Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Ds260 doldururken babam ve annemin isin soy isinlerini soruyor Annemin kızlık soy adını girdim doğrumu emin edilim çünki evlenmeden önce diyordu

• @efe3535 annenizin kızlık soyadı girildiyse doğrudur hocam

• ⭐⭐

@timrehs Lise ve üzeri bir diplomanız varsa mülakatta iş durumunuz size sorulmaz zaten. En yüksek diplomanız ile mülakata katılmanız faydanıza olacaktır.

• ⭐⭐

@efe3535 vize basıldıktan sonra ülkeye giriş yapmalı. Sağlık raporu 6 ay geçerli olduğu için aslolan vize basım tarihini değil sağlık raporu tarihini baz almanız gerekiyor.

• ⭐⭐

@narinbey Tesekkurler, hayir Ankara degil.

• Arkadaslar selam,

2024 DS-260 formunu doldurdum, formun sonunda yer alan "Email Confirmation" kısmını doldurmadım.

1. Doldurmak zorunlu değil diye biliyorum fakat yine de bir soru işareti oldu bilgisi olan aydınlatabilir mi?
    2. DS-260 formunu doldurduğumuz siteye gidip Case numberi yazıp "Formu açtırmadan" direkt son aşamaya (Email confirmation kısmına) gelebiliyor muyuz? Yoksa Case numberi girdiğimizde form açılmış mı oluyor?

• Talihli olan kisinin evraklari tamsa birlikte gidecek diger kisilerden birinde sorun çikarsa her kesin mi basvurusu yaniyor yoksa talihlinin basvurusu gecerli sayiliyor mu?

• 2024 talihlisiyim; sağlık muayeneleri içinde hala covid 19 aşısı olma şartı aranıyor mu?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Arkadaşlar selam, ds260 formu esnasında mesleğimiz soruyor. Şu an Türkiye'de polis memuru olarak görev yapıyorum. DS-260 formunda ne olarak işaretlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz?

• Merhana benim sorum biraz farklı olucak biz kız arkadaşımla başvuru yaptık ve ona greencard çıktıktan sonra evlendik bir sorun teşkil edermi da260 formuna başlamadan öne ceac.state.gov adresinde önce yemi aldığı soyadı ile denedi ama kabul etmedi ve kızlık soyadıyla devam edebildi kendi adını soyadını yazdıktan sonra devam edebildi daha sonra kişi ekle seçeneğine basınca eşi olarak benim ismimi soyismimi kabul etmedi oda deneme amaçlı kendi soyadını yazınca kabul etti bunu nasıl düzeltebiliriz ds260 formunu doldururken bilgileri girince içersinde soyadını adını soruyor tekrar orada herşey olması gerektiği gibi ama ilk başta soyadı farklı gözüküyor bu bir sorun teşkil edermi ederse ne yapılması gerekiyor

• @achillesoag Çok teşekkürler tavsiyeniz için

• ⭐⭐

@serhank Merhaba;

1. Doldurmaniza gerek yok.
    2. DS-260'i tamamladiysaniz forma girerek isteseniz de actiramazsiniz. Girip bakabilirsniz istediginiz zaman, ama duzeltme ve degisiklik yapamazsiniz.

• @symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar TR nin durumu ortada siyaset yapmaya gelmedim ancak son 1 2 gündür bankaların durumu ayrı bir sorun mülakat sırasında göstermemiz gereken bir dolar miktarı var ve bunu ne şuan da ne de önümüzde ki bir zamanda TR menşeili bir bankada tutmayı akıllıca bulamıyorum buna bir çözüm bulabilme şansımız var mı yani Amerika da bir banka veya farklı bir yol cünkü 6 ayda ne yaşanacak belli değil?

Bu durum eşimle geçen gün aklımıza geldi bizim de. o dönemde doları banka hesabımızda tutsak ve almaya kalksak belki de 1 haftalık süreçte parça parça verecekler. Evimizde tutsak konsolosluk resmi belge isteyecek. Nasıl yapacağım bu işi, korkuyorum vallah

• Merhabalar, 20k case numberimiz var, oğlum Mart 2003 doğumlu, 21 yaş sınırından dolayı ,ne zamana kadar vizeyi almamız gerekir? Bilgisi olan var mı?
    Eger ki Mart 2024 e kadar almam gerekiyorsa, dosyayı taşımayı düşünüyorum, çünkü o zamana kadar bize sıra geleceğini düşünmüyorum.

• Arkadaşlar merhabalar, DV2024 talihlisi olarak Almanya'ya mastera gitmeyi planlıyorum. Mastera gidersem, 1. seneyi bitirdiğimde CP yaparak mülakatımı master yaptığım yerden alabilirim ve diyelim ki bunu başardım. Elimde green card varken masterın yarısını bitirmiş olacağım. Greencard'ı aldıktan 1 sene sonra giriş yapmak, veya Amerika'ya gidip bir kaç ay kalıp geri dönüp 1 sene içinde geriye kalan masterımı tamamlamaya çalışmanın bir sıkıntısı olabilir mi?

• ⭐⭐

@Astek34-0 Oğlunuzun durumundan bağımsız olarak dosya taşımayı hep düşünmenizi tavsiye ederim. Oğlunuzun yaş durumu ile ilgili konsolosluğun bir sistemi üzerinden hesaplama yapılıor diye biliyorum. Daha doğru bilgiyi @gucarslan verecektir.

• @achillesoag cevap için teşekkür ederim, riske girmemek için dosya taşımayı ciddi ciddi düşünüyorum, zaten çocuklarımız için bu yola girdik, umarım sonucu güzel olur.

• Merhaba ben dv2024 talihlisiyim. Başlık altında cevabı göremediğim için buradan soruyorum. YouTube'da İlkay Zaman'ın videosunda case number'ın öneminin kalktığını tamamen ds260 formunu gönderme tarihine göre çağırılacağımızı söylüyorlar. Resmi kaynaklarda bulamadım. Bunun doğruluk payı nedir? Eğer doğru ise bizi neye göre çağıracaklar, formu kaçıncı doldurduğumuzu nerden bileceğiz?

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

• Case number 7XX ama hala mail gelmedi bana daha ne kadar bekletiyor bunlar acaba ya bir de üni diploması okulda hala e-devletten çıkartabileceğim mezuniyet evrağı geçerli olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |