Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vipwilly DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells , belgeler arasında lise diploması olarak yazdınız ki bana konsolosluktan gelen mail de aynı belge gözüküyor, başvuru sahibi babam 72 yaşında ve ortaokul terk, bunun yanısıra 50 yıllık muhasebeci ve 35 yıldır kendi ofisinde hali hazırda işine devam ediyor, bu durumda işyeri belgeleri ve kayıtlı olduğu oda dan alacağı belgeler geçerli midir? İkinci sorum yine konsolosluktan gelen mail de evlilik cüzdanı aslı-fotokopisi ve ingilizce çevirisi getirin diyorlar, Türkçe olan evrak geçerli değil mi bu durumda, yardımınıza şimdiden teşekkürler...

Evet, eger lise mezunu degilse yaptigi ise dair belgeler goturmeli.
    Basvuru sartlarini iyice okudugunuza emin olun, cunku babanizin cekilise uygun bir meslek gostermesi gerekiyor:
    https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/
    Resmi siteden meslegini bulup linkini atabilirsiniz buraya, uygun olup olmadigina bakabiliriz.

Evlilik cuzdaninin asli ve fotokopisi yeterli, ingilizce cevirisine gerek yok.

• @vipwilly DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells , belgeler arasında lise diploması olarak yazdınız ki bana konsolosluktan gelen mail de aynı belge gözüküyor, başvuru sahibi babam 72 yaşında ve ortaokul terk, bunun yanısıra 50 yıllık muhasebeci ve 35 yıldır kendi ofisinde hali hazırda işine devam ediyor, bu durumda işyeri belgeleri ve kayıtlı olduğu oda dan alacağı belgeler geçerli midir? İkinci sorum yine konsolosluktan gelen mail de evlilik cüzdanı aslı-fotokopisi ve ingilizce çevirisi getirin diyorlar, Türkçe olan evrak geçerli değil mi bu durumda, yardımınıza şimdiden teşekkürler...

DV Basvuru yonergesindeki “SIKCA SORULAN SORULAR” bolumunun 5-6-7. sorularini inceleyerek detayli bilgi edinebilirsiniz.

DV Basvuru Yonergesi

Meslek veritabaninda arama yaparken, muhasebeci icin sanirim “accountant” uygun olacaktir.

Eger babanizin meslegi tam olarak bu ise, sertifikalari ve ilgili meslek odasi belgeleriyle kanitlayabiliyorsa, DV Lottery basvuru sartini karsiliyor demektir. Accountants icin su bilgi verilmis :SVP Range (7.0 to < 8.0)

• @crazycells Çok teşekkür ederim Yönergede baktım. Bireysel emeklilik fonu da oluyor. @Zeki-Inci

• Merhaba bir sorum daha var. Numara Current olduktan kaç gün sonra randevu maili geliyor acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunesdogdu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba bir sorum daha var. Numara Current olduktan kaç gün sonra randevu maili geliyor acaba

ay sonuna dogru geliyor genelde. 2 hafta bekleyin.

• @dreambig 10 Kasım'dan sonra email gönderenlere otomatik cevap geldi. Ben de bu yüzden iki defa email göndermiş oldum. 6 Kasım'daki emailime cevap gelmedi. Sonra 10 Kasım'da evrakları yeniden gönderdim ve hemen otomatik bir email gönderildi. Siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.

• Selam. Benim senedlerde problem oldugundan KCC ye problemle bagli mail atdim. Ama bir cevab gelmedi. Senedleri qaydasina qoymusam ve yeniden istediyi 4 senedi gonderecem. Goresen bir problem yasamaram ki.

• @bmyilmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dreambig 10 Kasım'dan sonra email gönderenlere otomatik cevap geldi. Ben de bu yüzden iki defa email göndermiş oldum. 6 Kasım'daki emailime cevap gelmedi. Sonra 10 Kasım'da evrakları yeniden gönderdim ve hemen otomatik bir email gönderildi. Siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.

ben göndermedim göndermeyeceğim de. bakalım nasıl bir farklılık oluşuyor. Şuan için bir sorun görünmüyor. en geç iki haftaya randevu tarihi verildiğinde veya öncesinde KCC den belgelerimizle ilgili dönüş olursa anlaşılır.

• Ben de maili attıktan sonra otomatik cevap almadım.. şimdi tekrardan atsam muhtemelen otomatik cevap bana da gelcek ama @dreambig in de dediği gibi bende tekrardan mail atmayacam.. bakalım bi farklılık olacak mı.. @dreambig ay sonunda bilgilendirirsen sevinirim..

• KCC'den evrak isteyen mail gelecek arkadaşlar veya ds260 formunu doldurmamış arkadaşlar için;

7.11.18 tarihinde ds260 formunu gönderdim. 15.11.18 tarihine KCC den evrak maili geldi biraz önce cevaplayıp gönderdim, ulaştığına dair otomatik mail 1-2 dk içinde geldi.

ben, eşim ve 2 çocuğumuz için, (talihli benim)
    pasaport ilk sayfaları
    bana ait adli sicil kaydı (ingilizce)
    bana ait vukuatlı nufüs örneği (Nufüs ve aile seçeneğini seçtim, anne ve baba da görünen)
    bana ait askerlik terhis belgesi
    eşim için vukuatlı nufüs örneği (evlendikten sonraki soy adını seçtim kızlık soy adı kapalı yazıyordu)
    eşim için adli sicil kaydı (ingilizce)
    çocuklar için sadece pasaportları gönderdim, adli sicil kaydı istenmiyor, doğum belgesi de alınmıyor. Eşimin veya benim belgeyi tekrar yollamak istemedim isterlerse gönderirim.

Kurum adı olarak Kentucky Consular Center yazdım. umarım birilerinin işine yarar 🙂

• @crazycells, KCC bazı belgeleri istedi. Bulgaristan'dan doğum belgesi var ve bunun tercümesini göndereceğim. Bu noktada 2 sorum var: 1-Yeminli tercümanın kaşeli belge vermesi yetiyor mu? Ayrıca noter tasdiki gerekir mi? 2- Türkçe'ye çevrilmesi yetiyor mu? (Söylenen: All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate. )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orlandohan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells, KCC bazı belgeleri istedi. Bulgaristan'dan doğum belgesi var ve bunun tercümesini göndereceğim. Bu noktada 2 sorum var: 1-Yeminli tercümanın kaşeli belge vermesi yetiyor mu? Ayrıca noter tasdiki gerekir mi? 2- Türkçe'ye çevrilmesi yetiyor mu? (Söylenen: All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate. )

1. Yeminli tercumanin belgeyi hazirlamasi yeterli, zaten en sona kase ya da muhur vuruyorlar. Noter tasdikine gerek yok.

2. Hayir, ingilizceye cevirtin direkt. Dili Turkce ya da ingilizce olmayan belgelerin tercumesini ingilizce yapin.

• Merhabalar arkadaşlar 3 aralıkta mülakatım var mülakattan 10 gün yada 1 hafta önce hesap açtırıp hesap özetini alsam mülakatta sıkıntı olur mu acaba yardımcı olabilirmisiniz

• pasaporta basili olan vizede hata olmasi nedeniyle eksik evrak yollama basligi altindaki soylenenleri yaptim, ais’e girerek evrak yollama secenegiyle orada cikan kutucuga hatanin ne oldugunu yazdim, ama pasaportu ve vize paketini pttyle gonderirken yanina hatayla ilgili bi aciklama yazip koymadim, bir sorun olur mu, mail atmam gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abdullah1453 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar arkadaşlar 3 aralıkta mülakatım var mülakattan 10 gün yada 1 hafta önce hesap açtırıp hesap özetini alsam mülakatta sıkıntı olur mu acaba yardımcı olabilirmisiniz

Buyuk ihtimal sorun olmaz, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

pasaporta basili olan vizede hata olmasi nedeniyle eksik evrak yollama basligi altindaki soylenenleri yaptim, ais’e girerek evrak yollama secenegiyle orada cikan kutucuga hatanin ne oldugunu yazdim, ama pasaportu ve vize paketini pttyle gonderirken yanina hatayla ilgili bi aciklama yazip koymadim, bir sorun olur mu, mail atmam gerekir mi?

sorun olmaz, siz konsoloslukla iletisime gectiniz degil mi? Onlar dosyaniza not almislardir, eger bir sorun olursa zaten konsolosluk cekinmeden size ulasiyor.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

pasaporta basili olan vizede hata olmasi nedeniyle eksik evrak yollama basligi altindaki soylenenleri yaptim, ais’e girerek evrak yollama secenegiyle orada cikan kutucuga hatanin ne oldugunu yazdim, ama pasaportu ve vize paketini pttyle gonderirken yanina hatayla ilgili bi aciklama yazip koymadim, bir sorun olur mu, mail atmam gerekir mi?

sorun olmaz, siz konsoloslukla iletisime gectiniz degil mi? Onlar dosyaniza not almislardir, eger bir sorun olursa zaten konsolosluk cekinmeden size ulasiyor.

evet zaten sorunu mail attim önceden onlar da pasaportunuzu ve vize paketinizi bize gönderin demişlerdi, bir de ais'teki kutucukta belirttim. sorun olmaz herhalde dediğiniz gibi teşekkürler:)

• @abdullah1453 Ben de öyle yaptım sormadılar bile.

• @dreambig DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@bmyilmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@dreambig 10 Kasım'dan sonra email gönderenlere otomatik cevap geldi. Ben de bu yüzden iki defa email göndermiş oldum. 6 Kasım'daki emailime cevap gelmedi. Sonra 10 Kasım'da evrakları yeniden gönderdim ve hemen otomatik bir email gönderildi. Siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.

ben göndermedim göndermeyeceğim de. bakalım nasıl bir farklılık oluşuyor. Şuan için bir sorun görünmüyor. en geç iki haftaya randevu tarihi verildiğinde veya öncesinde KCC den belgelerimizle ilgili dönüş olursa anlaşılır.

Gönderdiğimiz belgeler ile DS-260 formunda yazdığım bilgilerin doğruluğunu teyit ettiklerini ifade ve beklediğimiz e-posta bana ulaştı.

• @dreambig mailin orijinalini paylaşabilir misin..

Ayrıca bu mailde randevu tarihi de verilmiyor sanırım dimi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |