DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @misha90 teşekkürler

• @Hanhun Neden durup dururken tartışma çıkarma niyetindesiniz? herkesin belli başlı çekinceleri korkuları var haliyle bu süreçte yok üsttekilere şans tanımış olursunuz vs gerek yok neden sinirli ve gerginsiniz anlayamadım

• @senaoner merhaba, vize almakta problem yasamayacagim yaklasik 45-50 ulkeye mail attim.

• merhaba, öncelikle tüm gc kazananları tebrik ederim. Allahım inşallah izin süreçlerinizi kolaylaştırır ve amerikaya gc'niz ile girebilirsiniz.

bu forumda , ankaradan mülakat alan HERKES'in AIS kaydı yaptırıp ptt şubesini seçmesi gerektiğini belkide 100 kere okudum.
    biz de mülakat aldık, ama ankaradan almadık. gürcüstan tbilisiden aldık. onların portal.ustraveldocs.com diye bir portalı var , oraya kazanan tüm aile üyelerinin pasaportunu kaydettim. konsolosluğa mail atınca case açılıyor vs.

mülakat tarihini de bu site üzerinden değiştirdim. x hazirana almıştım y temmuza çektim , benim final ve bütlerim , kardeşlerimin sınavları yüzünden 2 kere git gel yapmayalım diye.

bu site üzerinden pasaportların eğer mülakat olumlu geçerse nereye geleceğini de gösterdim. baküdeki evimize pasaportları 12 dolar/tanesi'nden gönderecekler.

e ben zaten pasaportların nereye geleceğini seçtim. birdaha ais kaydı yapmam gerekiyor mu?

hem ais'in websitesinden en aşşağıdan ülke değiştir yapıp azerbaycan yapınca , açılan sayfadan kayıt yerine gittiğimde hiçbirşey yok diyor.

• @horizon59 Söylediklerim içinde yanlış tek bir kelime var mı? İnsanlar 15-20 binlerde kıvranıp 3-5 kuruş biriktirip vize-uçak bileti benzeri stresleri yaşarken, cevap yazdığım beyefendi de aynı sorunları 50xx iken yaşıyormuş. Ben de ona, onun düşüncesini desteklediğimi taşıyamayacak kişiler için şans oluşturması gerektiğini ilettim. Bu mu tartışma aramak oluyor? Eğer içeriden size bilgi geliyor ve cevap yazdığım beyefendinin kesinlikle mülakat maili alacağını size bildiriyorlarsa ayrı tabi. Öyle bir durum yoksa ve siz de mülakat endişesi yaşıyorsanız siz de mail atabilirsiniz. Tıpkı benim 3 aydır yaptığım gibi.

• @gucarslan işte buna ovyeah derim gerçek sorumlunun adresi

• @lumos Teşekkür ederim

• @devrim-astan merhabalar Mülakatınıza tercüman ile katılabilirsiniz, sanırım siz dosyanızı Türkmenistan’a taşıdınız, lütfen sürecinizi foruma aktarmayı unutmayınız. Sizden sonra gelen arkadaşlar için çok faydalı olacaktır, bol şanslar.

• @gucarslan Uğur bey merhaba . tercüman götürsek kabul etmeme gibi bir durum var mı bu durum da her konsolosuğun inisiyatifinimi kalmışmıdır acaba?

• @gucarslan teşekkür ederim

• @Biks ben de mail atmaya başlayacağım, ankara’ya bırakırsak olumsuz sonuçlanacak gibi 😞

• @emirhankarakoc O portaldan mülakat tarihinizi değiştirmeniz işe yaramayacaktır. Eğer mülakat tarihinizde güncelleme istiyorsanız, bunu konsolosluğa bildirip onların değiştirmesini talep etmelisiniz. Bol şanslar.

• @mrt-gkce Konsolosluktan onay alarak tercüman götürmeniz gerekiyor zaten, siz herhangi bir bildirim yapmadan yanınızda götürdüğünüz x kişisinin o binaya girebileceğini mi düşünüyorsunuz?

• Herkese selamlar. Az öne Viyana'dan 11.06.2024'e mülakat maili aldım. 21 Mayıs'a sadece orada boşluk olduğu için Malta'ya schengen için randevu oluşturdum umarım sürece kadar sonuçlanır. Herkesin şansı bol olsun.

• @Hanhun mesaj yazdığım kişi tanıdığım biz aramızda ironi yapıyoruz size özel yazmadım ayrıca endişelenmenize gerek yok ds 260 benden önce göndermişşiniz mülakat maili size benden önce gelecek nasıl olsa beklemeye devam edelim herkesin yolu açık olsun

• @Hanhun var kardeşim var ben ortaya yazmadım arkadaşıma yazdım senin endişelenmene gerek yok ds 260 benden önce doldurmuşsun

• @Caner-Urker Hayırlı olsun hocam, aman schengen belgelerini iletirken eksiksiz olmasına dikkat edin, yüzdünüz yüzdünüz kuyruğuna yaklaştınız bir sorun olmasın. 11 Haziran akşamı deneyimlerinizi okumak isteriz.

• Merhabalar,
    Herkes başka bir şey yazdığı için bir şey sormak istiyorum. https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/4 linkinden de okumalar yaptım. Herkes çok kolay dosya taşıyor gibi görünüyor, özellikle Viyana'ya. Oturum iznine sahip olmadığımız bir ülkeye, dosyamızı taşıyabiliyor muyuz?
    Dosya statüm: current

• @salih-atilla ''DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları'' altında
    12.300 küsur ileti yazılan başlığa yazıldığını görünce ortaya yazdığını düşünmüştüm. Ek olarak maalesef Ds formunun erken gönderilmesi 2024 yılında bir etki göstermiyor. 20 binlerde olup süreci takip edip çabalayan kişiler yalnızca daha az şanslı olduğu için vizesini alamıyorlar. Umarım siz en kısa sürede vizenizi alırsınız. İyi forumlar.

• @Eozakturk Merhabalar... Evet tabi ki taşınabiliyor. Yalnızca taşıyacağınız konsolosluğun inisiyatifine bağlı olarak gerçekleşiyor transfer işlemleri. Orada da konsolosluğun yoğunluğu ve biraz da şans devreye giriyor. Mesela Nisan ayında 3 mail atmama rağmen benim dosyam taşınmadı fakat mailine 10 dk sonra olumlu dönüş yapılan arkadaşımız var. 🙂 Geçmiş yıllardaki mülakat deneyimleri veya excel tablolarına bakarak, hangi ülkelerin dışarıdan dosya kabul ettiğini bulabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

181

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |