Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Zeyno kabul maili pd olarak biliyordum ben

• @Bberturk Documentary Qualified

• Herkese Merhabalar,

Ben Amerikan vatandasiyim ve ablam icin green kart surecine basvurmak istiyorum. Surecin ne kadar uzun oldugunu burada okudugum kadariyla anladim. Bu surecte daha cok yeni biri olarak forumdaki her konu basligini elimden geldigince okuyup ogrenmeye calisiyorum. I - 130 formunu online olarak dolduruyorum , nerdeyse herseyi tamamladim sayilir ama bir kac sorum olacak;

1- Proof of sibling Relationship - Ben kendi dogum belgemi ekledim daha onceki green kart islemim sirasinda NY Konsoloslugundan almistim. Ablamin dogum belgesini nereden edinebiliriz? E-Devlet'i cok bilmiyorum ama sanki bir yerde Ingilizce cikti gibi biesey okudum ama tam emin olamadim. Oradan turkce basip tercume mi ettirmek gerekiyor ya da ne yapmaliyiz?
    2- Official Statement kisminda " If a required evidence is unavailable, upload a statement from the appropriate civil authority certifying that the document is not available. " Altinda Religious Records, School Record, Census records, Written statements, DNA test results bolumleri var. Burada acikcasi ne yapmam gerektigini cok anlamadim. Zaten gerekli olan dokumanlari ekledim sanirim burayi gecebilirim.

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

• Pesss yahu!! Yine hareket yok

• bu ayda tik yok

• Çok üzücü 😞

• @Muffie merhaba, 1. sorunuzun cevabı için anne veya babanızın e devlet hesbaı üzerinden vukuatlı nüfus kayıt örneği çıkartıp yemşnli tercümana çevirtirip onu yükleyebilirsiniz, biz öyle yaptık. Kendinizin veya ablanızın e devletinden çıkartırsanız kardeşinizin bilgileri çıkmıyor o yüzdem biz o şekilde yapmıştık.

• @suzers @eeken @Zeyno @waterman selamlar, daha önce 03/04/2007 priority date’li 2020 temmuzda belgeleri kabul olan halamlara haziran 2023 randevu verildiğini yazmıştım. Bizim priority date imiz onlarla aynıydı, belgelerimiz 2022 temmuzda kabul olmuştu onlardan farklı olarak. Büyükelçilik bu sabah temmuz 2023e bize randevu verdi. Ceac’te artık your case is currently at ANKARA yazıyor, daha önce @eeken sormuştu sanırım. İlerleyen süreçlerde de bilgi vermeye devam edeceğim.

• ⭐⭐⭐

@suzers tebrikler mülakatınızda başarılar diliyorum yıllarca beklemenin karşılığını en güzel alacağınız yıldasınız diye düşünüyorum şimdiden hayırlı olsun 🙃

• @suzers adınıza çok sevindim.Tebrik ederim. Sonuna kadar sorunsuz gitmeniz dileğiyle

• @suzers onaylanan evraklar çok uzun zaman önceydi konsoloslukta görüşme öncesinde yeniden evrak istediler mi sizden?
    Temmuzda da PD si Nisanın ilk haftası olanlara randevu verdiklerine göre ağustostan önce ilerleme olmayacak sanırım.

• @barisk gelen mailde öyle bir şey yazmıyordu ama biz yine de güncel evrakları getireceğiz görüşmeye.

• @suzers Şimdiden tebrik ediyorum. Umarım çok güzel geçer görüşmeniz. Detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler ☺

• @suzers Tebrik ederim ,Selamlar

• @suzers 15 sene dile kolay, gerçekten tebrik ediyorum umarım en güzel şekilde bu süreci de bitirip ABD'ye yerleşirsiniz

• Haziran visa bulletinde F4 şubat 2008 e ilerlemiş 🗽

• Kardesim icin 2019 da F4 vizesine basvurmustum. Bu sene esinin annesinin gocmen olmasi nedeniyle ailecek romanya da oturum ve calisma izni elde etme sanslari oldugu anlasildi. Kardesim bunun icin basvuru yaparsa benim uzerimden ABD icin green card alma sansini kaybeder mi?

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader hayır iptal vs olmaz

• @Bberturk Bu ay göreceğimiz bülten temmuz bülteni. Haziran’da baktığınız kısım başvuru sırası, vize sırası değil.

• @crazycells merhabalar, bu tablolara nereden ulaşabiliriz? 2023 yılındaki bilgilere erişim sağlamak istiyoruz. Babam amerikan vatandaşı ve tüm kardeşlerim için başvuruda bulundu. Başvurular 8 ayda onaylanıp ncv ye aktarıldı. bu kadar hızlı onaylanması sizce bu bahsi geçen 10 yıllık süreci de kısaltır mı?

Benzer Başlıklar

• 15
  • 2
  • 2
  • 6430
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |