DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar bilmediğim için sormak istedim adjustment of status fee payment yapılınca AOS süreci başlatılmış oluyor mu?

• ⭐⭐

@zümrüt-Eryigit Submit tarihiniz imzada yer almıyor, geç mi submit etmiştiniz?

• @Serapp 26 Mayıs tarihinde

• @zümrüt-Eryigit ceac sisteöinden bakıp kcc veya ankara yazmasına göre de anlayabilirsiniz ama büyük ihtimalle mülakat gelmemiş bence en kısa zamanda aosa başlayın

• @ozzgedenizz ceac dan baktim NVC yazıyor

• @zümrüt-Eryigit mülakat gelmemiş maalesef

• @zümrüt-Eryigit Fee payment yapildiktan sonra AOS yapacaginizi aslinda bildirmis oluyorsunuz. Dosyanizi yolladiktan sonra da size bir dosya numarasi aciliyor ve artik AOS süreci başlamış oluyor diye biliyorum. Ankara’dan ya da baska bir yerden mülakat bekliyorsaniz, gelmiyor. Bana gelmedi en azindan.

• @koray2000 benim aklım karıştı çünkü avukatım fee payment odeme yazılı kağıdı benimle paylaştı ama dosya file edilmedi dedi çünkü benim temmuz dağıtımını bekledigimi buna göre aksiyon alınmasını istediğimi belirtmiştim .simdi bu fee payment yapıldıysa zaten Ankara görüyor ve mülakat vermiyor mu AOS başlamış olduğu için🙎

• @zümrüt-Eryigit Benim de ayni sekilde oldu. Haziran dagitimi yapildi ve mulakat gelmedi Ankara’dan, böylece beni atlamis oldu.

Demek ki dosya numarasi da degil, Fee odendigi anda AOS başlıyor ve Ankara’dan mülakat alma şansınız kalmiyor.

• @crazycells abi çok sağol biz evrakları haziran 26 gibi gönderdik. Belirttiğin soruya zaten no olarak cevap vermiştik. Sadece KCC çeki bozdu şu an USCIS çeklerinin bozulmasını bekliyoruz. Bu haftadan itibaren gelişmeler olmaya başlar, süreci buraya foruma da taşıyacağım ben eşimin adına neler olduğu ile ilgili.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@zümrüt-Eryigit, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Arkadaşlar bilmediğim için sormak istedim adjustment of status fee payment yapılınca AOS süreci başlatılmış oluyor mu?

Hayir, ucreti odemenin yanisira I-485 belgesini gondermis olmaniz da gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilgeagrak, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells abi çok sağol biz evrakları haziran 26 gibi gönderdik. Belirttiğin soruya zaten no olarak cevap vermiştik. Sadece KCC çeki bozdu şu an USCIS çeklerinin bozulmasını bekliyoruz. Bu haftadan itibaren gelişmeler olmaya başlar, süreci buraya foruma da taşıyacağım ben eşimin adına neler olduğu ile ilgili.

surecinizde bol sanslar.

• Arkadaşlar merhaba aos süreci için 9 temmuzda ailecek amerikaya giriş yaptık. Asıl talihli eşim. Üçümüz sağlık muaynesine girdik. 24 sene önce geçirdiğim tüberkülozdan dolayı kan tahlilim pozitif çıkınca önce röntgen istediler sonra tomografi çektiler. Şimdi de balgam testi istiyorlar. Bildiğiniz üzere balgam testinin sonucu iki ayda çıkıyor. Ayrıca randevu vermeleri de iki üç haftayı buluyormuş. Öncelik olarak randevu sürecini öne almam gerekiyor. Bunun için miami civarlarında Broward ilçesinde geçici acil bir adrese ihtiyacım var. Burada adresim olduğu takdirde randevu almam kolaylaşacak. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• @Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini en en basta Ekim ayinda katiliyoruz ya basvuruya ve bir numara aliyoruz cekilis numarasi , sonra o numara ile kontrol ediyoruz kazanip kazanmadigimizi . Iste o Numaranin ciktigi ekrani pdf olarak save edebiliyoruz , etmeliyiz . yada en kotu print almaliyiz .

biz de ss alanlardanız. geriye dönüp alınamıyordur sanırım 😞 ss de iş görüyor mu acaba? 🙄

• @Sini-sini evet evet merak etme yeterki bir hali ile gosterebilelim . Sorun yok SS de

• Merhabalar AOS surecinde parmak izi alinamamasindan dolayi iki kez red olursa sonraki surec nasil oluyor. Biometricteki gorevli merak etmeyin bu cok sik yasanan bi durum size ulasacaklar dedi ancak 2. appointmentan sonra da 3 hafta gecti hala gelen giden yok. Ayrica EAD karti onaylanmasina ragmen SSN kartida gelmedi. Daha once boyle bir durum yasayan var midir? @crazycells @Figen

• @bionicks henuz boyle bir durumla karsilasmadim fakat karsilasacagiz gibi duruyor . 2. kez parmak izi alinmasina ragmen yine olmadiysa bilgigim kadari ile 3/4 hafta sonra gibi Police Report isteyecekler yasadiginiz Ulkeye ait . Bizde bekliyoruz bakalim ok degilse ne isteyecekler diye . Size mutlaka haber veriririm . Bu arada bu durumda olan kazanan interview daveti aldi ve ay sonunda mulakatlari var . Bakalim oradada belli olur zaten bu durumda ne yapilacagi ile ilgili . Okudugum kadari ile Police Report istiyorlar tercumeli olarak . Biz hazirladik mulakata goturmek uzere .

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• Merhaba, esim ile birlikte AOS surecindeyiz ve Biometric randevumuzu almis bulunmaktayiz. Daha onceki doldurdugumuz formlarda race kisminda bir cok secenek (white, asyali...)vardi. Biz bunu white olarak secmistik fakat Biometric randevusu icin gonderilen Applicants Information Worksheet (AIW) formunun race kisminda white secenegi yok. Bu durumda ne yapmamizi onerirsiniz? asyali olarak mi secmeliyiz?
    Ayrica yanlis yapmamak adina bir sorum daha olacak. Formda kullanilacak kalem rengi onemli midir?

• @Sakaryali Caucasian secin . Mavi yada siyah kalem kullanin .

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhaba, DV 2023 green card mülakat henüz alamadık. Dosyamızı da başka ülkeye taşımak istedik fakat olumsuz dönüş alıyoruz. Bizim şuan turistik vizemiz yok. Bizim gibi bu durumda olup, turist vizesi alabilen ve Amerika 'da AOS yapabilen var mı acaba? Zamanımız da kısıtlı..
    Önemli olan turist vizesine başvuru yaptığımızda green card başvurumuz gözüküyor mudur? Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.8k

| | | |