DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @teamspirit çok teşekkür ederim. sizin de vizeniz hayırlı olsun. size de güzel ve mutlu bir hayat dilerim.

• @bozyuruk Evet. Yılbaşı öncesi tamamlamıştık aşıları.

• @ozanurgun merhaba şimdiden vizeniz hayırlı olsun mülakata nerde gireceksiniz ?

• @Mr-Dexter Güzel bir Viyana seyahati oldu bizim için. Hem mutlu son, hem de mutluluk verici bir şehir. Kenan beyle yürümekten ayaklarıma kara sular indi. Darısı bizden sonraki arkadaşlarımızın başına.

• @chnnce Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda şans ve kolaylıklar dilerim.

• @warmgrey tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

• @kemalyagli vizeniz hayırlı olsun

• Herkese merhaba, 13 Haziran tarihindeki mülakatımız ve mülakata girene kadarki süreci aktarmak amacıyla yazıyorum. Öncelikle biz de herkes gibi kazandığımızı öğrendiğimizde müthiş bir sevinç yaşadık ( başımıza gelecekleri bilemediğimizden ). Şöyle ki kazanacağımıza o kadar emindik ki bütün planımızı ona göre yaptık. Öyle ki 5 yıldır sevgili olduğum eşimle başvuru yapmadan hemen önce nikah yaptık ki çıktıktan sonra zorlanmayalım diye 🙂 kazandığımızı öğrenir öğrenmez 10 yıllık pasaporta başvurdum ve tanıdık vasıtasıyla ertesi gün pasaportu aldım ve sistemdeki yavaşlıktan kaynaklı 11 mayısta ds260’ı submit etmeyi başardık ve işin en sinir bozucu kısmı olan bekleme durumuna geçtik. Benim tahminim Nisan mayısa kadar mülakat geleceği yönündeydi yani en geç haziranda mülakata girmiş oluruz diye düşünüyordum. Ancak özellikle mart Nisan ayındaki mülakat tablosunu görünce ankaradan mülakat alamayacağımızı kesin olarak anlamıştım. Bu sebeple Nisan aynının sonunda dosya taşıma için çeşitli ülkelere mail atmaya başladım, Viyana’nın kabul ettiğini biliyordum ama schengenden red yiyeceğimize emin olduğum için oraya hiç mail atmadım. Ülkelerin hepsinden teker teker red cevabı aldıktan sonra 2nl grubunda Hong Kong ve birkaç ülkenin daha dosya taşıdığını yazdıklarını gördüm ve anında o ülkelere de mail gönderdim. Hong Kong 2 gün içerisinde mailime dönüş yaptı ve case numaramızı ve taşımak isteğimizi onaylayıp onaylamadığımızı sordu. Tabii ki sevinçle maili yanıtladım ve bize kcc ile iletişime geçtiklerine dair bir mail gönderdiler. 2 gün bekledikten sonra KCC’a mail atarak dosyamın nerede olduğunu sordum ve hong kong cevabı aldım. Cuma günü dosya taşıma gerçekleşti pazartesi günü o beklediğimiz mülakat maili geldi. Bu sefer evrak toplama telaşına girdik 🙂 onu da isterler belki bunu da isterler diyerek yaklaşık 200-300 sayfalık bir çıktı ile gittik hong konga 🙂
    Daha önceden mülakata giden arkadaşlarımızın paylaşımları sayesinde Hong konga vardığımızda hiç sıkıntı çekmeden otelemize yerleşebildik. Bu arada benim ds260 formumdan yazdığım adres değişmişti ve ismimizin Türkçe yazılışını yazdığımız kısımda sistem kabul etmediği için büyük harfle İ yerine I yazmıştık her ne kadar @gucarslan bey bir sorun olmayacağını söylese de bunlar içime dert oldu ve formu açtırıp düzeltme yaptık. Hatta mülakatımıza 3-4 gün kala eşimin ilk doğduğunda isminin yanlış yazıldığını sonra düzeltildiğini farkettik ( nüfus kayıt örneğini okuyunca) ve tekrar formu açtırıp eskiden kullanılan isimlere o ismi de yazdık 🙂
    Öncelikle oradaki doktor randevumuza gittik ve yine önceden giden arkadaşlarımız sayesinde antikor testlerimizi yanımızda götürdük bu sebeple ben sadece 1 tdap eşim de 2 (tdap ve mmr- kızamıkçık antikor testinde çıkmadığı için) aşı oldu. Toplamda 5600 hkd civarı bir para ödedik ve mülakatımızdan 1 gün önce dosyayı vereceklerini söylediler. 2 gün sonra bize bir mail attılar ve eşimin akciğer filminin tekrar çekilmesi gerektiğini söylediler ne gördüklerini de söylemediler. Tabii biraz telaş yaptık ancak gitmeden önce Ankara’da akciğer filmi çektirmiştik ve bir sorun olmadığını söylemişlerdi o yüzden rutin bir şeydir diye düşünmeye çalıştık. Ve sonucunda bizi 3 gün kadar strese soktuktan sonra bir sıkıntı olmadığını 12sinde gelip raporu alabileceğimizi söylediler. Raporu beklerken hastalandım 3 gün ateş içerisinde yattım, (muhtemelen aşıdan kaynaklı). 12sinde raporu aldık ve 13ünde sabah 8:30daki mülakatımıza gittik. Girdiğimizde Çinli hanımefendi teker teker evraklarımızı istedi ( bazı arkadaşlarımız aksanından dolayı kendisini anlamakta zorluk çektikleri için yanlarında tercüman ile gittiler ancak biz bir sorun yaşamadık ) pek güler yüzlü bir insan değildi o yüzden insanı geriyordu. Evrakları aldıktan sonra e-devletten aldığımız doğum belgesinde soyadım evlendikten sonraki haliyle yazdığı için bunun bir problem olacağını, doğduğumda evli olmadığımı vs söyledi ben de bu şekilde alabiliyoruz diğer arkadaşlar da böyle aldı dedim ama hayır ben Türklerden daha önce aldım böyle değildi dedi ( daha 1 gün önce mülakata giden arkadaşım aynı şekilde vermişti belgeyi) tabii biz uzatmadık tamam dedik o gitti birilerini bir şeyler sordu ve evrak almaya devam etti. Bu arada eşimden neredeyse hiçbir şey istemedi asıl kazanan ben olduğum için benim belgelerimin yeterli olacağını söyledi. Adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, formül a, formül b, diploma, pasaport ve kimlik fotokopisi sadece bunları aldı ekstra olarak vermek istediğin belge var mı dedi ne gibi dedim çalışma ile ilgili belge varsa verebilirsin dedi ben de iş yerimden aldığım çalışma belgesini verdim daha önce abdye gittin mi dedi evet dedim eski vizeyi ve pasaportu da aldı. Gidip ödememizi yaptık ancak nakit aldıklarında eski dolarları kabul etmiyorlar. O yüzden birimizinsiniz nakit diğerini kartla ödedik. Sonra geri Çinli hanımın yanına gittik ve Bir sorun olmazsa yarın 2de gelip buradan pasaportlarınızı alabilirsiniz dedi. Hemen yanındaki ABD’li hanımefendi ile asıl mülakatımıza geçtik. Başta yemin ettirdi. Daha sonra Çinli hanımefendi yanına geldi ve doğum belgesinde eski soyadı yazıyor dedi sonra ben üzerime düşeni yapayım bir sıkıntı olmasın gibi bir cümle söyledi mülakatı yapan kişi teşekkür etti ve bize bu konuyla ilgili hiçbir şey sormadı 🙂 ne zaman evlendiniz diye sordu biz de başvurmadan önce dedik. Bana neden gittin ABDye dedi ben de wat ile gidip lifeguard olarak çalıştığımı söyledim. Bu arada aşırı güler yüzlü bir kadındı. Daha sonra benim son iş yerim ABD menşeli bir oteller zinciri olduğu için abdde işin hazır mı dedi ben de henüz başvurmadım ama oradaki bi otele iş başvurusunda bulunacağım dedim o da evet kolay olur iş bulman dedi. Nereye gideceksiniz dedi gideceğimiz yeri söyledikten sonra hiç neden gideceksiniz orada tanıdık var mı vs diye sormadı ben kendim anlatmaya başladım şu sebeple gideceğiz vs diye. Eşime sadece ne iş yaptığını sordu. Ne zamandır Hong kongtasınız gezebildiniz mi sahile gittiniz mi gibi günlük sorular sordu ve vizenizi onaylıyorum ne zaman alacağınızı söylediler mi dedi biz de evet dedik ve sevinçle teşekkür ederek oradan çıktık.
    Ertesi gün vizemizi almaya gittiğimizde kapıdaki polis adınız yazmıyor sizi içeriye alamam dedi ve bir numara vererek orayı arayın dedi. İçeriye sorun pasaportumuz sizde vs desek de biz ayrı birimlerimiz gibi bir şey söyledi. Sonra ufak çaplı bir kriz ile verdikleri numarayı aradım bana mail atın dediler. Mail atıp geri aradım işte ilgili birime aktarıyoruz size dönüş yapacaklar dediler ertesi gün uçağımız var o kadar bekleyemeyiz desem de fayda etmedi. Yine Hong kong grubundaki arkadaşlarım yardımımıza koştu ve kapıdaki görevliye ısrar edin dediler. O sırada kapıdaki kişiler değişmişti ve hiçbir şey olmamış gibi tekrar bi pasaportumuzu almaya geldik dedik gidip içeriyle konuştular ve bizi içeri aldılar. Evraklarımızı teslim alan Çinli kadın bizi bekliyordu. Dünkü halinden eser yoktu güler yüzle bize el salladı gelin gelin diye 🙂 evraklarımızı verdi ve tebrik etti.

Türkiye’ye döndükten sonra bana mail geldi şikayetinizi buraya yazabilirsin diye bir link 🙂 konsolosluk anca 2 gün sonra dönüş yaptı. O da buraya yaz diye 😅 iyi ki onların cevabını beklemeden tekrar kapıya gittik.

Bu süreç boyunca heyecanlanmak için hiç vaktimiz olmadı hep kafamızda bir soru işareti ve şaşkınlık vardı. Şimdi de ABD’ye gitme telaşımız var ne zaman bir oh diyip keyfini çıkarırız bilmiyorum 🙂

Bu süreç boyunca bize yardımcı olan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Özellikle ilk gidenlerimiz, Mehmet bey ve Beste hanım, sadece doktorda karşılaştığımız ama her soruma bıkmadan cevap veren Özge hanım, yine aynı şekilde sürekli yardımcı olmaya çalışan Osman Furkan, yol arkadaşlarımız Yunus ve Filiz 🙂 daha ismini sayamadığım bütün hong kong grubu. ve tabii ki bu forumun kurulmasında emeği geçen bütün adminlerimiz, ara ara sorularımla bunalttığım adaşım Gökçe hanım ve @gucarslan bey. Dv2023 kazananı bütün arkadaşlarım. Hepinize çok çok teşekkür ederim.
    Sayenizde yeni bir hayatın kapıları açıldı bize umarım hepiniz isteklerinizi yaşarsınız 🙏

• @aggdk92 Vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda kolaylıklar dilerim, şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

@aggdk92 Tebrikler, vizeleriniz hayirli ugurlu, yolunuz aydinlik olsun.

• @aggdk92 çok detaylı anlatım olmuş vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar

• @aggdk92 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @aggdk92 vizeniz hayırlı olsun.Tebrik ederim.

• ⭐⭐⭐

@aggdk92 vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şanslar

• Yasaklı

@Mr-Dexter tebrik ederim. vizeniz hayırlı olsun.

• Yasaklı

@kemalyagli vizeniz hayırlı olsun. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• Yasaklı

@chnnce tebrikler. vizeniz hayırlı olsun.

• Yasaklı

@mehmet-aktaş vizeniz hayırlı olsun. yeni hayatınızda mutluluklar.

• Yasaklı

@keremsan tebrikler. yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@aggdk92 Tebrikler, çok heyecanlı gergin anlar bitti artık rahatlama zamanı 🙂 Vizeniz hayırlı uğurlu olsun. Güle güle gidin inşallah🙏🇺🇸

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |