Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Excel tablosu düzeltilmiş, ilgilenen kişiye kendi adıma çok teşekkür ediyorum

• @lumos cevap için teşekkür ederim ekleme yapip bir cevap daha isticem sizden kurallara uygun derken tam olarak nedir ayrıca tabiki de belli bir birikim illa ki göstericem ancak bu beni ne kadar Uyguna getirir dolar belimizi büktü 😁

• Efendim merhaba 5 yıl içinde yurt dışına çıktınız mı sorusuna ben evet’e tıkladım.
    Sonra Kıbrısı seçtim yanında kuzey filen yazmıyordu sadece Kıbrıs yazıyordu.
    Sonradan aklıma geldi ki bu kuzey Kıbrıs rum cumhuriyeti olabilir. Artık formu yollamıştım.
    Sizce bu yüzden elenebilirliyim ne yapmalıyım
    Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islambjk sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @Hanhun DV 2023 kazananıyım CN 14k. Sayın @gucarslan beyin 2023 süreci başından beri yaptığı Ankara'ya güvenmeyin uyarısını, zaten CN fena değil bana mülakat gelir diye dikkate almadım. Mart ayında Haziran mülakatları dağıtılınca ne kadar yanlış yaptığımı anladım. Çok uzun uğraşlar sonucu dosyamı başka bir ülkeye taşımayı başardım. Covid bitti performans Ankara'nın performansı iyileşir diye düşünmeyin. DV 2023, DV2022'den kötü ilerledi DV 2024 de Ankara kötü performans sergileyebilir. Benim gibi dosya numaram fena değil zaten bana mülakat gelir diye düşünmeyin. Erken aksiyon alın. Ankara'ya güvenmeyin. DV2023 kazananlarının yasından fazlası vizesini alamayacak.

• ⭐⭐

@symbi0te Is teklifininin en onemli ozelligi gercek/gecerli bir teklif olmasi bununla birlikte mektup formati icin gerekli sartlari saglamasi gerekir (buradan bakabilirsiniz). Gostereceginiz miktarla ilgili net bir sayi yok, deneyimlerden ve bu konu ilgili arama yaparak forumdan bir fikir cikarabilirsiniz, biraz gri bir bolge miktar konusu.

• @Summer-0 excel süreç ilerledikçe kalabalıklaşacak. Şuanki sayı normal DV2023te de bu şekilde olmuştu.

• @ozanurgun Keyfini sürmek yerine stresini yaşayacağız anlaşılan. Sizin adınıza çok sevindim... Uyarınız için teşekkürler. Süreci dikkatle takip edeceğim.

• @ozanurgun geçen sene yani dv2023’teki excel dosyasında 7 haziran tarihinde 470 kişi doldurmuş. dv2024’te ise bu sayı 290. belki süreç ilerledikçe dolar ama geçen seneye göre sayılar aynı değil 200 kişilik bir fark var neredeyse. (güncelleme geçmişinden kontrol edebilirsiniz)

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Ulkemizde dolar almis basini gitmisken nasil olacakta yuksek meblag gosterebilecegiz hicbir fikrim yok.bu konu beni dusunduruyor acikcasi. 5k$ 100kTL esit ,turkiye sartlarinda bu para cok buyuk bir para,kaldi ki 10k 15k $ bulalim

• Mülakatta banka hesabımızı dolar almadan tl ile gösterebilir miyiz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Y yakupcrs 

• Merhaba. Merak ettiğim bir konu var, banka hesap dökümü için konsolosluğun sitesinde son 1 yıllık dökümü istedikleri söylenmiş. Forumun çeşitli yerlerinde son 6 aylık hesap dökümü istendiğini gördüm. Bu konu hakkında bilgi verebilecek var mı? Şuandan itibaren bankada para biriktirmeye başlamalı mıyız? Bu strese daha şuanda girmek de istemiyorum açıkçası.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fucho2 6 aylık talep ediliyor, web sitesi güncel değil.
    eğer 6 aylık yoksa da bunu sorun yaptığına şahit olmadık ankara'nın, bu konuda katı kuralları yok.

• @fyrnaa Kazanan sayısı bu sene daha az olabilir Ağustos ayında ülkelere ayrılan vize kotaları açıklanıyor süreç ilerledikçe sayılar netleşiyor.

• Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@bedosamka case numaranız çok düşük olduğu için formu biraz geç yollamış olsanız bile Ankara'dan ilk veya ikinci dağıtımda mülakat alırsınız diye düşünüyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M maximtk 

• @bedosamka benim de CN üç haneli ilk aydan alırız diye düşünüyorum en geç Kasım ayında Amerika'da olmayı planlıyorum inşallah 🙏🏻

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   M maximtk 

• @ozanurgun acaba kaçak gecen Türk vatandaslari nedeniyle bizim kotada azaltmaya gitmiş olabilirler mi? Çeşitlilik vizesi olduğu için orda bir ülke vatandaşının nüfusu artınca önce kota düşürüp sonrasında tamamen çeşitlilik vizesinden çıkartıyorlar mi? Keşke 18 yaşından beri basvursaymisim çekilişe, hersey eskiden güzelmiş.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • ⭐⭐⭐

@Koray-Asar tl bakiyenizin karşılığını dolar olarak gösterebilir bankaya söylerseniz

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal son 5 senede göçmen sayısı belli bir sayının üstüne çıkarsa çekilişten çıkartabiliyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |