Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@celikmustafa89 bu kadar neden telaş ettini bu aşıları.
    zaten o listedeki hepsi vurulmayacak. ilgili kurum gerekli olanı vuracak siz evrak götürseniz dahi.
    bu konu için bu kadar telaş edecek bir şey yok.

derdiniz aşı değil, mülakat almak olsun..

bunu neden dediğimi süreç başlayınca anlayacaksınız

• @gucarslan bulunduğum ülkede aşı mevzuları problem biraz da. O yüzden emin olmak istedim süreç konusunda. 2 ay önceden başlatmak gerekiyor süreci aşı olabilmek için.

Muayeneye gideceğimiz yer, aşıyı yapmayıp bizim yaptırmamızı bekleyecekse, mülakat sürecine yetişmeyebilir diye dusundum. Öncesinden başlatmakta fayda olabilir.

Mülakat tarihi alma konusu ayrı ve en öncelikli konu anladığım kadarıyla. Ama ona yapacak bir şey yok, bizden çıktı artık. Bize bakan işleri yavaştan hazırlamakta fayda var, dediğim gibi bu ülkede süreçler çok uzun sürüyor. Ve forumda da çok az bilgi var. O yüzden öğrenmeye çalışıyorum detayları.

aklıma gelen her soruyu da sormaya zorluyorum kendimi açıkcası. Başkasına da lazım olu, kayıtlarda dursun diye.

Açıklamalar için teşekkürler.

• Yasaklı

Selamlar hocam, ds 260 formunu doldururken 1 adet örgün eğitim diploması ve 1 adette açıköğretim diplomam mevcut 1 adet ise hali hazırda okumaya devam ettiğim açıköğretim üniversite eğitimim devam ediyor benim sorum şu ds260 formunda çok önemli değildir diye açık öğretim diye belirtmedim problem olur mu ?

1. Sorum ise son diplomam açıköğretim diploması sorun olur diye örgün diplomamı da götüreceğim uygun olur mu ?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan sahip olduğunuz bütün diplomaları götürün.
    açık ya da değil hiçbir diplomanın zararı olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celikmustafa89 mülakata ingiltere'de girmiş bir çok arkadaşımız var, ilk değilsiniz.
    onlar da deneyimlerini zaten forumda ziyadesiyle aktardı. merak ettiğiniz bütün konular forumda mevcut, emin olabilirsiniz.

öncelikle geçmiş deneyimleri okumayı ve forumun arama kısmını kullanmayı deneyin.
    bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.

• Merhabalar,

Polis kaydı evrağı için bulunduğumuz ülkede 6 aydan fazla yaşama şartı var, okuduğum kadarıyla.
    6 aydan fazla bu ülkedeysem ve bu ülkede mülakata gireceksem; bu ülkedende polis kaydı alıp dokümanlar arasına eklemeliyim diye anladım forumdan.
    Şu an bulunduğum ülkede 5. ayımdayım. Bu 6 aylık süre DS-260 formunu doldurduğumuz güne kadar olan süre midir?
    Yoksa mülakata gireceğimiz güne kadar mı?
    Bu konuda bilgisi olan var mı?

teşekkürler.

• @cicek ilgili ülkede yaşamaya başladığınız andan itibaren 6 ayı geçen süre için. şu anda 5. ayda olduğunuzu belirtmişsiniz, mülakata kadar bu süreyi fazlasıyla aşmış olacaksınız dolayısıyla almanız gerekecek.

• Arkadaşlar ds260 formunu doldururken şahsıma ait olan firma ismini yazmıştım. Şuan firmanın ismi değişecek bu herhangi bir problem teşkil eder mi ? Bilgi sahibi arkadaşlar yardimci olursa sevinirim. Nasıl bir yol izlemeliyim.

• Yasaklı

@gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Prm-oguzhan sahip olduğunuz bütün diplomaları götürün.
    açık ya da değil hiçbir diplomanın zararı olmaz.

ds 260 da açık öğretim olarak vurgulamadım bu bölümleri elin amerikalısı ne anlayacak açık kapalı diye 🙂 mülakat aldıktan sonra açtıracağım formu sizce düzeltmelimiyim ? ve mülakatta bunu vurgulamalı mıyım ?

• ⭐⭐

@Prm-oguzhan Lise mezunu olmaniz yeterli DV icin, is gorusmesi gibi dusunmeyin, diplomanizin bilgileri dogruysa sorun yok, bunun icin mulakat aldiktan sonra da actirmaniza gerek yok.

• @gucarslan evet eğer iş olursa yasal olucak fikriniz için teşekkürler

• Yasaklı

@lumos teşekkür ederim hocam

• ⭐⭐

@qwe19 Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Form doldurduktan 1 - 1.5 sene sonra mülakatlar yapılıyor bu sürede çok şey değişebiliyor. Mühim olan form doldurduğunuz zaman en güncel bilgileri vermiş olmanız.

• Merhaba ,

Ds 260 formunu doldururken turist vizem vardı elinizde geçerli vizeniz var mı sorusuna o vizemin seri numarasını girmiştim ama vize pasaport numarasını yanlış girdikleri için değişti dün yenisi aldım onu iptal ettiler . Sizce yeni vize numaramı kcc ye mail atmalı mıyım ?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gubaz53 hayır, o vizenin hiçbir anlamı yok. mülakatta görecekler zaten..

• Arkadaşlar şimdi bu green card için avrupada 32000 diyor yani bu ne anlama geliyor acaba?

• ⭐⭐

@ahmtsefakaya
    Merhaba, eger DV adayiysaniz, forum kurallari geregi lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

• Selamlar, evlilik süreci ile ilgili bir sorum olacaktı. Mülakattan ne kadar zaman önce evlenmemiz gerekiyor mesela 3 4 gün kala evlensek aynı gün ds260 formu doldurup göndersek nişanlım kendi soyadı ile olan pasaport ve kimliği ile gelse mülakata sorun çıkar mı. Buradaki amaç boşu boşuna burda ev kiralamamak.

• ⭐⭐

@Meho35 Mulakattan sonra bile evlenebilirsiniz, esiniz icin ayrica daha sonra bir tarihe mulakat verilir, ama oncesinde olmasi makbul. Bir kac gun once olursa, esinizin saglik kontrolu sonraya kalabilir, bu da ve vizesinin basim surecinin bu raporun konsolosluga teslim edilmesinden sonrasina kalmasi demektir. Kisacasi uc bes gun oncesi nikah icin ideal gibi bir sayi yok. Bunlarla birlikte, eger nikah oldugu icin ev tutmaniz gerekiyorsa, bu sart degil, yani olmamasi aciklama ister (sorarlarsa) ama sonucta gercek bir birliktelik oldugu surece aciklama yapilabilir ortak olmayan ikamet konusunda. Her evli cift ayni evde yasayamayabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |