$ Altında kalmamak yönünde. Belki 5000$ la vizebalan da vardır, dediğim gibi bu benim şahsi görüşüm. Siz ne kadar bulabiliyorsaniz hesaba atmaya calisin, elinizden geleni yapin. Sonrası zaten konsolosluğa kalmış olay. Bu sebeole red alan duymadim ama, AP ye bırakıp sponsor istiyorlar.

• @deep_blue cok tesekkur ederim evet enerjimi sizin dediginiz gibi pozitif yonde tutmaya calisiyorum☺🤞

• @gkmn tesekkur ederim mesajiniz icin. Evet tek gidiyorum ve NJ'e tasinmayi dusunuyorum. 7.500dolar civari gosterebilecegim acikcasi son anda belirli bir para girisi yaparakta mulakat memurunun aklini paranin gostermelik bir tutar olduguna dair karistirmak istemiyorum. Amerika tecrubemin, meslegimin ve ingilizce seviyemin olumlu etki yaratacagina inaniyorum bakalim insallah guzel gececek😊 deneyimim sonrasi forum kullanicilarini da mutlaka bilgilendirecegim

• @Erdoğan-0 simdiden basarilar dilerim. Sıkıntısiz alırsınız umarım. iyi dusun iyi olsun demisler.👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

229

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |