Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Birkaç yere baktım, konular arasında dolandım ama bulamadım. Mülakatlar 1 Ekim'de başlayacak ancak tarihler için talihlilere mail hangi tarihten itibaren gelmeye başlayacak?

• Merhabalar, Dv2024 talihlisiyim fakat aklımda şöyle bir soru var geçmiş yıllarda 2 Amerika F-1 vize reddim mevcut bu olumsuz etkiler mi ?

• ⭐⭐

@daredevil Merhaba, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

‘Government' secenegini sececeksiniz; 'Turkish Police Service' seklinde aciklayip gorevinizi yazabilirsiniz de isterseniz.

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@Astek34-0 Merhaba konuyla ilgili resmi sayfayi inceleyin lutfen bu hesaba gore cocugunuzun yas ile ilgili muafiyet durumunu ogrenebilirsiniz. Ayrica, forumdaki Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi isimli basligi da incelemenizi oneririm.

• @lumos Bilgi için çok teşekkürler

• @lumos Merhabalar, ben 28 yaşındayım bana green card çıktı fakat şöyle bir durum söz konusu, geçen hafta ds-260 formunu askerliği yapmadı olarak submit yaptım. Hali hazırda yoklama kaçağı olarak görünüyorum ama psikiyatristimden mental durumdan dolayı askerlik yapamaz olarak karar alma durumum var. Ayrıca bedelli olarak yapma imkanım da var. Benim esas merak ettiğim mental olarak askerlik yapamaz kağıdı alırsam. Bana interview’de bu durumu sorarlar mı veya Amerikada vatandaşlık alırken sorun çıkar mı, kısaca önüme gelir mi bu durum??

• Merhaba. 3 kişilik bir aileyiz ve yeşil pasaportumuz var. Ne kadar doğru bilmiyorum ama özellikle son 2 yıldır yeşil pasaportlulara dahi Avrupa ülkelerine vize verilmediğini duyuyoruz.
    1.Böyle bir ihtimali de göz önünde bulundırarak rahat giriş çıkış yapabileceğimiz bir ülkeye yeşil pasaport avantajını kullanıp dosya taşımayı düşünmeli miyiz?
    2. Evetse hangi ülkeyi ve şehri tavsiye edersiniz?
    3. Dosya taşıma süreci için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?
    Teşekkür ederim.

• @lumos düzenledim şimdi sorumla alakalı olarak ekstra birşey ilave etmek istiyorum kişi ekle bölümünden tekrar kendimi doğru isim ve soyisimle ekledim yanlış olan isim soyisim orada gözüküyor onu sildirtmekmi gerekiyor kalsa bir sorun teşkil edermi sonuçta içine girip bilgileri tamamlayıp gönderiyoruz varsa Dosya Numarası:

• @fyrnaa Youtubeden her izlediğinize inanmayın. Madem case numberın önemi yok o zaman aynı tarih submit eden iki kişiden biri cn 1k olsun diğeri 20k sizce ilk kim girer mülakata dosya taşıma yapmadılar diyelim?

• @mamudo İmzanızı düzeltmişsiniz benim cevabım cn 3 haneli olması halindeydi o yuzden kale almayın. o yuzden iletimi düzenledim.

• @baran-bozdogan benimde ayni soru kafama cok takiliyor. İşlerimden dolayi ds260 formunu ayin 15 inda gönderdim. Case number 7xxx herkes sana sira gelmez formu gec yollamissin diyor. Ne alaka anlamadim gercekten. O zaman bu siralama neden yapiliyor. Birde bize geri dônüs mailleri kac ay içinde başlıyor

• @harunpursali

kişi ekle seçeneğine basınca eşi olarak benim ismimi soyismimi kabul etmedi oda deneme amaçlı kendi soyadını yazınca kabul etti

önceki sorunuzda benim adımı soyadımı kabul etmedi diye yazmışsınız, acaba sonradan ne yaptınız ne değişti ki şimdi kendinizi ekleyebildiniz?

• @asper bilmiyorum neden kabul etmediğini o zaman şimdi nasıl kabul ettiğinide açıkcası ama sonuç olarak orada hem doğru isim soyisim var hem yanlış benim eşim greencard talihlisi beni ilaveten eklemeye calısırken benim isim soyismimde problem var hem doğrusu hem yanlışı orada duruyor yani bir sorun teşkil edip etmediğini bilsem rahatlıcam

• Öncelikle @crazycells ve @gucarslan başta olmak üzere, forumda değerli bilgi paylaşımı yapan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Ben de bu yılın talihlileri arasındayım. Umarım kazanan herkes bu süreci dilediği gibi sonuçlandırır.

DS260 Formunu doldurup gönderdim, fakat aklıma takılan birkaç soru var. Sorularımı cevaplayabilecek biri olursa çok sevinirim.

1- ' Primary Occupation ' kısmına kurucu ortağı olduğum ama sigorta girişimin olmadığı bir startup ı yazdım. Bu mülakat tarihim gelirse, mülakatta bir problem teşkil eder mi ?

2- Deprem sebebiyle yukarda belirttiğim startup ın adresi olan ofisimiz ve DS260 Formunda 'Present Address' te belirttiğim ev kullanılamaz durumda ve maalesef şu an için her şey belirsiz. Yine aynı şekilde bu mülakat tarihim gelirse, mülakatta bir problem teşkil eder mi ? ( Depremden sonra ikametgahımı değiştirmedim ve şu an memleketimdeyim.)

Şimdiden teşekkür ederim.

• @hope123 Merhaba bende 2024 talihlisiyim sıram 9*** lerde siz 6*** lerdesiniz daha yenimi geldi yoksa bir sorunmu çıktı

• ⭐⭐

@Meho35 Öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. DV24 kazananı iseniz süreciniz 1 Ekim itibariyle başlayacaktır bu süreye kadar ds260 doldurmaktan başka yapacağınız işlem yok bir mil beklemeyeceksiniz. @semihistanbul Bumülakat beklediğiniz konolosluğun ne zaman mülakat dağıtacağı ile alakalı mülakatlardan yaklaşık 40-45 gün önce mail geliyor ortalama.

• ⭐⭐

@murat-94 Öncesinde bu durumu sağlık muayenesi anında belirtmeniz gerekebilir , sonrasında eğer ankara'da girecekseniz askerlik belgesi istenecektir bu esnada belki karşınıza çıkabilir ve gerekli açıklamayı yaparsınız.

• ⭐⭐

@Biks Bir problem olmayacaktır , CN 18k olarak görüyorum yani yaklaşık önünüzde 1 yıllık bir süre var bu süre içerisinde değişiklikler illaha oluyor bu durumu mülakat aldıktan sonra ds260 formunuzu açtırarak tekrar düzenleyebiirsiniz.

• @harunpursali

bilmiyorum neden kabul etmediğini o zaman şimdi nasıl kabul ettiğinide açıkcası

kendinizi doğru ad-soyad ile ekleyemeyi başaramayıp eşinizin eski soyadı ve adınızla ekledikten sonra arada hiçbir işlem yapmadınız mı? başkaca hiçbir işlem yapmadığınız halde doğru ad-soyad ile tekrar deneyesiniz geldi ve denediniz onda da oldu mu? durumu anlamaya çalışıyorum sadece.

Benzer Başlıklar

• 291
  • 12170
  • 4816
  • 275
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |