DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yusufalak siz elinizden geleni yapın da gerisi şansa kalsın. Dosya numaranız düşük Ankara bu seneden daha kötü bir performans sergilemezse insallah size mülakat gelir.

• @ibrahimhalılll rica ederim şansınız bol olsun.

• @ozanurgun Teşekkürler cevabınız için. Eşim Kırgızistan vatandaşı, CN yüksek olduğu için dosyamızı taşımayı düşünüyoruz. Bu aşamada DS260 formu açtırmadan mülakat yeri Bişkek'e değiştirme şansımız var mı?

• @kkaya teker teker mail atmanız gerekiyor. Her ülkenin şartları yıllara göre bile farklılık gösterebiliyor. Bir yıl oturumu olmayan kişileri almayan konsolosluk başka bir yıl dosya transferini kabul edebiliyor.

• @meecittt dosya taşıma her zaman için yapılabilir. bunun için konsolosluklar genelde vatandaşlık, çalışma, oturum izni olanları kabul ediyor. ancak her yıl direk kabul eden konsolosluklar da oluyor. önemli olan dosya taşımayı bültenle CN'nizin aktif olup olmamasına göre değişecektir. CN aktif durumda ise mecbur konsolosluklar aracılığı ile dosya taşıma yapabilirsiniz. Ama CN'niz aktif değilse KCC ile taşıma yapabilirsiniz. KCC ile dosya taşımak vatandaşlığınız var ise çok daha rahat olabilir. Bunun için DS-260 açtırmanıza ilk etapta gerek yok. KCC'ye göndereceğiniz mail ekine eşininiz vatandaşlık bilgilerini ek yaparak dosyanızın taşınmasını talep edebilirsiniz.

• @Mr-Dexter Teşekkür ederim cevapladığınız için. Bir sorum daha olacak, dosyamız taşındığında DS260'ta bir kaç bilgi güncellememiz gerekecektir, formu açtırmak için mail KCC'ye değil Bişkek'teki konsolosluk'a mı atmamız gerekiyor?

• Yasaklı

@meecittt cut-off'a girmeden önce KCC'ye, girdikten sonra konsolosluğa email atmanız gerek. DS260 formunu mülakat aldıktan sonra açtırmanız tavsiye edilir.

• arkadaşlar ben dv24 te işimi şansa bırakmak istemiyorum bir sorum olucaktı karadağdan şirket açsam şimdi oturum izni veriliyor ekim 1 dede mail atsam kcc ye oranın konsoloslugunda mulakata girebilirmiyim böyle birşeyi tecrube etmiş kimse varmı burada ?

• arkadaşlar ben dv24 te işimi şansa bırakmak istemiyorum bir sorum olucaktı karadağdan şirket açsam şimdi oturum izni veriliyor ekim 1 dede mail atsam kcc ye oranın konsoloslugunda mulakata girebilirmiyim böyle birşeyi tecrube etmiş kimse varmı burada ?

• @meecittt rica ederim. Taşıdığınız dosyanızın bültende aktif olması durumunda, dosyanın taşındığı konsolosluktan dosyanızı açma talebinde bulunabilirsiniz.

• @bernat, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak siz elinizden geleni yapın da gerisi şansa kalsın. Dosya numaranız düşük Ankara bu seneden daha kötü bir performans sergilemezse insallah size mülakat gelir.

inşallah hayırlısı bakalım.

• herkese selamlar, ds260 formunda usa'deki girdiğimiz green card'ın teslim edileceği adrese gitme zorunluluğu var mıdır? Mülakatta bu adres dışındaki bir eyalete gideceğimizi söylememiz problem yaratır mı?

• @erme11 Karadağ’ın göçmenlik işlerine Sırbistan bakıyor. Karadağ veya Sırbistan’da oturum izniniz varsa ve geçerli bir ikamet adresiniz varsa kabul edebilirler. DV2023’te Sırbistan’dan vizesini alanlar olmuştu ama zor taşımışlardı diye hatırlıyorum (Sırbistan vatandaşlığı olmasına rağmen oturum ve adres istemişlerdi). KCC üzerinden halletmeye çalışın

• @Mert-Çarkı Alternatifleri şimdiden araştırın, dosyanızı taşımaya çalışın, bu sene CN yüksek olmasına rağmen dosya taşıyarak vizesini alanlar oldu

• Merhaba. ds260 formunu gönderirken benim ile çocuğumun pasaport süresi bittiği için kimlik ile devam ettik. Mülakat tarihi alabilirsek görüşmeye giderken pasaportlar ile direk mi gitmek gerekir yoksa dosya açma işlemi falan mı olacak. Teşekkür ederim

• @canym Dosya taşımanın amacı mülakat alabilmek, mülakat emaili aldıktan sonra neden dosya taşıyasınız ki?

• @Detroit2222 Göçmenlik niyetiniz olduğu için büyük ihtimal size turist vizesi vermezler, ama alabilenler de olmuştu, bunun yanında dosya taşıma gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz

• @eray26 Bunu bilemeyiz, süreç başladıktan sonra gidişata bakmak gerekir

• @erme11 oturum izni olup dosyanız aktif olmadan cut off içinde olmadan kcc ile Dosya taşıma kolay olabilir ama dosyanız aktif cut off için de olunca konsolosluk ile tasimak zor olabilir iki arkadaşmiz oturum izni var cut off içinde case no konsolosluk ile taşıyamadi Karadağ'ın göçmen lik işlerini Belgrad ilgileniyor zor bir konsolosluk.

• @kkaya yaratmaz ds260 da verdiğiniz adreste yaşamak zorunda da değilsiniz bu adreste mi yaşamak istiyor sunuz sorusu gelir ise green cardimin sağlam ulaşması için Verdim ben örneğin Texasa gideceğim diyebilir siniz bunda hiç bir sorun olmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |