Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @meryem-b case number değildir herhalde bahsettikleri

• @timtim case number var ama anlayamadık. 20 sinde dq mailide aldık biz dosyamız onaylandı diye.

• @meryem-b bilemedim tekrar bir mail atın olmadı.

• @timtim tamamdır çok teşekkür ederim.

• @meryem-b August Visa Bulletin’e bakin diyor. Eger orada Vize turunuze gore dilekcenizi verdiginiz tarih vize almaniza uygunsa bir vize alabilirsiniz diyor.
    Yani, oncelikle hangi vize turundesiniz? Sonra I-130 dilekcenizi gonderdiginiz tarih ne? Bu tarih sizin priority date’iniz oluyor. Visa bulletin’de priority date’nizi baz alarak vize turunuze gore Final Action Date tarihine bakiyorsunuz. Sizin p.date’niz bu tarihten onceyse vize alabilirsiniz, degilse bekleyeceksiniz demek oluyor.

• @uogzh issued yazıyor en üstte evet

• @dpdemir çok güzel açıklamışsınız. Teşekkür ederim. Evet muhtemelen yeni tarihli olduğumuz için olmuyor.

• @dpdemir biz f2a kategorisindeyiz. Eşim green cardlı. bizim I 130 onayımızda yeni tarihli 2023 olduğu için Vize bülteni henüz bizim tarihimizden önce sanırım

• değerli platform takipçileri ben amerikaya turist vizesi ile gittim eşim ile evlilik yatım. fakat orada USCIS sistemine başvuru yapmadım. başvuru yapınca orada işlemlerim bitinceye kadar vizemin süresi dolacağından türkiyeye işimden ötürü dönmem gerekiyordu türkiyede devlet okulunda okul müdürlüğü yapıyorum. amacım türist vizemle tekrar geri dönüp başvurumu yapmaktı döneceğim gün arabamdan houstonda çantam çalındı vizemin kayıtlı olduğu pasaportla birlikte herşeyim gitti. konsolusluktan geçici pasaport aldım tabiki uçağımı iptal etmek zorunda kaldım sürem 14 marta bitiyordu ben 13 marta abd den ayrıldım geçici pasaportla tekrar turist vizesine başvuru yaptım randuvü tarihinde konsoluslukta bana vize reddi verdiler oysa ben abd ye iki defa girp çıktım zamanında.
    bende aile birleşimi vizesi için avukat tuttum ve 21.07.2023 tarihinde evraklarımız postayla avukat uscıs adresinne yolladı. buradan takip ettiğim kadarı ile işlemler bazı arkadaşların bir yıllık bir sürede bazı arkadaşların 16 aylık bir sürede sonuçlanıyor. son zamanlarda USCIS ofislerinde bir hızlanma var mı yoksa işler daha da yavaşladımı? cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

ikinci sorum tekrar bu aşamada turist vizesine başvuru yaparsam bir sakıncası var mı? ayrıca yeşil pasaporta sahibim maddi durumumda iyi yani abd ye ihtiyacım yok sadece eşime bir an önce kavuşmak istiyorum.

• Merhaba, Vize görüşmesinde sponsordan hangi yıllar ile ilgili tax belgeleri isteniyor biliyor musunuz? Sadece 2022 mi?

• Merhaba

31 temmuzda gorusmem vardi ve her seyimi hazirladim bugun boyle bir mail aldim. Follow-up ne demek nasil boyle bir sey oldu anlamiyorum bu maili yardimci olur musunuz

Immigrant Visa - Follow Up Appointment
    You have successfully scheduled a follow-up immigrant visa appointment on this website.
    Consular Interview Date: 11 August, 2023, 07:45 Ankara local time

• @timtim bizden de ek evrak istediler.Yükledik ertesi gün aynı mail geldi.Ama refused den ready oldu.issued yazmıyor nedenini anlayamadık

• Merhabalar, 3 ağustos mülakatım vardı. Fakat az önce mail geldi. 22 ağustosa ertelendi diye. Mail alan oldu mu başka acaba? Moralim çok bozuldu 😢

• @meryem-b Rica ederim. Isiniz rast gitsin.

• @dpdemir teşekkür ederim sizinde ☺

• Merhabalar 1 Agustosta olan randevumun iptal edildigini yazmistim buraya daha oncesinde. Konsoloslukla iletisime gectigimizde randevu tarihinizi tekrardan 1 agustos olarak guncelliyoruz demislerdi. Bugun ise 11 agustosa ertelendigini soylediler. Bu haberi ankaraya geldigimizde almamiz cok uzucu oldu 😞

• @timtim sorun yok, onaylanmissiniz. 2 3 is gunune pasaportunuz gelir

• @Ozgur-tunali forumda bununla ilgili bir şey okumuştum. Arama kısmına 'issued' yazıp aratmıştım. Bir bakın isterseniz

• @meryem-b henüz sistemde kaydınız görünmüyor olabilir. Birkac hafta icinde tekrar denemenizi oneririm

• @Ozgur-tunali Henüz vizeniz kargolanmadigi icin issued yazmiyor. Kargolandigi zaman issued olarak guncellenir

Benzer Başlıklar

• 41
  • 2938
  • 1476
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |