Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkür ederim.

• Merhabalar, 2 gun once mulakat mailimi aldim. Online olarak randevu kaydi yapmaya calisiyorum ama maalesef vaka numarasi planlamaya hazir degil uyarisi aliyorum. Mail geldikten sonra en erken 5 is gunu sonrasinda mi kayit yapabiliyoruz boyle bir ihtimalden de bahsediyor. Bilgilendirirseniz cok sevinirim.
    Tesekkurler

• @Erdoğan-0

🚨 AIS KAYDI İLE ALAKALI ÖNEMLİ DETAY 🚨

Diversity seçeceksiniz.

DS260 numarası, DS260 confirmation page'deki AA ile başlayan numaradır.

Mülakat maili aldığınızda çoğu zaman ais kaydiniz için dosyanız mülakat için hazır değil uyarısı alırsınız.

Bu durumda yapmanız gereken aşağıdaki şekilde mail göndermektedir ⤵

Mail Gönderim Adresi:

[email protected]

Mail Konusu: 2023EU000XXXXX - Case number not ready to schedule

Mail Gövdesi:

Case number not ready to schedule

ADINIZ SOYADINIZ
    DOĞUM TARİHİNİZ
    CASE NUMBER

• @evrimooloji Merhaba cok tesekkur ederim. Aa ile baslayan ds cnosunu yazdigim belirttiginiz gibi ama case numberim icin hata verdi dediginiz gibi mail iletiyorum
    Cok sagolun

• @Erdoğan-0 Rica ederim. Support’a mail atın ilgileniyorlar hemen.

• @taylan172 Kotanın sizin durumunuzla bir ilgisi yok, sizin vizeniz artık issued oldu. Vizenizin üzerinde son kullanma tarihi yazıyor, o tarihten önce girmeniz gerekiyor. Fakat buradaki bir an önce giriş yapın ikazının sebebi şu, geleceği öngöremiyoruz. Pandemide olduğu gibi ansızın sınırlar kapanabilir. Ailevi bir problem çıkabilir. Sağlık sorunları yaşayabilirsiniz gibi gibi.

• Arkadaşlar 2023eu25*** Eylül'de toplu bir mülakat olabilirmi daha önce böyle bir sürece şahit olan varmı fazla umut bağlanmaktan vazmı geçelim 2 aydır mail atmadığımız konsolosluk kalmadı kimse olumlu dönüş yapmadı

• @kafkaf bu soruya evet bekliyoruz desek de yalan olur, hayır beklemiyoruz desek de. sadece gidişata bakılarak yorum yapılabilir, o da çok ümit vermiyor bence. Çünkü Ankaranın amacı mülakat verip, elindeki dosyaları eritmek değil mülakat veriyor gibi gözükmek. Bence buradaki asıl nokta, Ankara’nın mülakat vermeyeceğini kabullenip tüm kapıları aşındırmaya devam etmek. Olmazsa bile en azından denedim dersiniz. Ankara’nın mülakat vereceğine inanıp, biraz olsun gevşemek bile sonradan çok büyük pişmanlıklar yaşamanıza sebep olabilir.

• @incomprisa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@bates7 bu tabi ki size bağlı ama
    biz 4 kişilik aileyiz
    ilk giriş için biletler 31.000 (bir kişinin 20kg bavul hakkı ile)

• 1 senelik vizeler 11.000
    • konaklama 4000 tl apart otelde kaldık
      orada da en çok taksiye harcadık. 1 gün da avmde çocuk parkı için 9 riyal ( 540 tl) ödedik. başka böyle büyük masraflar yapmadık.
      yanımızda 3 gün için 150 dolar vardı. hepsi gitti.
      gıda yemek hepsi kredi karttan çektik.

ben tabi mecburen çocuklar için türkiyeden bulgur karabuğday hatta makarna bile aldım. tereyağı da aldım.
    tutumlu olmaya çalıştım.

Merhabalar hayırlı olsun acaba önce 1 yıllık vizenizi alıp sonra mı transfer talep ettiniz yoksa önce talebiniz onaylandı sonrasında mı 1 yıllık vize aldınız?

• @bates7, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Muscat veya Hong Kong a dosya taşıyan arkadaşlar ortalama ne kadar ek masraf çıkıyor, birinizle görüşmem mümkün müdür bana yazabilir misiniz

Çok teşekkürler

Harcanan meblağ kesinlikle değer, umarım taşıyabilirsiniz, zira case no yüksek mülakat sırası gelmeyebilir.

• ⭐⭐

@kafkaf Merhaba, forum kurallari geregi sorularinizi sormadan once lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Daha onceki senelerde toplu dagitim oldu, ama her sene farkli ve dinamikler de degisken. Mulakata gireceginiz konsololosluga da bagli. Ankara icin bu beklenti DV2023 surecine bakinca cok gercekci degil, ama yanilabiliriz de.

• Merhaba arkadaşlar
    Dun Eu için 202 randevu verilmiş.Bilgisi olan var mı

• Herkese merhaba, Çin büyükelçiliğine transfer için mail yazdım, sadece oturma izninizi buraya getirirseniz kabul ederik deye döndüler.
    Daha sonra birkaç denemeden sonra turist vizesi alıb gelirsem kabul edermisniz deye sordugumda
    "Yalnızca Çin'deyseniz kabul ediyoruz, burada kaldığınız ile ilgili belgeleri yükledikten sonra sorunuza tekrar bakacağız. deye cevap geldi..Bu durumda, denemeye değer mi? Çin vizesi alıpda Çine gitdikden sonra kabul ederlermi etmezlermi bilmiyorum. Arkadaslara HON KONG un dosya transferi etdigini gördüm amma bende olaylar baska

• ⭐⭐

@muhammedd Evet sizde durum baska, sizin DV2024 talihlisi olarak sureciniz baslamadi.
    Genel bilgi olarak ekleyeyim, 'buradaysaniz tasiriz' diyen bir kac ulkenin tasima yapmadigi oldu hem bu sene hem de daha evvel. Bunu goze alarak tabii ki deneyebilirsiniz. Bu denemeleri ancak 1 Ekim 2023 den sonra yapabilirsiniz...

• ben böyle cevap aldim.acaba transveri kabul etdiklerimi oluyo.
    Greetings,

We will request your case from KCC. Please make sure that you receive new passport. We do not accept extended passport.

KCC will send you a notification as soon as your case is scheduled.

Regards,
    Consular Section
    U.S. Embassy Ashgabat
    Turkmenistan

• ⭐⭐

@tokga Merhaba öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Dosyanızı Aşkabat konsolosluğu kabul etmiş , mülakatları KCC planlıyor mülakat aldığınızda size KCC tarafından bilgi verilecek demişler.

• @senamd Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Bizi endişelendiren eşimin vizesinin annotation kısmında yazan not. "valid only if ACC/FTJ father mother spouse charge to spouses mothers father quota"
    Buradan anladığımız eş anne baba gibi ikicil talihliler için ek bir kota olduğu. Bu kota hakkında bir bilginiz var mıdır ?

• @taylan172 endişe edilecek bir durum yok, vizeniz basıldıysa eğer kotayla da ilgisi yok. asıl talihlinin önce veya birlikte ilk girişi yapması gerekiyor. asıl talihlinin eş/çocuk önce giriş yapamıyor. FTJ follow to join

• @kafkaf Önceki senelerde toplu mülakat dağıtıldı fakat süreç bitmek üzere buna bel başlamak doğru olmaz dosyanızı taşımaya çalışım.

• @tolga-a çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |