Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hockeyumpire2 bunlar az bile

• Vay be. Genelde gitmek isteyenler veya gidenler İzmirli (en azından yaşadığı yeri yazanlar). Gidemeyenler gelin sevincin önünde sarılıp ağlayalım. 😢 Bu arada GözGöz.

• ⭐⭐ Yasaklı

şahin parasına silveradoya bınmek ve muslumanlardan kurtulmak, bbq yakmak,

• @calibraturbo :)) müslümanlardan kurtulmak :))) bende bunu sözde müslümanlardan kurtulmak diye düzelteyim. Coğrafyamızın %98 u müslüman ama hırsızlık, tecavüz, cinayet, ensest, insana eziyet, hayvanlara eziyet, dolandırıcılık........ kuranda ne yasaksa maşallah hepsinin diz boyu yaşandığı bir coğrafya haline geldik. Ve bu yaşananları görmezden gelen milyonlarca insan.....

• Sadece alım gücü yeter diyorum ve kenara cekiliyorum 🙂

• ben de ilk olarak alım gücüne çok önem veriyordum ama zamanla araştırdıkça ve yaşam standartlarını gördükçe, türkiyede aylık gelirim 20 bin tl bile olsa yine de giderim diyorum. burada alım gücünüz yüksek de olsa bazı şeylerden kaçamıyorsunuz. akıl sağlığını yitirmiş, gözünü para ve makam mevki hırsı bürümüş, bunun için gözünü kırpmadan hak yiyebilen insanlarla aynı havayı soluyoruz. nerede ne zaman başımıza ne geleceği belli değil. 32 yılımı iyi kötü ama hiçbir aidiyet duygusu hissetmeden bu ülkede yaşadım. kalan ömrüm 5 yıl mı, 35 yıl mı bilemem ama kalan kısmını huzurlu ve mutlu geçirmek istiyorum. 2 aylık oğlum iyi eğitim alsın, iyi şartlarda yaşasın, gelecek derdi olmasın, iş bulmak için bir yerlerde amcası,dayısı olmasına gerek kalmasın istiyorum.

• ⭐⭐

(Bu ileti, troller nedeniyle yaşanan huzursuzluk sebebiyle yazarı tarafından silinmiştir.)

• Amerikaya gelme sebebiniz ne olursa olsun , mutlu olmak için gelin. Bu piskoloji zor. Dün benim işe girmemde sebebi olan mesai arkadaşımın intihar haberini öğrendim param parça oldum . Aklımda olan son konuşmamız buraya gelme sebebimizi açıklıyor. .

Buraya ne için geldik güzel işlerimizi bırakıp vasat işlerde çalışıp güzel arabalara binmek için güzel evlerde oturup güzel bir hayatı yaşamak içim geldik dedi.

Bu kelimleri kurduktan sonra dün garajında kendini astı .Hayatına soktuğunuz eşim dediğiniz insanlar bile buraya geldikten sonra değişebilir bunu kafanıza iyi sokun.. Bu uzun ve meşakatli yolda hepinize sabır diliyorum. Houstondayım kendinizi yalnız hissettiğinizde dertleriniz olduğunda birbirinizle paylaşın kimseniz yoksa bile bir kardeşiniz olarak dinlemeye hazırım sizi. Hiç bir şey hayatınızdan ve kendinizden değerli değil.

• @nevermore üzücü olay 😞 Başınız sağolsun. Ailesine sabırlıklar versin..

• @nevermore çok üzücü başınız sağ olsun.

• @nevermore Başınız sağolsun. Üzüldüm...
    Avustralya göçmenlik bakanlığı sayfasında bir yazı vardı uzun süredir var mı bilmiyorum kabaca şunu iddia ediyor ve biraz da destek için istatistik veriyordu. "İlk geldiğiniz sene genellikle göçmenlerde görülen mutsuzluk, sıkıntı ve bunalma gibi problemler olacak. Ancak 1 yıl kadar sonra bunun tam tersi ve daha fazla oranda mutlu olduğunuzu göreceksiniz." gibi bir yazıydı. Göçmek macera. Göçmen de maceracı. Ama hedef elbette daha iyi olanı. Pes etmeden devam etmek gerek. Çok sosyal insanlar ilk zamanlarda bocalayabilirler demişlerdi.
    Hedefe odaklanmak ve güçlü kalabilmek için tüm argümanları kullanmak gerekiyor bence.
    Yolumuz açık olsun hepimizin. Denizcilerin sevdiğim bir sözü vardır "Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına olsun" diye...
    Vira vira...

• @nevermore Her ölüm acıdır. Allah rahmet eylesin:(

• @caglaror Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

@nevermore Başınız sağolsun. Üzüldüm...
    Avustralya göçmenlik bakanlığı sayfasında bir yazı vardı uzun süredir var mı bilmiyorum kabaca şunu iddia ediyor ve biraz da destek için istatistik veriyordu. "İlk geldiğiniz sene genellikle göçmenlerde görülen mutsuzluk, sıkıntı ve bunalma gibi problemler olacak. Ancak 1 yıl kadar sonra bunun tam tersi ve daha fazla oranda mutlu olduğunuzu göreceksiniz." gibi bir yazıydı. Göçmek macera. Göçmen de maceracı. Ama hedef elbette daha iyi olanı. Pes etmeden devam etmek gerek. Çok sosyal insanlar ilk zamanlarda bocalayabilirler demişlerdi.
    Hedefe odaklanmak ve güçlü kalabilmek için tüm argümanları kullanmak gerekiyor bence.
    Yolumuz açık olsun hepimizin. Denizcilerin sevdiğim bir sözü vardır "Pruvanız neta, rüzgarınız kolayına osun diye"...
    Vira vira...

@nevermore basiniz sagolsun, cok uzucu...

@caglaror

Four Common Stages of Cultural Adjustment

Overcoming Culture Shock in the United States

• Daha fazla hayata geç kalmamak için.

• bütün başlıkların altına güncel olayı da eklemiş olayım;
    Beykoz'da yaşanan vahşete tahliye!
    İstanbul Beykoz'da park yeri nedeniyle tartıştığı oto tamircisi Hüseyin Aktürk'ü defalarca bıçaklayarak yaralayan Mehmet Ali Sadıkoğlu, "silahla kasten yaralama" ve "silahla tehdit" suçlarından 9 yıl 6 aya kadar yargılandığı davanın ilk celsesinde tahliye edildi.

• Torpil lafı duymak istemiyorum,hergun zam haberi duymak istemiyorum, çocuğum iyi bir eğitim alsın istiyorum, bir araba için yıllarca para ödemek istemiyorum ve iyi bir sosyal hayat ... Sanırım herkesin genel isteği

• @paw-of-eagle Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

@caglaror Okudum. Özellikle Bekir Ağırdır' ın yorumları son derece önemli. Şahsen bu aidiyet duygusu bende hat safhada. Ne yaptığım işe, ne yaşadığım mahalleye/şehre kendimi ait hissedemiyorum. Burası benim, bu iş benim diyemiyorum. Bir de Youtube' da "Seküler Göç" diye bir video var 2-3 bölüm. İzlenmesini tavsiye ederim.

Cüney Özdemir’in de geçen sene 5-6 bölümlük Seküler Göç video serisi vardı, YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

• @nevermore Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

Amerikaya gelme sebebiniz ne olursa olsun , mutlu olmak için gelin. Bu piskoloji zor. Dün benim işe girmemde sebebi olan mesai arkadaşımın intihar haberini öğrendim param parça oldum . Aklımda olan son konuşmamız buraya gelme sebebimizi açıklıyor. .

Buraya ne için geldik güzel işlerimizi bırakıp vasat işlerde çalışıp güzel arabalara binmek için güzel evlerde oturup güzel bir hayatı yaşamak içim geldik dedi.

Bu kelimleri kurduktan sonra dün garajında kendini astı .Hayatına soktuğunuz eşim dediğiniz insanlar bile buraya geldikten sonra değişebilir bunu kafanıza iyi sokun.. Bu uzun ve meşakatli yolda hepinize sabır diliyorum. Houstondayım kendinizi yalnız hissettiğinizde dertleriniz olduğunda birbirinizle paylaşın kimseniz yoksa bile bir kardeşiniz olarak dinlemeye hazırım sizi. Hiç bir şey hayatınızdan ve kendinizden değerli değil.

Başınız sağolsun 😞

• @nevermore başınız sağolsun.

• ⭐⭐

@wwinter Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

@paw-of-eagle Amerika'ya gitme sebepleriniz ? içinde söyledi:

@caglaror Okudum. Özellikle Bekir Ağırdır' ın yorumları son derece önemli. Şahsen bu aidiyet duygusu bende hat safhada. Ne yaptığım işe, ne yaşadığım mahalleye/şehre kendimi ait hissedemiyorum. Burası benim, bu iş benim diyemiyorum. Bir de Youtube' da "Seküler Göç" diye bir video var 2-3 bölüm. İzlenmesini tavsiye ederim.

Cüney Özdemir’in de geçen sene 5-6 bölümlük Seküler Göç video serisi vardı, YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Sıkılmadan bütün seriyi izlemiştim ben de. Farklı coğrafyalar, benzer duygular, benzer hikayeler...

Benzer Başlıklar

• 17
  • 349
  • 67
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |