DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsn-kartal bunu bilemiyoruz ama DV 22 DV 23 sürecine baktığımızda ve 2022 2023 yılı kaçak giriş sayılarına baktığınızda tahmin yürütebiliriz. Ben etkisi olduğunu düşünüyorum.

• @Meho35 DV 22 de Ocak ayına kadar 10 civarı mülakat dağıtıldı. DV 23 te ilk aylardan itibaren mülakat dağıtıldı. Nisan ve Mayıs ayını boş geçtiler. Bu seneki gibi ilk aylarda mülakat dağıtılırsa ilk seferde mülakata çağırılma ihtimaliniz oldukça yüksek. DS 260 formunu da erken göndermişsiniz.

• Eger dosyayi baska ulkeye tasirsak yeni konsolosluktada dosyayi actirmak istersek herhangi bi sikinti yaparlar mi

• Yasaklı

Selam arkadaşlar, DS260'ın sonunda resimlerle ilgili yönerge var. Fotoğraf yüklememiz gereken bir yer mi var? Ben DS260'ı gönderdim ama fotoğraflık bir yer göremedim.

• Merhaba,
    Bir video gördüm AB ve Amerika 3 vizeden 2sini reddediyor diye. DV kazananları etkileyecek bir şey mi bu yoksa DV bambaşka bir şey etkilemez diye kesin bir şey diyebilir miyiz? Bikaç sene önce DV etkilendi ama o trump ile ilgili oldugu icindi bu sanki Türkiye dışişleri ile ilgili bir problem.

• ⭐⭐

@horizon59, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Bir video gördüm AB ve Amerika 3 vizeden 2sini reddediyor diye. DV kazananları etkileyecek bir şey mi bu yoksa DV bambaşka bir şey etkilemez diye kesin bir şey diyebilir miyiz? Bikaç sene önce DV etkilendi ama o trump ile ilgili oldugu icindi bu sanki Türkiye dışişleri ile ilgili bir problem.

Turist vizesi başka, diversity visa lottery ile hak edilmiş vize başka. Merak etmeyin yeter ki mülakat almaya bakın 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerars hayır, DS260'a fotoğraf yüklemiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@horizon59 size tavsiyem "bir videoda" görülebilecek bilgilere kulak asmayın.
    çünkü %90'ı hatalı ya da yanıltıcıdır.

• @horizon59 Turist vizelerinin DV vizesi ile alakası yok. Turist vizelerinin red oranı ile DV vizelerini kıyaslamayın.

• Yasaklı

@gucarslan Çok teşekkürler bilgi için

• Çoooook teşekkür ederim içimi rahatlattınız 🙂 @Serap-2 @gucarslan @ozanurgun

• @omerars o sondaki yönerge mülakata giderken yanınızda götürmeniz gereken fotoğrafla ilgili.

• Yasaklı

@ozanurgun Ozan bey selamlar, sizin dosya numaranız 2023EU14XXX'lerde, ama sağlık muayenesi vb boş görünüyor. Size halen mülakat sırası gelmedi mi? Numaranız yüksek de değil ve bulletin'de 32XXX'ler gelmiş.

• Arkadaşlar merhaba. Bugün itibariyle b1/b2 vizemi almış bulunuyorum. Sorum şu. Ds260 formunu ilk günden submitledim. Haliyle o zamanlar turist vizem yoktu. Sadece eski j1 vizemi girmiştim. Şimdi mülakat tarihi alınca dosyamı açtırıp güncellememi mi tavsiye edersiniz yoksa mülakat zamanında halledilebilecek bir şey mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker Hayirli olsun, guncelleme yapmaniza gerek yok, zaten ellemeyin hic. Imkaniniz varsa CN'niz current olunca AOS yapin, hic mulakat bile beklemeyin derim.

• @Hope-Breaker AOS yapın işinizi garantiye alın Ankara'ya güvenmeyin.

• merhaba biz de green card 2024 talihlisiyiz. sitede emeği olan herkese çok teşekkürler. eşim asıl talihli. ds 260’ı ilk hafta gönderdik. fakat şöyle bir sorunumuz var görüşlerinize ihtiyacımız var. eşimin(asıl talihli) bundan 10 yıl önce çok basit bir suçtan(hakaret) adli sicil arşiv kaydı vardı. biz ds 260 doldururken malum soruya hayır şıkkını işaretledik. sonrasında bir dilekçe ile de adli sicil arşiv kaydını sildirdik. şu an arşiv kayıtlı dahil herhangi bir adli sicil kaydı görünmüyor. yine 10 yıl kadar önce üzerinde bir miktar esrarla yakalanmış. bunun da yükümlülüklerini yerine getirmiş ve ilk andan beri bu adli sicile/arşivli adli sicile yansımamış. yani özetle şu an geçmişte işlenen iki suç var birisi hiç sicile yansımamış diğeride ds 260 doldurulduktan sonra arşivden silinmiş. bizim kafamızı kurcalayan konu acaba mülakat tarihi aldıktan sonra hayır diye işaretlediğimiz soruya evet diyip değiştirmek gerekir mi? çünkü bikaç yerde okuduğumuz kadarıyla mutlaka şeffaf olunmalı diyorlar. yani mülakata gittiğimizde bize daha önce adli bir durumunuz var mı diye sorabilirler. nihayetinde o yemini boşa ettirmiyorlar. olur da değiştirdik bi yerden de ilk mahkemenin kaydını bulduk. ap’ye kaldık. bu sefer de ikinci suç karşımıza çıkmaz mı? çok karışık bi durum. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederiz.

• @ozanurgun AOS yapnak ne demek , amerikada mulakat felan mi?

• ⭐⭐

@jtcarlos Greencard kazananların süreci ABD'de geçirerek işlemlerini tamamlaması. Bu başlığı okuyup bilgi alabilirsiniz.

• @Hope-Breaker merhaba vizeniz hayırlı olsun. turist vizesi mülakatında green card talihlisi olduğunuzu belirttiniz mi ya da sistemde greencard aldığınız görünüyor muydu? bunla ilgili soru sordular mı mülakatta. greencard talihlilerinin turist vizesi genelde onaylanmıyor diye okumuştum forumda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.7k

| | | |