DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@stella merhabalar bence bir kaç şengen giriş çıkışınız olsa yakın tarihli daha iyi olur gibi.Birde inandırıcı bir seyahat planı. Annenizle beraber girmeniz çok etki eder mi tam bilmiyorum ama alternatif olarak düşünülebilir.

• ⭐⭐

@stella, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba
    geçen sene b2 vizesinden red almıştım. Kurumsal bir firmada 4 yıldır çalışıyorum 10 yıl önce almanya italya ya gitmiştim. Tekrar başvurmak istiyorum bu kez annemle başvursam daha mı iyi olur annem 70 yaşında emekli. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.( tekrar yazdım arada yoğunluktan görülmediğini düşündüm)

Ben önceki mesajınızı görmüştüm. Düşündüm ve bir yorum yapmaktan çekindim açıkçası. Geçen sene neden red aldınız ve bu bir sene içinde neler değişti. Bunlar önemli. Bir yorum yapmak zor.

• @Serapp merhaba
    Neden red aldığımı tam anlayamadım. Kurumsal bir firmadayım eski shengenlerim var. Bir de annemle başvurursam red aldığım için 24 ay kuralı olduğundan randevu tarihini erkene çekmek istersem aynı güne annemin randevusunu alabilir miyim? Çok sağolum yardımlarınız için teşekkür ederim

• @selamibasaran cevabınız için çok teşekkür ederim. Annemle randevuyu aynı güne alabilir miyim

• ⭐⭐

@stella alabilirsiniz.Ais kaydınızda grup oluşturup annenizi eklersiniz beraber vize görüşmesine girersiniz.

• bununla ilgili bir başlık bulamadım ve varsa üzgünüm. silebilir veya oraya yazabilirim.

sorum şu: mülakat tarihini öne çekmek için bir taktik veya ekstra bilgi var mıdır?

mesela "genelde yeni saatler salı cuma günleri sabah 06:00'da açılıyor"

veya "haftasonları gece yarısı erken tarihlerde boşluk bulabildim" gibi düşünceler veya fikirleriniz var mıdır?

kovalamam gereken bir pattern var mı diye merak ediyorum. teşekkürler

• ⭐⭐

@birgi merhabalar benim tam kesin olmamakla birlikte kendi görüşüm Amerikadaki mesai saatinin başlangıç saati sanki boş randevular açılıyor diye düşünüyorum.Ülke kocaman hangi saat dilimine derseniz bilemiyorum ama genelde tr saati ile 17-18 arası gibi.Ben tsi ile gündüz gece sabah erken saatlerde falan hep baktım. İki kere değiştirme şansı yakaladım. Forumda randevuyu öne çekme hizmeti yapan firma var ( @Rushvisasnow ) Acil ise onlarla iletişime geçebilirsiniz.

• Herkese selam arkadaşlar gelir durumu ve bağlayıcı sebepleri bulunup yurtdışına hiç seyahat etmeyen kişiler vize alabiliyor mu b1 b2

• ⭐⭐

Herkese merhaba yakın bir tarihte başvuru yapıp b2 vizesi alan oldu mu diye merak ettim. Bende yakın bir tarihte b2 için başvuru yapmayı planlıyorum sizce mantıklı bir zaman mı ret alma olasılığım nedir. daha önce hiç yurt dışına çıkmadım, 5 yıldır aynı firmada yönetici olarak çalışıyorum ve yıllık iznimi kullanmak istiyorum

• ⭐⭐

@Ramazan Merhabalar. öncelikle B1/B2 mülakat tecrübelerinde son zamanda girenlerin yazdığı tecrübeler var onları okumanızı tavsiye ediyorum. Bekar,pasaportu boş ve geçerli bir seyahat planı olmayanlar için vize alması genel manada zor oluyor.
    Eğer aceleniz yoksa.Bir kaç shengen giriş çıkışı yapmanız çok faydalı olur. Gidebiliyorsanız israil artı bir puan daha olur.
    Tabiki kesin bir formülü olmamakla beraber
    1.) Uzun süredir aynı firmada çalışan
    2.) Türkiyeye dönüş ve Türkiyeye bağlayıcı sebepleri olan.
    3.) Daha önce yurt dışı geçmişi olan. Ve seyahat planını çok net anlatabilen.

Bu şekildeki bir profil vize alabilir.Ama alamayada bilir 🙂

• merhaba bu vize türüne kardeşim başvurmak istiyor ve ben green cardlı olarak abd ye giriş yaptıktan sonra ona sponsor olmak istiyorum veya vizesini alması için ne gerekiyorsa onu yapmak istiyorum ama bunun için vatandaş olmayı mı beklemem lazım yoksa gider itmez yapabilir miyim

• @selamibasaran hocam israil + bir puan olur demenizin sebebi nedir? bu dubai gibi bir ülkede olabilir mi

• ⭐⭐

@aristocrat İsrail,İngiltere,Almanya gibi ülkelerden vize alanlar genel itibariyle konsolos tarafından olumlu karşılanıyor. Forumda takip ettiğimiz kadarıyla böyle.Lakin Türkiyeden yapılan her turist vizesi başvurusu -1 ile başlıyor.Potansiyel göçmen gözüyle bakıyorlar.Gerçekten turistik ziyaret yapacağınızı ve geri döneceğinizi konsolosa o malum 2 dakikalık görüşme içerisinde hissettirmek gerekiyor.
    Bunun için sakin,kendinden emin ve gelebilecek sorulara bir kaç cümle ile uzatmadan net cevaplar vererek görüşmeyi tamamlama öneriliyor.
    Genel itibariyle bir vize görüşmesi böyle geçiyor.Ben daha girmedim.Ama detayları girince yazacağım.
    Dipnot: Pegasusun dün ucuz bilet kampanyası vardı İsraile bir bilet aldım ben.O nedenle yakın tarihteki abd vize görüşmemi ileriki bir tarihe erteledim.

• @selamibasaran ben 12 yıllık devlet memuruyum. Yeşil pasaportluyum. Almanya Fransa ve geçen sene de İsrail'e tatile gitmiştim hatta geçen sene İsrail'e gitmeden bir kac gün önce vize görüşmem vardı gitmemiştim hem üşendim hem de alamayacağımı düşündüğüm için. Yeniden para yatirmadan 14 ağustosa randevu aldım bu sefer gideceğim. Yine umudum yok bekar olmamdan dolayı Kasım gibi 1 hafta New York planım var. Aralıkta yurtdışı görevi mülakatim var kafamı tamamen boşaltarak rahat şekilde mülakatima girmek istiyorum. Benim göç etme gibi niyetim zaten yok başka ülkede yaşamayı düşünsem kesinlikle tercihim İngiltere olur. İsrail konusuna cok sanmıyorum etkisi olacağını. Umarim isteyen herkes vizesini alır. Buradan ben mülakat sonrası ne olduğunu yazarım tekrardan.

• ⭐⭐

@meno_07 yani çok parametre var. Konsoloslar dediğim gibi herkes göçecekmiş gibi işleme başlıyor. Evlilik durumu,ülkeye bağlayıcı sebepler( iş ,okul vs) Her özelliği sağlayıp alamayanda var. Aynı fikirdeyim hayatın sonu değil vize alamamak,o rahatlıkla girmek lazım. Tecrübenizi merakla bekliyoruz.

• @selamibasaran kesinlikle dediginiz gibi hayatın sonu değil. İster versinler ister vermesinler umurumda degil. Amerikayi görmemek bisey kaybettirmez 🙂

• @meno_07, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@selamibasaran kesinlikle dediginiz gibi hayatın sonu değil. İster versinler ister vermesinler umurumda degil. Amerikayi görmemek bisey kaybettirmez 🙂

Bu şekilde kabullenmek, vize görüşmesinde size öz güven kazandıracağı için vize onayı alırsınız.
    Umudunu bu vizeye bağlayanların kazanma şansı bence daha düşük olur.Sonucta düşünceler istemesekde yüzümüze ve davranışlara yansıyor.

• @selamibasaran cevabınız için teşekkür ederim. şimdilik acelem yok sadece merak ettim ve acaba boşuna mı uğraşıyorum diye öğrenmek istedim 🙂

dediğiniz saatlerde denemye çalışacağım, umarım haklı çıkarsınız.

tekrar teşekkürler.

• Veeee tarihe bir not düşelim.. green card çekilişini beklerken geçirmek yerine ömrümüzü ağustos ayına bir b1-b2 randevusu oluşturduk.. Bu randevuyla planlara başladık.. amacım önümüzdeki gc nin açılmasından önceye randevuyu çekmek tabi onunda öncesinde pasaportları doldurmak.. 11 eylül 20 eylül arasına balkanlar yapacağız 5 ülke gezeriz dedik hemen akabinde schengen denemesiyle taçlandıracağız pasaportlarımızı ve sonrasında süreci erkene alıp vize mülakatına katılırız diye planladık aksilik olmazsa tabi :).. bakalım sonraki süreçte neler olacak bizleri neler bekliyor.. katılan herkese başarılar.

• B1/B2 Randevum yaklasiyor Simdi takdir Edersinizki Randevuyu Mayis Ayinda Aldim Tatil Planlarimi Temmuz-Ağustos'a Göre Doldurmuştum DS-160'da Fakat Mülakat Eylülde Olucak Yeni Bir Tatil Planıyla DS-160 Güncellemesi Yapmalimiyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

194

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |