DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yusufalak sayın muhterem kardeşim mesela exsel tabloda yeşilde son iki kişi var mülakat maili girmemiş geldi gelmedi diye hiç yazmamışlar ben case no sayıyorum case no 50xx hala ankaranın dağları taşları 3 aydır psikoloji yerlerde tek çözüm beklemek elden bir şey gelmiyor bu exsel tabloda biraz duyarlılık istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @yesilcardorange merhaba, sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle sürecinizi imzanıza taşımalısınız. Yönerge için buraya tıklayabilirsiniz.

• @gucarslan Herkes en azından o mesajın altına tepkisini dile getirmeliydi. Twitter mesajı

• @nduru teşekkürler hepimize bol şans ☺

• Merhaba, dosyamı Türkiye’de sıra gelmeyeceğinden dolayı kanada’ya taşımak için mail atmıştım. Aşağıdaki gibi cevap geldi. Dosyasını kanada’ya taşıyan var mı? Kanada oturma ve çalışma iznim var ancak nerede problem oluyor anlamadım yardımcı olabilen olur mu?

Dear Visa Applicant,
    We are not authorized to change your interview to a different location.
    If you want to transfer your Immigrant Visa case from one Embassy or Consulate to another, you must contact the U.S. Embassy directly where you wish to have your interview transferred with your request. If your petition is being processed at the National Visa Center (NVC), you must contact NVC to request the transfer.
    Please visit the following link for more information on the steps you need to follow to make a case transfer request:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dinç-Kırıkçı sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @Dinç-Kırıkçı öncelikle imzaniza bilgilerinizi giriiniz. Dosya numaranız kaç? Eğer bültende yayınlandıysa kcc ilgilenmez artik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

son bülten sonrası yazdığım ilgili iletimin sonra, bu sefer de resmi rakamlar üzerinden DV2024'ün kalan kısmı için biraz kafa yoralım dilerseniz..

11.05.2024 itibariyle CEAC verileri;

9223e3dd-62e3-4f74-a126-019d99608562-image.png

bu tabloda incelememiz gereken iki nokta var;

1- toplam vize sayısı

iş bu rakamlardan anlaşılacağı üzere, toplam verilecebilecek vize sayısından geriye sadece ve sadece 8000 vize kalmış durumda. elbette AP'deki 4300 vizenin ve Ready'deki 15214 vizenin verilip verilmeyeceğini bilmeden hesaba katmadan söylüyoruz.. hepsi veriledebilir, verilmeyebilir de. biz en kötü senaryodan gidelim ki daha ciddi, daha sağlam adımlar atılsın kalan sürede..

şunu biliyoruz ki;
    Ready'deki dosyaların çoğu vizesini alır. AF'deki dosyalarda bu oran %70-80 aralığındayken, EU için bu oranı %85-90 aralığında düşünemiz gerek.

şimdi buradaki manzaraya bakıldığında, kalan 8000 vizeyi, 5 region'a bölüştürüp, bundan da EU içinde ankara'nın payına düşeni aşağı yukarı tahmin edersek sanırım 7-8 üzeri cn'lerin mülakat / vize alması na mümkün görünüyor. nerede? ankara'da..

2 - EU kotası;

bu her ne kadar bölgesel kotalar neredeyse* hiçbir mali yılda sorun olmasa da, bu bir çekiliş kuralıdır ve EU'nun kotasını 19,000'lerde olduğunu biliyoruz. (AF 25.000, AS 8000, SA 1600 lerde diye düşünebilrisiniz.)

bu rakamı düşündüğünüzde EU kotasında aşağı yukarı 4000 vize kalmış durumda.
    toplam kaç vizemiz vardı; 8000
    kaç kaldı; 4000~
    AF'ye kaç var: 4000~~

*bu hesaplamalar küsüratları çıkartılmış, ortalama hesaplamalardır.

hal böyle olunca, kalan 4000 vizeden ankara'ya düşecek miktarı az çok siz kendiniz düşünüp tahmin edin bence..

dv lahitleri, 3. nüsha, 64. satır;
    "her mali yıl kendi içinde dinamikler barındırır."

bu lahitlere karşı gelen bir konsolosluk seçtiyseniz eğer, bu sizin için bir hayalkırıklığı timsaline dönüşmüş olabilir. haklısınız..

bana bakın misal..
    DV2021 mali yılında çekilişi tam 12 yıl sonra kazanmış ancak; başkanlık kararnameleri, global salgınlar gibi benim dışımda gelişen sebeplerden dolayı vizesini alamamış biriyim. iskoçya'daki şatomuzdan rutubet var diye ayrılmış dedemlerin bana attığı kazıktan sonra, bir diğer kazığı amerikan başkanından yemiş olmam biraz garip görünse de, bunun gibi bir sürü hikayeler gördüm, hala da görüyorum. kitabım yakında raflarda..

elbette burada terazi kurup, kimin hayalkırıklığı daha fazla diye bir tartım yapmıyoruz ama; bizim zamanımızda bunları anlatan çok fazla kişi yoktu.. daha doğrusu kimsecikler yoktu. buralar hep izale-i şuyu'ya gitmişti, tarim arazilerini imara açanlar arasında..

efendim gelelim ne demek istediğime;
    kalan bu sürede, ankara'nın size yapacağı kıyakları beklerseniz, daha çoook beklersiniz. siyasi ya da değil, adamlar mülakat ver-mi-yor!

çaresi belli, bunu artık yüzlerce kere söylemeye gerek yok.
    bu vizeyi almak istiyorsanız kendiniz çabalamalısınız.

ben / biz size sadece yol gösterir, rota çizerim/z.
    gidip gitmemek size kalmış..

yine yağmurlu, hafif serin, viski kokan bir iskoç öğleden sonrasından selamlar hepinize.

ver her zaman olduğu gibi bir dizeyle bitiriyorum son şiir kitabımdan;

"..derin dehrizlerinde savaşılmış bir orta dünya hayal ediyorum, ankara konsolosluğu'nun olmadığı"

ışık sizinle olsun
    namaste!

• @gucarslan Uğur abi peki sana bir soru sormak istiyorum. Genel 2024 ortalamalarına bakıldığında bu son 3 dağıtımda bu 4000 vizeden kaçını Ankara dağıtır gibi duruyor senin tahminine göre? %10 gibi bir rakam cıkar mı?

• @misha90 @gucarslan uğurbey aynı soruyu bende merak ediyorum sizin görüşünüz önemli saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misha90 %10 desem sizi sevindirir, %5 desem yine sizi üzer.
    ilk günden beri dediğim gibi; ankara'ya güvenmeyin..

• @gucarslan Abi bizi 4000'in %20si de kurtarmaz ki...

• @Beykentli peki bu iş CN sırasına gore ilerliyorsa neden ds260 formunu ilk firsatta gondermek (tavsiyeler bu yönde) zorunda hissediyoruz kendimizi. Bunun bi faydası yok gibi görünüyor...

• @gdv25 dv22 ve dv23te ds260 submit tarihinin inanılmaz önemi vardı. Haziran ayında submitleyen 2000li cnler ancak şubat-mart ayında randevu alabildiler. Açıkcası dv24 için pek böyle olmadı benim gözlemim ancak dv25in herhangi bir garantisi yok. Bu yüzden çok komplike olmayan ve yapılan yanlışların MÜLAKAT TARİHİ ALDIKTAN SONRA düzeltilebildiği bu formu olabildiğince çabuk doldurmak adayların lehinedir diye düşünüyorum.

• @misha90 Selam,

Temmuz ayı için dağıtılmaya başlanan EU mülakatları dahil olmak üzere toplam dağıtılan mülakatların %5.7 si Ankara'ya ait gözüküyor. Ankara'nın müthiş performansını da göz önünde bulundurursak bu yüzdenin düşmesi şaşırtıcı olmaz.
    Kırılım olarak da her ay hangi konsolosluk kaç adet EU mülakatı dağıtmış görebilirsiniz.

16ccd6c9-eaf3-4b2e-8219-25b26c678d3c-image.png

• Yasaklı

@evrimooloji sizin sureciniz nasil ilerledi ?

• @ridetowild bu listeye göre bize mülakat gelmesi hayal gibi birsey. Emeginize sağlık

• Arkadaslar selam, dv2025 talihlisiyim. dv2024 excelinde current olmadan mulakata cagirilanlar oldugunu goruyorum. Bir hata yoksa bu ne sartta mumkun olabiliyor acaba. Gecmis mesajlara da baktim sabrim yettigince ama bulamadim. Ilginiz ve sabriniz icin tesekkurler.

• @Hope-Breaker çok net ve açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 1485
  • 153
  • 371
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |