DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tugbaokutan Merhaba öncelikle vizeniz hayırlı olsun size oradaki hayatınızda başarılar diliyorum dosya taşımada merak ettiğim bir şey var ingilizcem çok yetersiz dosya taşımada bu problem olur mu orada sordukları sorular belli o soruları kulak aşinalığı yapılsa ve cevaplar ingilizce olarak ezberlenilirmi yada yanımıda ücretli bir çevirmen ile mülakata girmek mümkün mü

• @T-C-Kubilay-Dikici Teşekkür ederim 🙂 Dosya taşıma aşamasında konsolosluklarla yazışmalar yapılıyor. Bu aşamada İngilizce bilmeseniz de destek alarak veya çeviri uygulamaları ile halledersiniz. Ancak mülakata İngilizce bilmeden katılmak büyük risk. Soracakları sorular basit evet ezberleyerek yanıt verebilirsiniz ama karşınızdaki görevli sizin konuşmanızı bekleyebilir. Bizde öyle oldu. Hiç aklınıza gelmeyen ve çalışmadığınız bir konuda size sorular sorabilir. Kendinizi doğru bir şekilde açıklayabilmeniz ve o gerginliği yaşamamanız adına tercümanla gitmenizi öneririm. Önümüzdeki sene için sorduğunuzu varsayarsak bu sene İngilizcenizi biraz ilerletirseniz tercümana gerek duymayabilirsiniz. Kolaylıklar dilerim, umarım güzel haberlerinizi alırız 🙂

• Bu ileti silindi!

• @T-C-Kubilay-Dikici Bu arada ücretli tercümanlar var evet. Mülakata girmeden önce tercümanın bilgilerini konsolosluğa iletiyorsunuz. O aşamalara geldiğinizde sorularınızın tüm cevaplarını bu forumda bulacağınıza eminim. İnanılmaz bir deneyim saklı buralarda. Şimdiden bu kadar araştırdığınıza göre o aşamalara geldiğinizde işlerinizin su gibi akacağını düşünüyorum. Şansınız bol olsun 🙂

• @Emreiner Yeni hayatınızda başarılar! Yolunu , bahtınız açık olsun🙏

• @uraz-mert teşekkür ederim yine de...

• @mstfak teşekkürler

• @lutfitunca teşekkürler, 24k gösterdik

• @teknomer teşekkürler ☺

• @Emreiner Tebrikler yeni hayatınız size şans getirsin. 🤞

• Yurtdisinda mulakata giren arkadaslara sormak istiyorum , ne kadar bir birikim gosterdiniz acaba? Daha oncesinde hic bahreynde mulakata giren var mi ? yardim lutfen 🙏🏿

• Sağlık Muayenesi Deneyimi
    Öncelikle yazacağım bu deneyimin birçok arkadaşıma umut olmasını diliyorum.
    16 Nisan 2023 tarihinde dosya taşıma kararı aldım. Bu kararımın arkasında Ankara da ki yığılma yatıyordu.150 den fazla konsolosluğa mail attım.Yaklaşık 20 gün Güney Kore ile mailleştim.Viyana ya taşımayı düşündüm ancak schengen vizem yoktu. Bu bilgiyi telegram grubundan özellikle paylaştım . Viyana oturumsuz dosya transferi kabul ediyor diye .Teyzem Mayıs Avusturya da yaşamasına rağmen istek mektubu için uğraşmak ismediler. Kafamda Viyana bitmişti. Ancak başka insanlara yardımcı olmak adına bu bilgiyi paylaştım.Simge ve Ümit arkadaşlarımı forum sayesinde tanımıştım.Onlar bana yardımcı olmak adına sürekli dosya taşıma konusunda bilgi paylaşımı yapıyorlardı. 17 mayıs 2023 tarihinde Muscat la ilgili Ümit bana dosya kabul ediyor şeklinde bilgi paylaştı ancak kendisiyle bağlantı kuramadım. Konsolosluğa mail attım. 3 gün cevap gelmedi sonra excel den telegram isimleri bulduğum yaklaşık 20 arkadaşa mesaj attım. Alihan arkadaşım geri dönüş yaptı ve önce turist vizesi alarak bir form doldurmam gerektiğini söyledi. tarih 19 mayıs 2023. Alihanın yardımıyla turist vizesi için ödeme yaparak işlemleri tamamladım ve vizenin onaylanmasını bekledim.Bir rüya gördüm Tarih 20 Mayıs 2023 ü gösteriyordu rüyamda dosyamı kabul etmişlerdi . sabah saat 06.40 uyandım ve turist vizemin onaylandığını gördüm. konsolosluğun sayfasında bulunan forma vizemi pasaportumu ekleyip gerekçeli yazı yazdım. Formu gönderdim. Araya hafta sonu girmişti Muscatta cuma ve cumartesi günleri tatil günleri . 22 mayısta sabah 9 ve öğle 12 gibi herkese mail gitti bana cevap gelmedi. saat 14.04 te mail geldi dosyanızı kcc den istedik diye. Ağladım . Anlaşmalı oldukları hastane NMC Hospital ile 23 mayısta whatsapp üzerinden yazışmaya başladım. mülakat mektubu olmadan sağlık muayenesi edemeyeceklerini söylediler. Umman turist vizesinin geçerli olması için 30 gün içinde ülkeye giriş yapmam gerekiyordu. Aynı zamanda konsolosluk ile çapraz sorgu yaparak sağlık muayenesi için bana geri dönüş yapacaklarını yazdılar. Uçak biletimi aldım otel rezervasyonu yaptırdım.Hastaneye 24 Mayısta tekrar yazdım. Bana 13 Haziran günü gün verdiler saat 09.30 istedikleri evrakların listesini attılar. Gitmeden önce Üniversite Hastanesinde antikor testi yaptırdım. Bulunduğum ilde bazı testler işlenemiyormuş Ankaradan sonuçların gelmesi 2 haftayı buldu. Doktor ingilizce olarak rapor önce yazarım dedi sonra yoğunum dedi. Bunun üzerine arkadaşım aile hekimi olduğu içiin kendisinden yardım istedim bana tek hekim raporu hazırladı aşılarımı içeren ve patolojik bir bulgu olmadığına dair imza kaşe yaptırdım ardından incilizceye çevirttim noterde tasdik ettirip apostil yaptırdım. Doktor bu raporu bana ingilizce verip kaşeleseydi bunlara gerek olmayacaktı.Uçaktan inip havalimanında vakit geçirdim. ordan hastaneye gittim.09.30 dan önce gittiğim için 3. kat 311 nolu odanın önünde bekledim.Elimde XL valiz ve sırt çantası ile oldukça komik görünüyordum.İngilizcem çok iyi değil. Translate üzerinden bana verdikleri formu çevirerek doldurdum evraklarımı teslim ettim. Sekreter sürekli mülakat mektubu istedi ancak olmadığını ve buraya gelmeden durumu size açıklamıştım. Ödediğim parayı mülakat gelmese dahi sizden talep etmeyeceğim dedim. Birçok arkadaşım ısrarla seni sağlık muayenesi etmeyecekler demesine rağmen sağlık muayenesi oldum oradaki çalışanlar çok ama çok iyiler yardımcı oldular. 195 usd ödedim. Para birimleri OMR umman riyali ancak bende usd olduğu için usd olarak ödemeyi kabul ettiler. Daha sonra boy kilo tansiyon ölçümü yapıldı kan alındı. göz için duvarda bulunan harf rakam okuması yaptım. Ardından hemşire ile birlikte önce röntgene gittim burda gayet kapalı bir önlük giydim. Ardından üstümü giyip daha sonra doktor muayenesine gittim. Doktor sırtımı dinledi kalp karın gibi dinlemeler yaptı ve Sevil good dedi. Üst çıkarma gibi birşey istenmedi.Çok saygılılar ve gerçekten çok iyiler. Ardından işlemim yaklaşık 45 dk tamamlandı . Mülakat gününden bir gün önce buraya gelip raporunu alabilirsin dediler . daha sonra ayrıldı ve otele gittim. Hatanede sağlık muayenesi oldum ancak mülakat günüm belli değildi geri döndüğümde 23 Haziranda Mülakat maili aldım. Mülakattan sonrada deneyimlerimi paylaşacağım.

• @eray26 Para tutarı konusunda aslında net bir tutar belirtmek ve kesin konuşmak doğru değil. Ancak abd de gideceğinizi belirttiğiniz eyaletin yaşam maliyetlerine göre, ilk 6 ay size yetecek kadar bir tutar gösterebilmeniz iyi olur. Ancak altında gösterip vizesini alan arkadaşlar da oldu. O nedenle ne kadar gösterebiliyorsanız, çevrenizden borç alarak ancak elbette kendinizi zora sokmadan hesabınıza aktarmanızı öneririm. Bir de elbette tutar kaç kişilik bir dosyadan bahsettiğinize göre de değişiyor. Mülakata yalnız mı giriyorsunuz başka aile bireyleri de var mı?

• @Emreiner Tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @mehmetizmirli tebrikler, yeni hayatınızda başarılar

• @Tuğberk-Önder tebrikler vizeniz hayırlı olsun 🙂

• @myna teşekkürler 😊🙏sizinde

• @bernat tesekurler sizinde yeni hayatınızda bol bereketli olsun🙏😊👍

• @bernat esim ve ben.2 kisilik bir aile. yorumlara baktigimda tek kisi 15k$,gosterende var , 3 kisilik bir aile 10k$ gosterende.suanki ekonomik kosullarda 10k$ bulabilmek bile cok buyuk bir basari bence

• @demirnaz Çok uğraştınız Naz Hanım emekleriniz boşa gitmedi. Tebrik ederim yeni hayatınızda çok çok mutlu olursunuz inşallah 🙏

Benzer Başlıklar

• 296
  • 46
  • 1673
  • 3439
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

262

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.6k

| | | |