DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ogzylmz Son ana kadar denemeye devam edin. Geçen senenin deneyimlerini okursanız ağustos sonunda bile dosyasını taşıyıp eylül ayında mülakata girip vizelerini alan bir çok örnek olduğunu göreceksiniz.

• @incomprisa hayırlısıyla vizenizi alırsınız inşallah.Bizde mail attık ama bir hafta oldu cevap gelmedi.Size ne kadar süre sonra dönüş yaptilar.

• Yasaklı

@erme11 DV2024 için Avrupa'dan hangi konsolosluk oturumsuz dosya taşımayı kabul edecek henüz bilmiyoruz ama hazırda Schengen vizenizin bulunması süreç için avantajınıza olacaktır.

ayrıca DV2024 süreciyle ilgili sorularınız için lütfen bu başlığı kullanın: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

• Merhaba, dosya taşıma işlemi için konsolosluğa iletilen mail de özellikle şunu ekleyin dediğiniz ve etkili olacağını düşündüğünüz önerileriniz var mıdır acaba? Tecrübeniz bizler için çok kıymetli olacaktır. Daha önce de buradan belirtilen önerileri dikkate aldık ve o şekilde ilerledik.
    Bizler epeydir uğraşıyoruz ama hep olumsuz dönüş alıyoruz. Kapasite yetersiz veya oturum izni.. Vizesiz olan yerlere de iletiyoruz aynı cevap.. Otomatik mesaj gibi hemen olumsuz mesaj düşüyor. Talebimiz inceleniyor mu emin olamadım.
    Bizim gönderdiğimiz mail de şu bilgileri iletiyoruz..Neden transfer etmek istediğimizi, case number, İsim soyisim ve doğum tarihi yazıyoruz.
    Umarım eksik göndermiyoruzdur.
    Şimdiden değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

• @Begum En doğrusu bu. Çok uzun uzadıya yazmadan kısa ve net şekilde talebinizi iletmek. Ext yapabileceğiniz tek şey, varsa o ülkede yasal olarak bulunabileceğinizi kanıtlayan belgeler ekleyebilirsiniz ki çoğumuzda yoktu. Malesef başka da yapabileceğiniz bir şey yok.

• @deep_blue Çok teşekkür ederim.

• @Begum biz de tamamen sizin belirttiğiniz içerikte açıklayıcı ancak kısa ve net mailler attık. Başlangıçta çoğu konsolosluktan kapasitemiz dolu yanıtı geldi. Konsolosluğu çok bunaltmadan aralıklarla yeniden sormaya devam ettik sonunda Viyana’dan olumlu dönüş aldık. Fakat şu an sürecin sonlarını yaklaştığımız için muhtemelen çok fazla bu yönde mail alıyorlar. Bu nedenle dönüşler zorlaşmış olabilir. Bence ara ara yeniden kendinizi hatırlatarak, “daha önce şöyle dönüş yapmıştınız ancak herhangi bir boşluk oluştu mu yeniden sormak istedik“ gibi içerikte mail atabilirsiniz. Şansınız bol olsun.

• @bernat Çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz gibi dönüş sağlayalım.

• @Begum Eksik değil, gayet yeterli. Farklı mail kombinasyonları oluşturmak isterseniz chatgpt'yi kullanmanızı da öneririm. Ben dosya taşıma sürecindeki mailleri hep ona yazdırmıştım. Baya iyi yazıyor.

• @ozzy22 Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• @Begum bu mailleri okuyan senin benim gibi insan tavsiyem mail atacağınizda o tarihte önemli günleri yada bayramlarini varsa mailde kutlayın mail açıklayıcı olmalı mail kalipları vardı ama özgün mail atmanız faydalı birde durmadan ard arda atmayın mailiniz spama düşüyor.

• @mehmetizmirli Teşekkür ederim.

• Merhaba. Ben AIS kaydını doldururken çıktısını almadım ama bunun yerine bana hemen sonrasında gelen onay e-postanın çıktısını alsam olur mu? Onda da mülakata katılacakların listesi ve seçtiğim PTT Şubesi yazıyor.

• @Beykentli mülakatta yanınızda götürün onu istemicekler büyük ihtimal zaten.

• @Beykentli Muhtemelen istemeyecekler ancak sisteme tekrar girdiğinizde talimatlar sayfasını yazdırabilirsiniz. Ne olur ne olmaz diye.

• @Gül-Kazancioğlu Ben mayıs ortasından yazmaya başladım, ve dönüş sadece formdan geldi. Hatta ilk vizeleri istediler. Onları yaptırdık. Sonra da vize görüntülerle beraber yine form ve emailler attım.
    Biraz mücize bir süreç..çünkü emaillerime aynı cevap geldi- vize lazım diye.. sonra ben tekrar ve tekrar vizemiz var ısrarla yazdım..hatta başlıkta bile bir senelik vizemiz var lütfen dosyamızı taşıyın diye… ve 22 mayısta (tam da eşimin doğum gününde, asıl talihli o zaten) dönüş geldi. Dosyanızı isteriz diye.

Umarım sizin de olur. Ama sadece Maskat değil başka ülkelere da email atın

• @incomprisa verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Vize aldik derken.Hangi tür vize aldiginizi ögrenebilirmiyim.

• Arkadaşlar Seoul'e hiç dosya taşıyan oldu mu bilginiz var mı? Yazdığım onca konsolosluk arasından bir ihtimal olumlu olarak yorumlanabilecek cevap sadece Seoul'den geldi de.

• @afrkns Biz de göndereli 1 hafta oldu ama herhangi bir dönüş olmadı. Siz yaklaşık ne zaman mail iletmiştiniz.

• @afrkns @Begum bazı konsolosuklar maile değilde sitelerinde bulunan forumlara cvp veriyor. Her iki taraftarda ulaşmaya çalışın birde dikkat edin mailleri aynı yere sık sık atarsanız yada durmadan 20 30 tane konsolosukluga aynı sürede atarsaniz spama düşersiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |