Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mr-Yavuz Merhaba bilgiler için teşekkürler.Bende daha önce doğrudan mail atmıştım demek o yüzden olumlu dönüş olmadı.O halde şimdi 36b Umman vizesi için müracaat edip daha sonra form ile beraber tekrar mail atmam gerekecek öyle değilmi? Teşekkür ederim.

• @blackmamba24 Elbetteki dosya taşıma için erken adım ve zorunlu gibi görünüyor. Lakin bekleyip görmek lazım. Bir kere sizin excel dosyasına katılanların sayısını tahmin edebilmek için haziran sonunu beklemek lazım. Eğer haziran sonunda excel listenizdeki katılımcı 500'ü bulursa, gelecek sene mayıs hazirana kadar excel listesindeki katılımcı sayısı 1000 civarı olur diye tahmin etmek gerekir ki(2022 ve 2023'de böyle oldu), o zaman siz de demekki 2024 süreci hemen hemen böyle olacak deyip, 2023 deki cn16xxx e sıra gelip gelmeiğine bakıp karar verebileceksiniz. Ha şunuda söyleyeyim dv2022 pasaport olması zorunluluğu vardı. Dv2023'ü bilmiyorum. Pasaport zorunluluğu KARARLI İSTEKLİLERİN varlığına işaret ediyordu. Bunlar süreci sonuna kadar takip edenlerdi. O nedenle ds260' gönderen ve takip eden çok oldu. Lakin dv2024 de pasaport zorunluluğu olmadığı için kazananlar, çok da fazla isteklilerden oluşmayabilir. Bu da ds260'ı erken/mayısta gönderen sayısı az olacaktır anlamına gelebilir. 2023'ün bitmesine 2 ay var. 2 ay ağustos ve eylül dağıtımları yapıldığında 2023 bitecek. Bana göre dv 2023 de cn16xxx lere sıra gelecek. Ama özetle söylemek gerekirse, bekleyip görmek lazım.

• @Berkan-0 Vize alıp talepte bulunmanız karşı tarafın istediği bir şey. Bunu da sizin orada vize işlemleri süresince kalabileceğinizin kanıtı olarak istiyorlar. Ancak ve kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gereken bir şey var. Herhangi bir konsolosluk siz ne sunarsanız sunun sizi kabul etmek zorunda değil yada siz gerekli belgeyi sundunuz diye olumlu cevap atmak zorunda değil. Bu bir inisiyatif söz konusu karar tamamen konsolosluğun.

• @Mr-Yavuz Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Evet bunu biliyorum,hiçbirşey yapmamaktansa forumdan ve sizlerden aldığımız bilgiler neticesinde birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte.Sağolun

• Buraya da açık açık tekrardan yazmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Yazdığım tüm bilgiler tecrübeyle sabit bilgiler. 50 belki de daha fazla konsolosluk ile iletişime geçtim. Defalarca mailleştim, oto maillerin dışında karşılıklı yazıştığım 30 dan fazla konsolosluk var. Hepsine tek tek ve ayrı ayrı mail attım, bot yazmadım, kopyala yapıştır yapmadım. Ve görüştüğüm tüm konsoloslukların taleplerini edindiğim bilgiler üzerinden size yazıyorum. İlk attığım konsolosluk Bahreyn Manama idi, son attığımda Güney Kore. Yazdıklarımın hepsi altı dolu bilgiler, kimsenin aklına yanlış bir şey gelmesin yada işgüzarlıktan bana sen nereden biliyorsun yazılmasın diye bu mesajı atıyorum.

Sorularınız olursa bana rahatlıkla sorabilirsiniz. Yaşadığım bir tecrübeyi ve edindiğim bir bilgiyi seve seve paylaşırım.

• @Mr-Yavuz Merhaba,

Acaba dosyanızı taşıyabildiniz mi?

Genel olarak Konsoloslukların tutumu nasıl?

Dosya taşımaya nasıl bakıyorlar?

Teşekkürler.

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@blackmamba24 Elbetteki dosya taşıma için erken adım ve zorunlu gibi görünüyor. Lakin bekleyip görmek lazım. Bir kere sizin excel dosyasına katılanların sayısını tahmin edebilmek için haziran sonunu beklemek lazım. Eğer haziran sonunda excel listenizdeki katılımcı 500'ü bulursa, gelecek sene mayıs hazirana kadar excel listesindeki katılımcı sayısı 1000 civarı olur diye tahmin etmek gerekir ki(2022 ve 2023'de böyle oldu), o zaman siz de demekki 2024 süreci hemen hemen böyle olacak deyip, 2023 deki cn16xxx e sıra gelip gelmeiğine bakıp karar verebileceksiniz. Ha şunuda söyleyeyim dv2022 pasaport olması zorunluluğu vardı. Dv2023'ü bilmiyorum. Pasaport zorunluluğu KARARLI İSTEKLİLERİN varlığına işaret ediyordu. Bunlar süreci sonuna kadar takip edenlerdi. O nedenle ds260' gönderen ve takip eden çok oldu. Lakin dv2024 de pasaport zorunluluğu olmadığı için kazananlar, çok da fazla isteklilerden oluşmayabilir. Bu da ds260'ı erken/mayısta gönderen sayısı az olacaktır anlamına gelebilir. 2023'ün bitmesine 2 ay var. 2 ay ağustos ve eylül dağıtımları yapıldığında 2023 bitecek. Bana göre dv 2023 de cn16xxx lere sıra gelecek. Ama özetle söylemek gerekirse, bekleyip görmek lazım.

İşte aradığım ve beklediğim istatistiki yorum.Teşekkür ederim.

• @gucarslan merhabalar, umarim iyisinizdir. Size bir sorum olacakti. En son cs 10.100lerde oldugunu belirtmissiniz. Benim numaram 11k lerde bu surecte farkli numaralardan dosyasini tasiyanlar oldu,ds formunu gec gonderenler vs. kisacasi en son numara verilen kisi ile benim numaram arasinda randevu bekleyen kac kisi oldugunu gorebilecegim bir sistem var midir acaba?
    Tesekkurler

• @Erdoğan-0 bu sayfanın ilk iletisinde 2023 yılı ve diğer yıllara ait kazananların excel kayıtları mevcut. önünüzde potansiyel vize bekleyen kişi sayısını öğrenebilirsiniz. excel dışı kişi sayısını öğrenmek için * 1.7 size sonucu verebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erdoğan-0 hayır yok. bu veriyi yayınlamıyoruz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FKing bu doğru sonuç vermez, yanıltır.

• @gucarslan tamamdir, tesekkur ederim geri donusunuz icin

• @blackmamba24 Daha öncede yazmıştım, benim haricimde de bir çok kişi yazmıştır zaten ama bu konu her sene çok farklılık gösteriyor. Örneğin geçen sene Bosna çatır çatır dosya taşıma kabul ederken bu sene oto mesaj bile atmıyor. Bu sene Viyana başlarda sürekli dosya taşırken artık oto mesajla kibarca kabul etmiyor. Şu an Muscat 1 yıllık vizeni alanı kabul ediyor ama 2 gün sonra bu durumun aynı olacağı meçhul. Şunu üzülerek söylemeliyim ki GC talihlisi olmak işin aslında zor tarafı değil sonraki süreç çok zor. Çok fazla ülkede bulundum, çok fazla prosedürle çalıştım, çok fazla zor gün geçirdim ama bu 1.5 yıl bana sabrın ne anlama geldiğini yeniden öğretti. Dosyamı da taşıdım bu arada maalesef batıl bir inanç gereği neresi olduğunu ve ne zaman mülakat görüşmem olduğunu vizeyi alana kadar yazmayacağım, totem diyelim 🙂

• @Mr-Yavuz Umarım vizeyi alırsınız. Mülakat yerini heyecanla bekliyorum.

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz Hayırlı olsun Yavuz Bey 🙂 Siz excelde yoksunuz sanırım

• Selamlar

1 hafta önce Umman için 36B vizem onaylandı ve dosya taşıma formunu doldurdum. Bugün öğrendim ki aynı gün dolduran grup arkadaşlarım, sabah artık kabul etmiyoruz gibi bir mail almışlar. Bana henüz dönen yok. Formu aynı gün 2 kere doldurmuştum, bugün bir daha doldurdum. Schengen vizem olmadığı için online vizeli yerlere başlvurabiliyorum. Ancak bir çok konsolosluk oturma izni istiyor. Muscat'da bana dönüş yapmadığına göre, sanıyorum bitti benim sürecim. Ankara, hala EU vakalarına mülakat vermiyor. Önereceğiniz bir ülke var mı?

• ⭐⭐

@SerVian-0 Eğer yazmadıysanız şu ülkeleri deneyin isterseniz:
    Moğolistan (vizesiz), Singapur (vizesiz), Bahamalar (vizesiz), Barbados (vizesiz), Güney Afrika Cumhuriyeti (vizesiz), Endonezya (varışta vize), Bangladeş (vizesiz), Katar (varışta vize), Moldova (vizesiz), Tayland (vizesiz),

• Bu ileti silindi!

• @Serap-2 Kosovo ve Moldova'yı denedim ancak diğer ülkeler bir mülakat denemesi için çok pahalı. Otomatik cevaplar genelde dosyanızı taşımayız şeklinde. Umman'ın cevabını ise hala bekliyorum.

• @Serap-2 Hanım,
    Kosova'yı hiç düşünmeyin ve kimseyi de Kosova'ya (Priştine'ye) DV2023 talihlilerinden yönlendirmeyin lütfen.

Benim annem ve babam zamanında Yugoslavya'dan Türkiye'ye göç etmişler, şimdi o bölge 2008'den beri Kosova Cumhuriyeti oldu. Başkent Priştine'deki ABD Konsolosluğu'na dosya taşıma isteğimi e-posta ile gönderdim, 5 iş günü (1 hafta) içinde cevap vereceklerini bildiren otomatik e-posta geldi ama cevap gelmedi, hatırlatma gönderdim, yine cevap gelmedi.
    Atlayıp uçağa gittim, tanıdığımın çok büyük bir şirketine Nisan-2023'te işbaşvurusu yaptım (bu arada ülkenin resmi dilleri olan Arnavutçayı ve Sırpçayı da biliyorum), 1 ay geçmeden Mayıs-2023'te çalışma ve oturma iznimi aldım, tekrar ABD Konsolosluğu'na yazdım, aynı otomatik e-posta geldi, 1 hafta geçti hala cevap yok, hatırlatma yazısı gönderdim bana dosya taşımak taşımak için ABD'ye başvurmamı bildiren bir yazı gönderdiler, ben de KCC'den bana daha önce gelen yazıyı onlara gönderdim ve geçen hafta bana aşağıdaki e-posta geldi:

Dear ...............,
    Thank you for your email. Unfortunately we do not have any available appointments for DV applicants for third country nationals, if that changes we will contact you.
    Sincerely,
    IV Unit | U.S. Embassy, Pristina, Kosovo

Herkese bu süreçte bol şanslar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |