Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erme11 Balkan ülkeleri biraz sıkıntılı eğer taşımak istiyorsaniz elinizi erken tutmanızda fayda var zira cutt off olursanız konsoloslukla taşımak cidden yorucu hal oluyor hatta Belgrad Sofya gibi ülkeler kalıcı ve vatandaşlık istiyor dosya taşımak için kcc ile tasisaniz bile mülakata almayabiliyorlar

• DOSYA TAŞIMA SÜREÇLERİ

TAŞINABILECEK ÜLKE MAIL ADRESLERİ

1.Liste

2.Liste

MAIL ÖRNEĞİ

Kime: (İlgili konsolosluk mail adresi) veya [email protected]
    Konu: 2024EU000XXXX

Case Number : 2024EU000xxxxx

Principal Applicant : SOYİSİM,  İSİM

Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY

Date of Birth : MM/DD/YYYY

Dear Sir/Madame

My name is…... I won the green card lottery (DV2024) from Turkey via the Europeen region.

(Dosya neden taşımak istediğinizi anlatan kısa bir metin.(orada yaşıyorum/çalışıyorum vs)

So that I kindly request you to transfer my case from US Embassy Ankara /TURKIYE to (ilgili konsolosluk)

You can find my passport pictures and evidence of my ability to remain in the (gideceğiniz ülke) during the duration of the visa process (ülke passportu, ID card, or work permit hangisine sahipseniz) attached.

If you are not the authorized person, I request you to give information about this matter to the authorized person.

I am looking forward to hear your positive response. 

Thanks in advance for your time.

(isim /soyisim)
    Tarih

• @mehmetizmirli Çok teşekkürler

• 2024 yılı talihlileri için aylık yayımlanacak bültenin
    (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html)
    takibi incelenmesi önemli.

• @mehmetizmirli Eline sağlık Mehmet Bey Ayrıntılı bir doküman olmuş

• CUT OFF olmak
    AIS kaydı oluşturmak
    AOS yapmak ve diğer bir çok green card terminolojisine hakim olmak süreci kolaylaştıracaktır.
    Bülten ve konsolosluk performans verilerinin analiziyle detaylı bilgi edinebiliriz. Bilgi kullanılırsa güçtür.

• @maximtk merhabalar, şimdi verdiğiniz bilgi doğrultusunda yaklaşırsak "kesintisiz" 12 aydan fazla kaldığım bir ülke yok. Teknede çalıştığım sürede 11 ay hizmet 1 ay tatil gibi olduğu için yılda 1 kez Türkiye'ye geldim. Aynı zamanda bir başka örnekleme yapmam gerekirse teknenin Hırvatistan'da kaldığı kış döneminde de sıklıkla Bosna'ya dolaşmaya gittiğim için Hırvatistan'da da kesintisiz kalmış olmadım.
    Bir diğer hususta şu denizci olduğunuzda çalıştığınız gemi/tekne hangi bayrağı taşıyorsa o ülkede çalışıyor görünüyor olursunuz. Bu durumda çalıştığım tekne Marshall Adaları bayraklı olduğundan tekne üstünde olduğum her an orası kabul ediliyor. Denizci olunca hatlar biraz daha karışıyor açıkçası o yüzden sorun yaşamamak adına iyice araştırayım önlem alayım diye uğraşıyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M maximtk 

• @gucarslan Uğur bey ay tutulması gibi anlarda hayatınızdan böyle bilgiler kapıyoruz. İstemeden bunun çetelesini tutuyormuş gibi hissediyorum. Rusya'da yaşamış olma verisi de bu gönderiyi görmemle birlikte o çetelede yerini aldı. 😂

• @mehmetizmirli Mehmet döktürmüşsün dostum. Çok faydalı bir içerik 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-alçile sizin mesleğiniz için bu durum sorun yaratmaz.
    eğer yasal olarak 1 yıl ve üzeri yaşamadıysanız almanıza gerek yok.

• Merhaba,

Ocak ayında aktif olarak çalışmakta bulunduğum şirketten istifa edip GreenCard Mülakat tarihine kadar ingilizceye ağırlık vermek istiyorum. Çalışmış olduğum şirketten istifa etmem durumunda dosyamı açtırıp bu durumu güncellemem gerekir mi ?

• @ibrahimhalılll Ben de DS-260 formunu doldurduktan sonra çalıştığım yerden ayrılmıştım. Fakan bunun için hiçbir aksiyon almadım. Ancak daha bilgili arkadaşlar belki farklı düşünebilirler.

• @ibrahimhalılll Bunun için formunuzu açtırmanıza gerek yok. Siz formu doldurduğunuzdaki güncel bilgilerle doldurdunuz. Sonra hayatınızda her türlü değişiklik olmuş olabilir bunu sorarlarsa mülakatta belirtmeniz yeterli. Evlilik vs tarzı değişiklikler için genelde form açtırılıyor. O da mülakat aldıktan sonra.

• @gucarslan
    Merhaba. Dediklerinizde haklılık payınız kesinlikle var. Ancak şunu da belirtmek isterim. Forum bilgi içeriği olarak derya deniz.
    Ancak spesifik bir konuda bir şey aramak zor olabiliyor. Hangi başlıkta arayacaksınız, hangi anahtar kelimelerle arayacaksınız vs? Bazen başka birisi benzer bir konuyu bambaşka kelimelerle ifade etmiş oluyor vs.

Yeni gelenlerin forumun yapısına alışması da zor ve zaman alıyor. Özellikle mayısta sonuçlar açıklandıktan sonra foruma yüzlerce yeni insan geliyor ve hepsinin sorusu oluyor, o sırada hızlı akan başlıkları takip etmek onların arasından sorularına uygun olan iletileri bulmaya çalışmak vs. yorucu oluyor.
    Bir örnek vereyim, ilk sonuçlar açıklandıktan sonra internette dolaşırken bu forumun varlığından haberdar oldum, ve sizin ilk iletilerinizi okudum. İletide sürekli form açtırmak, numaranın current olması vs kavramları var. Bu kavramların ne olduğunu anlamak için bile bir süre forumda vakit geçirip anlamam gerekti. Örneğin glossary tarzı bir ileti ile hangi kavram ne anlama geliyor bunu listeleyebiliriz vs.

peki eski mesajları okumayan bir kullanıcının, sıkça sorulan sorular başlığındaki bu iletileri okuyacagindan nasıl emin oldunuz 🙂

Sıkça sorulan sorular tarzı bir sekme oluşturarak gelecek soruların yarısını engellemek bile sizin için ve takip edenler için kolaylık oluşturur. Bu konuda eminim ben dahil pek çok insan da destek olmak ister.

• @ibrahimhalılll Mülakat almadan formunuzu açtırmayın İbrahim bey bu durum size gerilere düşürebilir.

• Merhaba arkadaşlar. Sonuçlar açıklandıktan 2 hafta sonra ds-260 formunu doldurabildim. Mülakatlar ekimde başlayacak diye biliyorum. Onun öncesinde yapmam gereken bir şey var mı? Çünkü bana herhangi bir mail gelmedi. Bazı sitelerde formu doldurduktan sonra mail yoluyla senden evrak isteyecekler yazıyordu. Aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• @deep_blue Evet bu konuyu biliyorum uyarınız için çok teşekkür ederim. Aslında hiç açtırmadan gitmem durumunda bir sorun yaşar mıyım ondan emin olamadım sağolsun @bozyuruk ve @binbasitom cevap verdi. Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@deep_blue Evet bu konuyu biliyorum uyarınız için çok teşekkür ederim. Aslında hiç açtırmadan gitmem durumunda bir sorun yaşar mıyım ondan emin olamadım sağolsun @bozyuruk ve @binbasitom cevap verdi. Çok teşekkür ederim

Merhaba. Oğlum ds260 doldururken (Mayıs 2022) işsizdi. Sonra Temmuz 2022 de işe başladı. Temmuz 2023 te mülakata girdiği zaman 1 yıldır çalışan biriydi ve SGK dökümlerini götürdü. Konsolos formda işsiz olduğunu yazmışsın demiş o da evet o zaman işsizdim Temmuzda işe girdim deyince tamamdır demiş.

Yani demem o ki siz ds260 ı doldururken güncel bilginizi giriyorsunuz sonra hayatınızda işle ilgili değişiklik olduğunda bunu mülakatta sözlü olarak belirtmek yeterli oluyor, merak etmeyin.

• @Mehmet-Ali-Tüzün Ekim ayından itibaren mülakat maili bekleyeceksiniz artık. Eskiden kcc ye gönderilen evraklar artık mülakata giderken konsolosluğa götürülecek.
    Ayrıca sorularınıza daha kolay cevap alabilmeniz için profil imzanıza başvuru sürecini girin. Gerekli bilgiyi şuradan alabilirsiniz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

Son olarak 2024 talihlilerinin bulunduğu excel tablosuna bilgilerinizi girin. O da şurada https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hzWtWRX5sSBdSXkzYmnOWPtEXmJtRwBSmKgu5kjOrbg/edit#gid=0

• @mehmetizmirli Ellerinize, emeklerinize sağlık...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |