DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkür ederim, her şekilde ocak aayını beklemek ve süreci sıkı takip en önemlisi sanırım. inşallah hepimiz için en güzel sonuçlar olur.

• Merhabalar , sağlıkçıyım Green card çıkmadan önce almanca çalışıyordum b1 seviyesinde almancam var. Case numaram çok yüksek mülakat süreçleri başlamadan almanyadan oturum alırsam ; dosyamız almanyaya taşırsa almanyada rahatlıkla mülakata girebilir miyim fikriniz nedir acaba?

• @sanaldeniz Merhaba, excel'de söylediğiniz şekilde ek sütunlara gerek yok çünkü zaten excel'e kim hangi tarihte ve saatte ne yazmış herkese açık olarak görülebiliyor. yani şu anda zaten herkes geçen sene 2 temmuz'da excel'de kaç kişinin verisi vardı görebiliyor.

• ⭐⭐

@Detroit2222, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar , sağlıkçıyım Green card çıkmadan önce almanca çalışıyordum b1 seviyesinde almancam var. Case numaram çok yüksek mülakat süreçleri başlamadan almanyadan oturum alırsam ; dosyamız almanyaya taşırsa almanyada rahatlıkla mülakata girebilir miyim fikriniz nedir acaba?

Kesinlikle öneririm. Almanya Frankfurt Konsolosluğu Ukraynalılara da bakıyor ama konsolosluk çok güzel çalışıyor. Bu CN numarası ile Ankara'da sıra gelmesi çok zor.

• ⭐⭐

@Detroit2222 Alternatifinizin olması güzel bir şey ve gördüğüme göre CN biraz yüksek. Kesinlikle denemelisiniz.

• @achillesoag Merhaba, 2024 kazananları olarak excel tablosunun sayı olarak çok az olduğunu görüyoruz. Bu sene pasaport zorunluluğu olmadan başvuru yapıldı. Tabiki excel tablosuna kaydını yapmayanları da düşünecek olursak, bu senenin istatiklerini, kişi sayısını ocak ayından itibaren mi tahmin edebiliriz?

• @Serap-2 teşekkür ederim, peki almanyaya oturum alırsam bu case numarayla mülakata girebilir miyim almanyada? Ukraynalılarda orda giriyormuş duymuştum

• @Detroit2222 bunun garantisini size maalesef kimse veremez ama bu senenin dinamiğine bakıp ve önümüzdeki senenin başlangıcına göre karar verebilirsiniz ama emin olun Ankara çoğu konsolosluğa göre maalesef daha yavaş çalışıyor

• Merhaba,
    DV2023 mülakat denetimlerini okuyup süreç hakkında daha fazla bilgi edinirken aklıma bir soru takıldı. Mülakata gitmeden ve Banka dökümünü almadan önce mevcut birikimimizi asıl talihlinin hesabına yatırıp tüm işlemleri onun üzerinden yapacağız fakat örneğin asıl talihli olmayan benim üzerime de araba ve arsa tapusu bulunmakta. Sonuçta ailecek gideceğimiz için bunları eğer sorarlarsa mevcut durumdaki gibi göstermemiz yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yoksa öncesinde bunları eşimin üzerine geçirmeme gerek var mıdır?

• @ridetowild ek olarak sizin adınıza olanları sunabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Detroit2222 Almanya'dan ve Ukrayna'dan kazanan case numaraları ve submit tarihleri nedir onu bilemeyiz. Ancak Ankara'dan çok daha şanslı olacağınız aşikar.

2023 yılı performansları şöyle:
    Ailelerle birlikte Almanya'dan 512 kişi, Ukrayna'dan ise 3808 kişi kazanmış.
    Frankfurt konsolosluğu şu ana kadar 2393 kişiyi mülakata almış.
    Türkiye İran'a da bakıyor.
    Ailelerle birlikte Türkiye'den 3383, İran'dan 5506 kişi kazanmış.
    Ankara konsolosluğu şu ana kadar 1634 kişiyi mülakata çağırmış.

Varın siz kararınızı verin...

• @Serap-2 merhabalar serap hanım türkiye ve iran için kazanan sayıları bu ay açıklancak dimi geçmiş yıllarda temmuz ilk haftası açıklanmış sanırsam. bu durumu sayılarla 2024 kısmında paylaşılacıtır muhtemlen

• ⭐⭐⭐

@mrt-gkce ağustos bülteni içinde bu sayılara ulaşabileceksiniz

• Bu yıl çok büyük bir deprem ve seçim süreci yaşadık. Ayrıca seçim süreci boyunca hep terör olayları olacak diye polemikler duyduk vs. vs.. gelecek yıl beklenmedik durumlar olmadıktan sonra, Ankara'nın biraz daha pozitif olacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐

@mrt-gkce, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serap-2 merhabalar serap hanım türkiye ve iran için kazanan sayıları bu ay açıklancak dimi geçmiş yıllarda temmuz ilk haftası açıklanmış sanırsam. bu durumu sayılarla 2024 kısmında paylaşılacıtır muhtemlen

Evet bu ay içinde Sayılarla DV2024 başlığında açıklanacak. Sürecinizde başarılar...

• Merhabalar,

Sürecim imzamda yer almaktadır, bir kaç sorum olacak, forumda ilgili başlıkları okudum ancak yine de emin olmak adına sormam gerektiğini düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnuniyet duyarım.

1- CN 19xxx 'lerde, geçmiş yıllara bakınca Şubat - Mayıs arasında genelde current olan bir CN; ancak forumda ve youtube'ta görebildiğim kadarıyla, current oluyor olmak mülakat alabildiğimiz anlamına gelmiyor. Bu durumda Ankara dışından başvurabilecek bir maddi gücüm olmadığını da hesaba katarsam, karamsar olmalı mıyım ?

2- DS260 ı ilk 24 saat içerisinde doldurup yolladım, ancak ikametgah adresimi Türkçe yazdığımı farkettim sonradan ( sok. , cd. gibi kısaltmalar kullanmışım ), sizce bu bir sorun teşkil eder mi ?

3 - Daha önceden bir evlilik yaptım ve ayrıldım. Mülakat tarihi netleşince şimdiki kız arkadaşımla nikah yapmayı planlıyorum, mülakata hem boşanma evraklarını hem de yeni evlilik dökümanlarını mı götürmeliyim ?

4 - Makine mühendisiyim, İngilizcem ve İspanyolcam var, 8 yıllık tecrübem var, yeteri kadar para da gösterebileceğim gibi gözüküyor ama CN yüzünden oldukça fazla soru işaretine sahibim, üstelik evlilik durumu da söz konusu olunca endişelerim artıyor. Mülakat tarihi belli olduktan sonra mülakata kadar olan süreçte evlilik dökümanları, pasaport ve kimlik yenilemeler vb. yetişecek mi onun da endişesini taşıyorum.

Bir kısım sorumun cevabının "ABD Yolunda Evlilik" , bir kısım sorumun cevabını da bu başlık altında bulabileceğimi umarak çok baktım ancak özellikle CN'nin neden riskli bir numara olduğu konusunu tam anlayamadım. Meşgul ettiğim için de şimdiden kusura bakmayın.

• Mehaba arkadaşlar forumu ilgi ile takip ediyorum... Eşimin arnavutluk vatandaşlığı var çocuklarında 2024 tahlilisi olarak dosyamı oraya taşırsam bu case numrası ile kazanabilirmiyiz hiç arnavutluktan baş vuran oldu mu... @Serap 2 hanım almanya verilerini vermiş ama ben bir türlü arnavutluk verilerine ulaşamadım vardımcı olurmusunuz

• @senela Merhaba , Öncelikle endişelerinizi anlamakla beraber:

1- Her senenin dinamikleri farklı bu sene biz çok farklı bir süreç geçirdik ama seneye böyle olmayabilir yada olabilir ama bunu anlayabilemek yada tahmin edebilmek için çok erken.
    2- TR adres sorun olmaz
    3- Her ikisini de götürün
    4- Bu konu biraz sizi sıkıntıya sokabilir önceden halletmeye bakın

Kolay gelsin şimdiden.

• ⭐⭐

@islambjk Buradan Tiran , Albania diyerek aratırsanız performansını görebilirsiniz. Alternatifinizin olması gayet güzel bir şey şansınızı deneyin bu sene Bulgaristan'a sizin durumunuzda olup taşıyan arkadaşlarımız oldu.

• ⭐⭐

@senela Merhaba,
    1- Current olmak değil mülakat alabilmek önemli olan bu sebeple durumunuzu zorlayarak alternatif üretmeye çalışın.
    2- Düzeltilemeyecek bir sorun değil telaş yapmanıza gerek yok.
    3-Evet tüm belgelerinizi görmek isteyecekler.
    4- Bu ve benzeri telaşelerinizin cevapları sizin de yazdığınız gibi forumda detaylıca mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.6k

| | | |