Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ceac state te son güncelleme 2 şubattı mayıs ayının başına kadar hiç hareket yoktu ama 23 ve 26 mayısta dosyama güncelleme girmişler haydi hayırlısı ufak çaplı bi heyecan vurdu 😃

• Bugün itibariyle beklediğim email geldi ve sağlık raporu pasaport 2 adet foto ve diğer evrakları istediler bekleyen herkes tez zamanda kavuşsun İNŞAALLAH🤲

• ⭐⭐⭐

@Hormek tebrikler burdaki herkes demişti bu işin sırrı sabretmek şimdiden ABD’de bol şans

• @waterman Teşekkür ederim ayrıca belirtmek isterim sağlık muayenesi için randevular baya dolu. Ancak 13 hazirana buşabildim.😊👍

• @gucarslan Merhaba, benim idari işlemim tamamlandı tekrardan ais kaydı mı oluşturmam gerekli evrakları göndermek için yardımcı olur musunuz?

• Arkadaşlar ais kaydı oluşturmak istiyorum bu konu hakkında daha önce açılmış sayfaları bulamadım yardımcı olur musunuz?

• @gucarslan Kutucuğa nasıl bi açıklama girmemiz lazım,pasaport sağlık raporu fotoğraf göndermek için, idari işlemim sonuçlandı.

• Daha önce oluşturduğunuz AIS kaydıyla devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken açılan sayfada Konsolosluk ilave evrak istedi veya ilave evrak gönder gibi bir seçenek olması lazım. Onu seçtikten sonra, ne göndereceğinizi veya sebebini soruyor olması lazım. Oraya da AP sürecim tamamlandı. İstenen evrakları gönderiyorum yazabilirsiniz. Sonrasında PTT çıktı kağıdı oluşuyor. PTT'ye gidip istenen evrakları gönderiyorsunuz. Bu kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek burada detaylıca anlattım, bakın lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/post/305805

• @ovacar Teşekkür ederim🙏

• @gucarslan Teşekkür ederim🙏

• @Hormek sizin adınıza çok sevindim eylülü beklemek zorunda kalmadınız☺
    Darısı bizim başımıza inşallah.

• Herkese merhabalar ve umut dolu bekleyişler dilerim. Bir fikir vermesi ve yardımcı olması dileğiyle ilk paylaşımımı yapıyor ve sorularımı soruyorum.

B1/B2 Vize Yenileme Başvurusu= 24.08.2022

Pasaport ve Belgeleri Gönderme (Mülakatsız) = 24.08.2022

Mülakat Gerekiyor Maili = 06.09.2022

Mülakat Tarihi ve İdari İşlemin (Administrative Processing) başlaması = 16.09.2022

Refused olarak ilk güncelleme (CEAC Sayfası) = 16.09.2022

Konsolosluktan EK Form (Supplemental Question Form) gönderin maili = 26.09.2022

Ek Formun gönderilmesi = 30. 09. 2022

Refused olarak ikinci güncelleme (CEAC Sayfası) = 16.05.2023

Konsolosluktan İdari İşlem Tamamlandı (Administrative Processing) ve Pasaportu gönderin maili = 24.05.2023

Pasaport Gönderimi = 24.05.2023

Pasasortun Konsolosluğu Teslim Edilmesi = 26.05.2023

Refused olarak görülen CEAC sayfasının Administrative Processing olması = 31.05.2023

Administrative Processing olarak görünen sayfanın aynı gün içerisinde Approved olması = 31.05.2023

Bana gönderilen "pasaportu gönderin" mailinde:

İdari İşlemin Bitiş Tarihi    : 09 Eylül 2023
    Expiration Date          : 09 September 2023
    İdari işleminiz tamamlanmıştır. Pasaportunuzu PTT Kargo ile A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu’na göndermeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun zamanında tamamlanması için yukarıda belirtilen tarihten en az 3 hafta önce göndermeniz tavsiye edilir. " yazıyordu.

Burada benim anlamadığım hem idari işlem tamamlandı pasaportunuzu gönderin yazıyor hem de 9 Eylül 2023 de idari işlemin bitiş tarihini yazıyor.

Birinci sorum : bitiş tarihinden benim anlamam gereken, 9 Eylül 2023'den 3 hafta öncesine kalmadan pasaportumu göndermem midir (ki zaten gönderin deyince emin olmadan heyecanla hemen gönderdim 🙂 ?

İkinci sorum ise: pasaportumu gönderdim ancak 31 Mayıs 2023 (AP güncellemesi)'den 09 Eylül 2023 tarihine kadar vizemin onaylanmasını beklemem mi gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatihozturk orada yazan tarih en son yollayabilmeniz gerekn tarih, siz yolladıysanız dikkate almayın.
    yakında CEAC'da issued olarak göreceksiniz vizenizi, tarihlere takılmayın.
    hayırlı olsun.

• @gucarslan çok teşekkür ederim.

• @Pantheon Teşekkür ederim darısı size🤗🙏

• Bu ileti silindi!

• @fatihozturk, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

Herkese merhabalar ve umut dolu bekleyişler dilerim. Bir fikir vermesi ve yardımcı olması dileğiyle ilk paylaşımımı yapıyor ve sorularımı soruyorum.

B1/B2 Vize Yenileme Başvurusu= 24.08.2022

Pasaport ve Belgeleri Gönderme (Mülakatsız) = 24.08.2022

Mülakat Gerekiyor Maili = 06.09.2022

Mülakat Tarihi ve İdari İşlemin (Administrative Processing) başlaması = 16.09.2022

Refused olarak ilk güncelleme (CEAC Sayfası) = 16.09.2022

Konsolosluktan EK Form (Supplemental Question Form) gönderin maili = 26.09.2022

Ek Formun gönderilmesi = 30. 09. 2022

Refused olarak ikinci güncelleme (CEAC Sayfası) = 16.05.2023

Konsolosluktan İdari İşlem Tamamlandı (Administrative Processing) ve Pasaportu gönderin maili = 24.05.2023

Pasaport Gönderimi = 24.05.2023

Pasasortun Konsolosluğu Teslim Edilmesi = 26.05.2023

Refused olarak görülen CEAC sayfasının Administrative Processing olması = 31.05.2023

Administrative Processing olarak görünen sayfanın aynı gün içerisinde Approved olması = 31.05.2023

Bana gönderilen "pasaportu gönderin" mailinde:

İdari İşlemin Bitiş Tarihi    : 09 Eylül 2023
    Expiration Date          : 09 September 2023
    İdari işleminiz tamamlanmıştır. Pasaportunuzu PTT Kargo ile A.B.D. İstanbul Başkonsolosluğu’na göndermeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzun zamanında tamamlanması için yukarıda belirtilen tarihten en az 3 hafta önce göndermeniz tavsiye edilir. " yazıyordu.

Burada benim anlamadığım hem idari işlem tamamlandı pasaportunuzu gönderin yazıyor hem de 9 Eylül 2023 de idari işlemin bitiş tarihini yazıyor.

Birinci sorum : bitiş tarihinden benim anlamam gereken, 9 Eylül 2023'den 3 hafta öncesine kalmadan pasaportumu göndermem midir (ki zaten gönderin deyince emin olmadan heyecanla hemen gönderdim 🙂 ?

İkinci sorum ise: pasaportumu gönderdim ancak 31 Mayıs 2023 (AP güncellemesi)'den 09 Eylül 2023 tarihine kadar vizemin onaylanmasını beklemem mi gerekiyor?

Approved olarak görünen sayfanın "issued" olması = 01.06.2023

Yanlız bu kısımda benim gibi başka insanların da aklına takılabilecek bir durum daha var. Yaşanan bu 9 aylık süreçte sürekli tedirgin ve şüpheci bir ruh haline girebiliyor insan.

Issued yazan kısmın altında :

" The consular section has completed processing your application and your visa has been issued. If you do not receive your passport and visa within 10 working days, please contact the embassy or consulate where you submitted your application.

"If at any time additional information is discovered that indicates you may no longer be eligible for a visa, the U.S. government may revoke your visa."

cümlesi ile ilgili @gucarslan hocamdan bir yorum alabilirsem sevinirim. Çünkü pasaport elime geçene kadar basılıp basılmadığından emin olamayacağım. Bu süreç bana onu hissettirdi. Saygılarımla

• Merhaba, 25 Mayis Persembe gunu Ankara’daki Konsoloslukta EB3 (professional) vize kategorisinde mulakatimiz vardi. Principal Applicant esim, ben ve oglum onun uzerinden hak sahibiyiz. Esim ve oglumun pasaportlarini aldi. Benim pasaportumdaki gecerli B1/B2 vizemi iptal ederek bana pasaportumu sari AP isaretli kagitla birlikte geri verdi ve ekranda benim icin “Alert” gordugunu soyledi. Bana mail gelecegini ve ona gore yol izlememi soyledi. Daha once 2 kez 10 yillik B1/B2 aldim. Ilkinde sorun yoktu. Ancak son 2016’da B1/B2 vizemi yenilerken yine AP’ye kalmistim. Yaklasik bir ay sonra vizem “Clearance Received” ibaresiyle basilmisti. Yine AP surecindeyim. 25 Mayis’tan beri dosyamizda 3 kez guncelleme oldu ama ucumuzun de statusu halen “Ready” gorunuyor. Henuz esim ve oglumun da pasaportlari gelmedi. Konsolosluktan tarafimiza herhangi bir mail de ulasmadi. Bekliyoruz simdilik. Umarim bu bekleyis herkes icin kisa surede olumlu bir sekilde sonuclanir.

Edit : Bugün öğleden sonra Esimin ve oglumun dosyalari “Administrative Processing” olarak guncellendi. Benim dosyam halen “Ready” gorunuyor.

• ⭐⭐⭐

@dpdemir geçmiş olsun umarız cok sürmeden vizenize kavuşursunuz maalesef AP kalanlar genelde tekrar AP sürecinden geçiyor bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |