Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrme12, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

@bklc Ceviri sirketlerinden ceviriyi direkt upload etmiyorsunuz? Noter onayı dediğiniz nedir ?

"certified translation" diye belirtmeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir sorum olacak.
    Annem icin doldurdugum I-130 formunda vefat eden Babam ile bilgiye nasil girmeliyim.
    Beneficiary kisminda, Prior Spouse olarak mi yoksa Family kisminda mi? Yoksa her iki kisma da mi?
    Prior Spouse kisminda evlilik bitis tarigi diyor, oraya vefat tarihini yazabilirim.
    Family kisminda, sadece dogum tarihi soruyor. Vefat tarigi yok.

Sadece "prior spouse" oluyor. Dediginiz gibi olum tarihi evliligin bitis tarihi oluyor. Nufus kayit orneginde hala evli olarak mi gorunuyor anneniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mihok, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

NVC benden benden ve beneficiary den nufus kayit ornegini replace etmemi istiyor. Fakat gonderdigim belge tam istedikleri gibi. Hem ceviri hem belgenin asli ayni dosyada. Certified translation yapilmis durumda. Nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

Acaba yana donuk mu yuklenmis? Cunku belgelerin duz yuklenmesi isteniyor. Isterseniz yuklediginiz belgeyi [email protected] adresinden bana gonderebilirsiniz, sorunu tespit etmeye calisayim...

• @crazycells Dul olarak gorunuyor.

• @crazycells, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

@Mihok, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

NVC benden benden ve beneficiary den nufus kayit ornegini replace etmemi istiyor. Fakat gonderdigim belge tam istedikleri gibi. Hem ceviri hem belgenin asli ayni dosyada. Certified translation yapilmis durumda. Nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz?

Acaba yana donuk mu yuklenmis? Cunku belgelerin duz yuklenmesi isteniyor. Isterseniz yuklediginiz belgeyi [email protected] adresinden bana gonderebilirsiniz, sorunu tespit etmeye calisayim...

Benim nufus kayit orneginin tarihi gecmisti. Yeniden turetip, cevirtip yukledim. Bu seferde kabul olmazsa size gondereyim son hallerini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Dul olarak gorunuyor.

bu durumda sorun yok, "prior spouse" olarak yazin.

• @crazycells Sadece Ilgilizce cevirileni mi gonderiyoruz, yoksa Turkce orjinal de eklenmeli mi?

• @crazycells Ayrica diger bir sorum da

• liste madde Annemin Nufus Kayit belgesini online i-130 un hangi asamasina upload ediyoruz. Evidence kisminda sadece Petitioner denmis. Oraya ek olarak mi upload ediyorum ?

• liste madde Evidence Legal Name change kismina evlilik cuzdanini eklemeye gerek varmi? Gonderdigim belgelerde annemin evlilikten sonraki soyismi var, yani hicbir belge de kizlik soyismi ile gecmiyor, o nedenle gerek yok gibi geldi?

• @bklc Merhaba, adiniza cok sevindim umaram mulakatiniz cok rahat bir sekilde gecer. biz subat tan beri DQ halde mulakat tarihi bekliyoruz. acaba size mulakat tarihinizi telefonla mi, email la mi, yoksa adresinize mi yolladilar? Anlamadik neden bizimkisi bu kadar uzun surdu. 3 ay da normal de geliyor diye duymuktuk .

• Form 260 ve diğer dökumanları submit ettim pasaprtumun süresi yaklaştığından yenileyebilir miyim.
    Pasaportumu yenilediğimde Form 260 tan farklı olacak ne yapmalıyım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Sadece Ilgilizce cevirileni mi gonderiyoruz, yoksa Turkce orjinal de eklenmeli mi?

Eklenmeli. Ayni dokumanda hem orijinali hem de cevirisi yer almali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ayrica diger bir sorum da

• liste madde Annemin Nufus Kayit belgesini online i-130 un hangi asamasina upload ediyoruz. Evidence kisminda sadece Petitioner denmis. Oraya ek olarak mi upload ediyorum ?

• liste madde Evidence Legal Name change kismina evlilik cuzdanini eklemeye gerek varmi? Gonderdigim belgelerde annemin evlilikten sonraki soyismi var, yani hicbir belge de kizlik soyismi ile gecmiyor, o nedenle gerek yok gibi geldi?

I-130'un sonuna hem kendi vukuatli nufus kayit orneginizi hem de annenizin belgesini yukleyin.

Hayir gerek yok, zaten vukuatli nufus kayit orneginde aciklamalar yer aliyor olacak, eger soyisimler belgelerde farkli olsaydi o durumda bir aciklama yapmaniz gerekirdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hymt720, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

@bklc Merhaba, adiniza cok sevindim umaram mulakatiniz cok rahat bir sekilde gecer. biz subat tan beri DQ halde mulakat tarihi bekliyoruz. acaba size mulakat tarihinizi telefonla mi, email la mi, yoksa adresinize mi yolladilar? Anlamadik neden bizimkisi bu kadar uzun surdu. 3 ay da normal de geliyor diye duymuktuk .

Maalesef, Ankara'da ciddi bir yigilma var, o nedenle bekleme sureleri normalden cok uzun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferda, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

Form 260 ve diğer dökumanları submit ettim pasaprtumun süresi yaklaştığından yenileyebilir miyim.
    Pasaportumu yenilediğimde Form 260 tan farklı olacak ne yapmalıyım

Yenileyebilirsiniz. Mulakat tarihi aldiktan 1 hafta sonra konsolosluga ulasip DS-260 formunuzu actirin ve bilgileri guncelleyin.

• Vize türü:IR5.1999 NY doğumlu, ABD vatandaşı büyük oğlumun sponsorluğu ile Eşim ve benim için GC randevu tarihi 02.08.2023 olarak email yolu ile bildirildi.Eşimin dosyasının ilk oluşturulma tarihi 25.02.2022,güncelleme tarihi 20.06.2023dür.İlk önce ailenin babası olarak ABD ye gelip düzen oluşturmak istiyorum.Kendim için vize işlemlerini tamamladıktan sonra eşim ve 2 çocuğum için daha sonra işlemleri yapmak istiyoruz.
    1(Bir) yıl içinde işlemleri başlatılması gerektiğine dair bir yazı okumuştum.Hak kaybına uğramamak için Eşim için en geç hangi tarihe randevuyu ertelemeli ve göçmen vize işlemlerini yapmalıyız?

• Mulakata petitioner in orijinal vatandaslik sertifikasi / amerikan pasaportu veya evlilik cuzdani gerekiyor mu?

• @hymt720 çok teşekkür ederim darısı başınıza inşallah mail ile geldi bildirim bize

• @crazycells hocam selamlar muayene için bilgi almak istiyorum biraz tesettürlüyüm sağlık muayenesi nasıl geçiyor deneyimleyen varmı benim durumumda olupta acaba?

• Merhaba,
    Anne babamiz icin GC sponsorlugu islemine ABD icinden (anne baba turist ile abd ye gelmis iken) basvurmamiz durumunda olusacak faydalar nelerdir?
    Ankarada mulakat beklemeyecegiz fakat abd icinde ne kadar hizli sonuclanabilir, I-130’un ve ardindan NOA 2 ‘nin gelmesi daha hizli sonuclanabilir mi Abd icinde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mettehann, içinde söyledi: IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi)

Vize türü:IR5.1999 NY doğumlu, ABD vatandaşı büyük oğlumun sponsorluğu ile Eşim ve benim için GC randevu tarihi 02.08.2023 olarak email yolu ile bildirildi.Eşimin dosyasının ilk oluşturulma tarihi 25.02.2022,güncelleme tarihi 20.06.2023dür.İlk önce ailenin babası olarak ABD ye gelip düzen oluşturmak istiyorum.Kendim için vize işlemlerini tamamladıktan sonra eşim ve 2 çocuğum için daha sonra işlemleri yapmak istiyoruz.
    1(Bir) yıl içinde işlemleri başlatılması gerektiğine dair bir yazı okumuştum.Hak kaybına uğramamak için Eşim için en geç hangi tarihe randevuyu ertelemeli ve göçmen vize işlemlerini yapmalıyız?

Sayin @mettehann , ABD vatandasi olan oglunuzun annesiyle mi evlisiniz su anda?

Cunku IR-5 vizeleri, diger vizelerden farkli olarak bireye ozel oluyor, yani oglunuz sizin icin ve annesi icin ayri ayri iki tane IR-5 vizesine basvuru yapmali (iki ayri I-130 formu doldurmus olmali) ve bu vizelerden sadece siz ve oglunuzun annesi yararlanabilir.

Maalesef IR-5 vizesi sahipleri dosyalarina eslerini ve cocuklarini ekleyemezler.

Merak etmeyin, hak kaybi diger bir sey yok, siz Green Card sahibi olduktan sonra es ve cocuklariniza F2A ve F2B vizeleriyle bavuru yapabilirsiniz. Size tavsiyem ABD'ye giris yaptiktan hemen sonra gocmenlik islemlerini baslatmaniz yonunde, cunku tamamlanmasi yillar surebilir.

Eger su an siz ve esiniz iki ayri IR-5 vizesi aliyorsa, ikiniz mulakata katilip vize alabilirsiniz. Ve ikiniz de bu vizeleri tarihleri gecmeden once kullanmalisiniz. Genelde kullanmak icin 6 ayiniz oluyor, bu surecte ayri ayri ABD'ye giris yapabilirsiniz.

Eger esinizin ABD'ye girisinizi 6 aydan daha uzun sure geciktirmek istiyorsaniz, bunu mulakata katilarak ama saglik raporunu teslim etmeyerek de (gecikmeli teslim ederek) yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |