Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Bernur güncellenme nasıl oluyor onu anlamadım, bizde de başvurudan beri aktif olarak inceleniyor yazıyor, güncellemeyi nerden görüyorsunuz?

• @yasmin982 teşekkür ederim Allah en kısa zamanda bekleyen herkese nasip etsin inşallah 🙏 yani dediğim gibi biz herhangi bir hızlandırma talebinde bulunmadık işleyiş nasıl ilerliyor bilemiyorum

• @lina teşekkür ederim 🙏 eşim green cardlı

• @kıvanç egov.uscis.gov/casestatus bu sayfadan receipt number girerek takip ediyoruz

• @Bernur bende ondan takip ediyorum tık yok bizim durumda😱😱🥹🥹😢😢🙄🙄🤷🏻♀🤷🏻♀🤷🏻♀

• Yine bir mahkeme belgesi. 2021 Ocak itibarı ile Ankara'da var olan backlog'un 5 yılda eritilebileceği belirtilmiş. Güzel durumda backlog o tarihte varolanın yarısı. Yani 2.5 yılda yarısını eritebilmişler. Yani tahminleri doğru çıkıyor. Cümleten geçmiş olsun.

• @yasmin982 eşiniz kaza geçirdiği için aciliyetiniz vardı diye hatırlıyorum. hızlandırma talebiniz onaylanmadı mı? yeniden çok geçmiş olsun.

• @gembruce
    Bu bilgileri Allah'tan eşim görmüyor, yoksa kahrından ölür herhalde. Neyse belki müjdeli bir haber falan gelir

State Dept Ankara'nın yükünün çok olduğunu ve bunun bekleyenleri de etkilediğini yazmış. Hatta mecbur oldukları için Irak ve Afganistan gibi ülke vatandaşlarına post değiştirebilme hakkı tanıdıklarından söz etmiş. Demek ki ihtiyaç olduğunda post değişikliğine müsaade ediyorlar.

Madem Ankara'nın bu kadar yükü var, Türk vatandaşlarına da post değiştirebilme hakkı tanısınlar. Ta ki hem Ankara'nın yükü azalsın hem de bekleyenlerin işlemleri bir derece daha hızlansın

• Şu an tam ihtiyacımız olan:

• @gembruce
    $2000... İyi paraymış.

2:04 > "Başvurucunun CEAC sisteminde durumu 'ready' olarak gözükmekte ise" diyor. Onu nerde görüyor olmalıyız?

Bir de böyle bir davaya katılınca davanın sonuçlanmasını da beklemek gerekiyor. Bir avantaj olur mu ki?

• Herkese merhaba , F2A mülakatları son zamanlarda hiç dağıtılmıyor mu yada dağıtılan mülakat sayıları mı az ? Bekleme süreleri 1 seneyi aşkın mı ? Bilgisi olan bilgilendirebilir mi ?

• @gembruce çok teşekkür ederim fizik tedavi görüyor eşim Allah kimseye yaşatmasın bu durumu,işin açıkçası ben aşı için hızlandırmaya başvurmadım 11 mayısı bekledim mayısı beklerken vatandaşlık sürecine girdi certifikasını alıp hızlandırmaya başvuracak ama ben hala aşı yaptırma taraftarı değilim ne yapcaz onay gelirse bakalım 😢😢😢inşaallah en kısa zamanda covid süreci sonsuza kadar biter.🤲🏻🤲🏻🤲🏻

• @gembruce cok uzucu gormeseydim keske.
    Tam sonuna geldik derken surekli bir aksilik.
    Sizin Turkmenistan olayindan bir gelisme var mi?
    Dv kategorisinde oturumu olmadigi halde mulakata Viyana da girenlere sahit oldum , ancak F2A icin gecerli olur mu bilmiyorum kaldi ki bu sira schengen de cok zorlasti. Ne yapicaz biz boyle.

• @yasmin982
    Hızlandırma yapılınca hemen mülakata çağırmayacaklar, sadece I-130 belgeniz onaylanacak (en azından şimdiki hızlandırma I-130 için anladığım kadarıyla).

Daha onun ardına bir sürü bekleme var (Allah korusun).

O yüzden siz şimdi ısrarla hızlandırma talep edin. Reddetseler yine talep edin. Ama bir yandan da talebinizi kuvvetlidirin.

Aşı konusunu ise özelden konuşuruz bir ara

• @gizemaö merhaba sanırım şu anda benden daha erken PDsi olup Ankaradan mülakat bekleyen yok, varsa bilgilendirirse çok sevinirim. Kasım 2022 den beri bekliyorum eğer bir fikir verecekse hepimize çok sabırlar..

• @itsmebb

Şu video DV için ama bence bize de bir bakış açısı kazandırabilir.

Pakistanlılar falan bekleme süreleri bizden baya fazla olduğu için sürekli dosyalarını taşımaya çalışıyorlar. Umman'a da bir yığılma yapmışlar. Nasıl yaptıklarını öğrenmeye çalıştım. Gruplarına falan girdim ama sonra attılar 😄

Bu ülkeler (Umman, Dubai, Arabistan vs) Azad vizesi veriyorlarmış, bir nevi işçi vizesi. Bu vizeyi parasıyla herkes acentalardan alabiliyor anladığım kadarıyla. Suudi Arabistan için bilgiler bulabildim ama Umman hakkında çok rastlamadım. Vizeyi aldıktan sonra dosyalarını taşıyorlar sanırım.

• @moonlight siz hızlandırma talep etmişmiydiniz acaba gerçekten çok hızlı onay almışsınız bizde 04.04.2022 dosyayı gönderdik halen dosya onayı bile gelmedi Sizin adınıza sevindik darısı başımıza

• @49leon onay 23 ay surmus gorunuyor. onemli olan noa2.

• @49leon ilk onay bizim 23 ay sürdü evet I130 approved tarihine bakmalısınız imzamda. her aşama sürebileceği en uzun şekilde sürdü malesef

• @gembruce Writ of Mandamus hiç bir işe yaramaz. Avukatları zengin edersiniz 😞 Davayı kazansanız bile sonuç elde edemezsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |