DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar iyi forumlar,
    Babam 2024 green card talihlisi. Son 4 yıldır 4311.07 kodlu MUHASEBE MESLEK ELEMANI olarak çalışıyor. Kendisi lise mezunu değil, bu yüzden meslek ile gitmeye çalışıyor. Ancak bir sorunumuz var. Türkiyede 4311.07 olan meslek kodu onetonline da gözükmüyor. Bu mesleğin onetonline da geçerli olup olmadığına bakabilecek birisi var mı acaba?

Muhasebe meslek elemanı işkurun sitesinde böyle gözüküyor.
    Meslek Kodu : 4311.07
    Meslek Adı : Muhasebe Meslek Elemanı

Grup Bilgileri
    Meslek Ana Grubu : Büro Hizmetlerinde Çalışan Elemanlar
    Meslek Alt Ana Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Ve Malzeme Kayıtları Tutan Büro Elemanları
    Meslek Grubu : Sayısal İşlemler Yapan Büro Elemanları
    Meslek Birim Grubu : Muhasebe Kayıtları Ve Defter Tutan Büro Elemanları

*bu arada ds260 formunu halâ yollamadık

Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @aura Şubat ayının sonundan itibaren dosyami taşımak için konsolosluklara mail gönderdim. Hong Kong Mayıs ayında olumlu donus yapti. Ve temmuz ayına mulakat verdi. Mülakata Hong Kong ta girdim.

• ⭐⭐

@kkaya Hiç bir sorun olmaz merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐

@dogukan99 Merhaba, sizi daha once ilgili basliga yonlendirmistik.. Orada da : Lise mezunu olmadan Green Card (DV) almak

Merhaba lise mezunu değilim ancak 2013 ten beri, yani 10 yıldır kendi işyerim olan halı yıkama dükkanımı işletiyorum. iş tanımını şöyle genişletebilirim: halı yıkama, koltuk yıkama, perde yıkama, ofis temizliği, zemin halısı temizliği ve benzeri şeyleri yapıyorum onetonline.org da benzer bir meslek bulamadım. anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bu soruyu sordunuz, durumunuzu anlamakta gucluk cekiyorum cunku iki farkli meslekten bahsediyorsunuz. Turkiye'deki Iskur'un kodu ile ABD'nin arasinda numerik bir bag yok, ayrica arama yapmalisiniz. Hali, perde vs. yikamayla ilgili spesifik bir meslek yok, eger endustriyel calismiyorsaniz (ya da babaniz) ama 'Muhasebe Meslek Elemani' na en yakin: 43-3031.00 kodlu Bookkeeping, Accounting, and Auditing Clerks melsegi veya benzerlerini incelemesiniz, bunlarla ilgili olartak sizi yine ayni ust konu basligina, Lise mezunu olmadan Green Card (DV) almak, yonlenidiriyorum.

Guzel gunler,

• @ozanurgun tesekkur ederim geri donusunuz icin .hersey gonlunuzce olsun tekrar congrats !! 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Merhaba,

Maddi kaynaklarımızı belirtirken hesabımda 2 bin dolar param ve üzerime olan bir araç olsa yeterli oluyor mu? Yoksa nakitte göstereceğimiz kısım büyük önem mi arz ediyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll gösterebildiğiniz kadar nakit gösterin. önemli olan nakit birikimleriniz..

• @ibrahimhalılll Merhaba. Siz mümkün olduğu kadar çok göstermeye çalışın. Yeterli görme kısmı konsolosluğuk görevlisinin takdiri. Mülakatta eğer Amerikan hükümetine yük olmayacağınızı kendi geçiminizi sağlayacağınız net bir şekilde onlara yansıtırsanız kabul edebilirler. Bin dolar ile kabul alan kişiler olurken daha fazlası para ile yeterli görülmeyip sponsor istenen kişilerde oldu. Eski deneyimlerde mevcut hepsi.

• @ibrahimhalılll mümkün olduğu kadar nakit ve destekleyici mali unsurlar.

• @ibrahimhalılll Ben gelecek haftaki mülakatımda yaklaşık 13k dolar ile yaklaşık 25-30k değerinde bir aracımı göstereceğim. 2023 mülakat deneyimlerinde deneyimimi paylaşacağım umarım faydası olur şimdiden.

• @binbasitom Umarım güzel sonuçlanır sizler için darısı başımıza. Takip ediyor olacağım.

• @ibrahimhalılll Teşekkürler. 🙏

• @lumos Teşekkür ederim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhabalar ağustos bülteni yayınlandı ama Türkiye den kazanan kişi sayısı daha belli olmadı sanirsam. Bidahki ay mi belli olur yoksa bu ay başka bülten açıklanır mi . Sayılarla ilgli

• Herkese merhabalar, greencart talihlisi olduğumuz günden beri forum içerisinde sıkça vakit geçirerek sorularımıza yanıt bulmaya çalışıyoruz, bir çok konuda çok faydasını da gördük.
    Bizim sürecimiz şu şekilde ilerlerdi şu ana kadar.
    Greencart sonuçları açıklandığında erkek arkadaşımla henüz evli değildik nikahımıza yaklaşık bir ay vardı. Ds 260’ı biran evvel doldurmak için evliliği beklememe kararı aldık ve ben bekarken formu doldurup gönderdik.
    Nikahtan sonra soyadı değişikliği ile yeni pasaportumu çıkarttırdık. Ancak şu an izleyeceğimiz yol konusunda kafamız çok karıştı. Çünkü formu yeniden açtırmanın mülakat tarihini olumsuz etkileyeceği yönünde bir çok ileti var.
    Okuduklarımıza istinaden anladığımız mülakat tarihi verilene kadar herhangi bir hamle yapmamamız yönünde ancak içimiz rahat etmiyor.
    Evlendiğimi ve de soyadı ve pasaport değişikliğimi bildirmeli miyim?
    Add applicant ile eşimi şu an eklemeli miyim? Add aplicant yaptığımızda forum açılmış oluyor mu emin değiliz.
    Yoksa mülakat tarihi alana kadar formu açtırmamalı mıyım?

• @mrt-gkce uğur bey 2023 bağlığında açıkladı durumu.

@gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DV2023'ün son bülteni yayınladı ve EU bölgesi için bülten 32.000'de kaldı.
    bu sene 32K üzeri caseler için ne yazık ki mülakat alma şansı mümkün olmayacak.
    kalan sürede herkese bol şans.

• @bozyuruk evet bende ona istaneden sordum ama geçmiş yıllarda bu ayki bültende kazanan sayısı da belli oluyordu 2024 talihlerinin için ondan sormuştum.

• ⭐⭐⭐

@mrt-gkce Onumuzdeki ay belli olacaktir. Her sene ayni sekilde yayimlanmiyor.

• @lumos teşekkürler

• @ozge90 Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. add applicant yapıp eşinizi ekleyebilirsiniz. Bu şekilde form submit tarihiniz etkilenmez. Ancak konsolosluğa mail atıp formunuzu açtırmayın. Mülakat tarihi aldıktan sonra formunuzu açtırın ve kendiniz ile ilgili bilgileri güncelleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.8k

| | | |