Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @timtim rica ederim

• Hello guys,
    I am from Iran and selected Ankara for my interview. I have recently got DQ on April 18th. Does anyone know how much it takes to receive appointment notice. As it is clear, Turkish citizens usually take that around between 3 to 4 months, but for sure, for non-Turks, it will take more.
    I-130 applied April 5th 2022
    1-130 approval January 18th 2023
    DQ April 18th 2023
    Interview ( I hope as soon as possible)

• @SNGMSF 2022 Vergisi olarak tam olarak ne istediler? IRS'ten tax return transcript mi? Yoksa W2'ları da istediler mi?

• @ahsenas
    Orda yapılan kan tahliliniz de bağışıklıklarınıza bakılıyor , bağışıklığınız olmayan aşılar yapılıyor ayrıca yaşınıza göre de tekrarı uygun görülen aşılar yapılıyor

• @Amir-Bahman
    i hope we get our interview soon
    as a non-Turkish (Syrian) with work permeant residential
    i got my DQ in September 2022, until now i didn't receive IL

• @Emly, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Niv Sadece e-nabız’dan aldığım Covid-19 aşı kartım vardı. Bu arada yaşım 29 aşı olduktan sonra gönderilen belgede olmadığım bazı aşıların yanında yaşına uygun değil ibaresi yer alıyordu yaşa görede değişiyor anladığım kadarıyla.

Merhaba,

Acaba tam olarak hangi asilara yasiniz uygun degildi? Ben de 30 yasindayim ve konsoloslugu bekliyoruz simdi. Zahmet olmazsa uygun olmayan asilarin tam listesini yazabilir misiniz?

Oldugunuz asilar bende mevcut, devlet hastanesinde kan testi yaptirdim bu asilar bende var mi yok mu diye. Hepsi e-nabiza islendi. Unganlara da maille sormustum o sekilde kabul ediyorlar mi diye, ediyoruz dediler. Yani bu sekilde de yapabilir arkadaslar. Ama ben eksik kalan asilari da ozel olarak alip Aile hekimime yaptirtacaktim.. Aile hekimi e-nabiza isliyor.

• @ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Emly Çok geçmiş olsun 🌿 Bu sorgusuz sualsiz vurdukları aşılar hiç içime sinmiyor. Sonuçta hepimiz olmamız gereken bütün aşıları zamanında vurulduk (sistemde görünmüyor) ama bunu kanıtlayabileceğimiz bir yol yok mu ya da hastaneden bir rapor çıkartsak kabul etmiyor mu hiç bir şekilde acaba Unganlar?

Ben devlet hastanesine istenilen butun asilarin listesiyle gidip bunlardan hangisi bende var ogrenmek istiyorum diye gittim. 4-5 tanesine kan tahlili ile bakabiliyorlar, oyle bana bakip sonuclari e-nabiza islediler. Unganlara sordum onu kabul ediyor musunuz diye, ediyoruz dediler. En azindan devlet hastanesinde bakilanlara tahlil yoluyla baktirip onlardan kurtulmus olabilirsiniz. 🙂

• @Naerys merhaba ben de 30 yaşındayım Unganlarda şu aşıları oldum: tdap, hepatit B, grip, MMR, varicella
    "Not age appropriate" olarak işaretlenenler ise: hepatit A, hib, menenjit, pcv10, polio, rotavirus.

• @Naerys Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🏻 Dahiliye bölümüne mi gitmiştiniz? Unganlar, Aile sağlığı merkezinden de belge kabul ediyorlar mıdır acaba?

• @naja merhaba unganlarin herhangi bir asi listesi varmıdır,varsa nereden öğrenebilirim?Bu asilari devlet hastamesinde yaptirabilirmiyim acaba.Bu arada yaşım 45 ,15 gün sonra sağlık kontrolüm var.Tesekkurler simdiden

• Bu ileti silindi!

• @Gürman bu linkte aşılarım listesi var:

Yalnız gelmeden 30 gün önce hiç bir canlı aşı yaptırmayınız yazıyor.

• @ahsenas Çok teşekkürler

• @ahsenas Rica ederim.. 🙂 Dahiliye degil, bolumun adi "Enfeksiyon hastaliklari ve klinik mikrobiyoloji". Sanirim bu bolum arastirma hastanelerinde var. Aile hekiminden de kabul ederler ama orada da kan tahlili yaptirmaniz lazim. Her aile hekimliginde olmayabilir ya da doktor yapmamak icin bahaneler uretebilir.

• @naja, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys merhaba ben de 30 yaşındayım Unganlarda şu aşıları oldum: tdap, hepatit B, grip, MMR, varicella
    "Not age appropriate" olarak işaretlenenler ise: hepatit A, hib, menenjit, pcv10, polio, rotavirus.

Cok tesekkur ederim bilgiler icin.

Duzenleme: Bende sadece grip asisi mevcut degil, onu da orada yaptiririm. Yasimin tuttugu asilar varmis, kan testiyle baktirmistim. Insallah baska da bir sey cikmaz.. Tekrar cok tesekkur ederim. 😊

• @ahsenas Çok teşekkürler cvp için

• @Abdul-0 hi. Maybe something about non-turkish is not transparent which makes decision so longer. For instant, police certificate and any background about applicants are unavailable for officers to check. Anyway, you will make happy if you inform me any update about your situation. By the way, do you live in Turkey?

• Merhaba, biz de an itibariyle DQ olduk 😅 gece 3 buçukta halay çekeceğim aklıma gelmezdi 😂

• @Gürman ben de aynı şeyi söyleyecektim aşı olmamanız söyleniyor sitede, ama eğer bu aşıları olduğunuzu kanıtlayabiliyorsanız ne ala 🙂

• @Naerys grip aşısının da mevsimi geçtiği için yapmayabilirler ben nisanda gittiğimde grip aşısı yapıldı ama sanırım mayısta gidenler olmadılar yanlış hatırlamıyorsam. Umarım hiçbir aşı olmadan çıkarsınız, sonuçta çocuklukta biz bunların tamamını olduk. Bana o kadar aşı üst üste yapılınca 2 gün sonra başımda boynumda koltuk altlarımdaki tüm lenf bezlerim şişti, vücut o kadar şeye aynı anda savaş açayım derken zorlandı yani birkaç gün yatarak dinlenmek zorunda kaldım. Birkaç güne geçti bu arada kimseyi korkutmuş olmayayım 🙂 ama elinden gelen herkes bağışıklık kanıtlarını götürsün bence.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 15
  • 4816
  • 2908
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |