Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Nisan ayı istatistiklerine göre bu vize türünde muslukları kısmışlar, çok az verilmiş. Mart ayına göre cok az kişi mülakata alınmış.

• @ICu Video'yu paylaşan hukuk bürosunun web sitesinde daha önce açılan davaların bilgileri var. 6 ay gibi sürede sonuçlanan bize benzer örnekler gördüm. O videoda özellikle DQ almış olanları toplamaya çalışıyorlar ki Ankara'yı randevu vermeye zorlasınlar. Güncel durumda 8 Eylül 2020 eşiği nedeniyle neredeyse durmuş durumdalar ve eşiğin ne zaman kalkacağı belli değil. Nisan'dan Haziran'a kadar 1 gün bile ilerlememesi korkutuyor. Daha yıllarca mı bekleyeceğiz yoksa?!

• @itsmebb Türkmenistan'a vize alamıyoruz maalesef. Turistik vize almak neredeyse imkansız. Viyana da diğer bir çok merkez gibi hayır dedi. DV için yaklaşım F2A'ye göre daha farklı çünkü süreleri kısıtlı. 9 ayda alamazlarsa bir daha şansları kalmıyor. Ankara'da da randevuların büyük kısmı DV'ye veriliyor. IR'den bile öncelikliler.

• @Neo-0 Bir çok olumlu sonuçlanan örnek var. Dosya süresince devlet kurumları tarafından hatalar yapıldı ise, normalin üzerinde bir bekleme süresi sözkonusuysa ise ya da ortada açık mağduriyet varsa sonuç alınma ihtimali yüksek. Bizim dosyamızda bunların bir çoğu var. Davayı tek başına açınca 20k USD'ye çıkabiliyor maliyet. Altından kalkabileceğim bir rakam değil maalesef.

• @acgx Ankara için evet ancak F2A, F2B ve FX toplamı için tüm dünyanın toplam rakamlarında büyük bir değişiklik yok. Ekim 2022 - Nisan 2023 dönemi aylık olarak sırasıyla:

Ankara: 48,58,31,53,39,48,2
    Tüm Dünya: 10637,11991,11076,9623,10963,14438,10068

Ankara'nın F2A'yı FAD tablosundaki 8 Eylül 2020 tarihine göre durdurduğunu bana verdikleri cevaptan biliyorum ancak görünüşe göre bu fren tüm dünyada geçerli değil çünkü DFF tablosunun kullanılması gerekiyor ve çoğu post bunu yapıyor. Örneğin; Aşkabat, Türkmenistan vizesi alabilirsen 12-17 Haziran'a en erken randevu verebilirim dedi ama biz gidemiyoruz.

Ama daha son kozlarımı oynamadım. Bir iki hamlem daha var. Olumlu / olumsuz sonuç alınca yazacağım. Fingers crossed. 🙂

• @gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@acgx Ankara için evet ancak F2A, F2B ve FX toplamı için tüm dünyanın toplam rakamlarında büyük bir değişiklik yok. Ekim 2022 - Nisan 2023 dönemi aylık olarak sırasıyla:

Ankara: 48,58,31,53,39,48,2
    Tüm Dünya: 10637,11991,11076,9623,10963,14438,10068

Ankara'nın F2A'yı FAD tablosundaki 8 Eylül 2020 tarihine göre durdurduğunu bana verdikleri cevaptan biliyorum ancak görünüşe göre bu fren tüm dünyada geçerli değil çünkü DFF tablosunun kullanılması gerekiyor ve çoğu post bunu yapıyor. Örneğin; Aşkabat, Türkmenistan vizesi alabilirsen 12-17 Haziran'a en erken randevu verebilirim dedi ama biz gidemiyoruz.

Ama daha son kozlarımı oynamadım. Bir iki hamlem daha var. Olumlu / olumsuz sonuç alınca yazacağım. Fingers crossed. 🙂

Merhabalar acaba Turkmenistan konsolosluğuna [email protected] mail adresinden mi ulaştınız?
    Otomatik bir mailden farklı bir dönüş yapmadılar da bana merak ettim farklı bir mail adresleri mi var?

• @u2rem evet, email adresi o.

• @gembruce, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ICu Video'yu paylaşan hukuk bürosunun web sitesinde daha önce açılan davaların bilgileri var. 6 ay gibi sürede sonuçlanan bize benzer örnekler gördüm. O videoda özellikle DQ almış olanları toplamaya çalışıyorlar ki Ankara'yı randevu vermeye zorlasınlar. Güncel durumda 8 Eylül 2020 eşiği nedeniyle neredeyse durmuş durumdalar ve eşiğin ne zaman kalkacağı belli değil. Nisan'dan Haziran'a kadar 1 gün bile ilerlememesi korkutuyor. Daha yıllarca mı bekleyeceğiz yoksa?!

Belli bir süresi olsa bekleyelim ama o kadar belirsiz ki gerçekten korkutuyorlar. Benim neredeyse 3 yıl olacak daha kaç yıl bekletebilir ki merak ediyorum saçmalık bu.
    Çoğu insan bizden önce 15-20 ayda vizesini aldı biz günah keçisi mi olduk şimdi tüm yığılma bize mi patladı anlayamıyorum. Madem bu kadar yığılma vardı da nasıl bizden öncekiler bu kadar normal denebilecek sürelerde vizelerini aldılar. Burada şuan en eski ve mağdur @moonlight ben ve @gizemaö var.
    Bizlerin durumu çok önemli çünkü bize bile vermiyorlarsa 2020 basvurusuyuz kimseye vermezler. Acil talepler hariç .
    Sanırım bizde böyle giderse ekimden sonra alabilecegiz gibi geliyor bana.

• Merhabalar ,dosyamın colifornia da olduğunu zannediyorduk.dün öğrendikki vorment servise transfer olmuş .dosyası vorment olan varmı?yada o serviste onay alanınız oldu mu?kaç ay sürüyor acaba ?

• @ecom
    Sanırım bu gidişle 3 yılı tamamlayacağız. Sene sonuna kadar bir haber gelirse ne mutlu bize. Benim artık 2023 senesinden de ümidim kalmadı açıkçası. Aylardır hiç bir ilerleme yok.

• @gizemaö, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom
    Sanırım bu gidişle 3 yılı tamamlayacağız. Sene sonuna kadar bir haber gelirse ne mutlu bize. Benim artık 2023 senesinden de ümidim kalmadı açıkçası. Aylardır hiç bir ilerleme yok.

Ekimde kotalar sifirlandiginda en kötü alırız diye düşüyorum ben ama dediğim gibi biz eski başvuru olduğumuz için böyle düşüyorum yoksa bizden sonrakiler dahada mağdur olabilir.
    Ya o bülten ilerlediği anda yada kota sifirlandiginda bizlere randevu vermeli daha eski bekleyen Türk vatandaşı olduğunu sanmıyorum açıkçası. Bu gecikme bence yabancı dosyalari yüzünden,muhtemelen covid dönemi yığılan iranlilarin dosyaları ve daha sonra üzerine eklenen afgan dosyalarindan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

• @Sibel-Demir vermont servisin işlem süresi 37.5 ay yazıyor nerden öğrendiniz o servise transfer olduğunu

• @Sibel-Demir Aşağıdaki linkten form tipi (i-130), kategori (perm resident filing for spouse or child under 21) ve servis merkezi seçerek güncel ortalama işlem süresini görebilirsiniz lakin verilen rakamlara göre Vermont'un durumu (37,5 ay) California'dan daha da kötü (26 ay) maalesef. Umarım sizin bir önceliğiniz vardır.

• @lina eşime mail gelmiş Vermonttan öyle öğrendik

• @gembruce herhangi bir önceliğim yok beklemekten başka seçenek yok .onayın gelmesine bir yıl var .onaydan sonra da bir yıl mülakatı beklerim.4 yıl beklemiş olurum şaka gibi

• Aşağıdaki twitt'ten yola çıkarak Frankfurt'taki ABD konsolosluğuna yazdım. Dosyamız DQ olmasına rağmen, önce NVC ile görüşün diye cevap aldım. Anladığım kadarı ile Frankfurt transfer için müsait.

• @Sibel-Demir o tarihler çok değişken umutsuz olmayın.
    Benim dosyam californiadan potomac servise transfer olduğunda süresi daha uzun diye çok üzülmüştüm ama birden hızlandı ve californiadan alabilecegimden daha hızlı onay almıştım. Mulakatlarda,size sıra gelinceye kadar umarım normal sürelere döner.

• @ecom çok teşekkür ederim ,umarım dediğiniz gibi olur ve hızlanır 🙏süre çok uzun turist vizesine başvursam vize verirler mi acaba ?

• @Sibel-Demir, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ecom çok teşekkür ederim ,umarım dediğiniz gibi olur ve hızlanır 🙏süre çok uzun turist vizesine başvursam vize verirler mi acaba ?

Süreci devam ederken turist vizesi alabilen hiç duymadım maalesef ancak önceden alınmış bir turist vizesi olan arkadaşlar rahatça gidip geliyordu eşlerinin yanına. Göçmen dosyanız olmasi buna engel.

• @gembruce

NVC de diyecek ki;

• Oturumunuz veya vatandaşlığınız yok (yoksa tabi), transferiniz mevzuata aykırı

Öyle mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |