Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhaba siteye yeni kayıt oldum. Forumu 2-3 inceliyorum. Gerçekten çok yararlı ve yol gösterici oluyor. Bunun için size ve diğer adminlere teşekkür etmek istiyorum. Dv2024 için ds-260 formunu doldurdum ve gönderdim. 2024 DV talihlileri durum takibi dosyasına bilgilerimi ekledim. Size bir sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim. Aslında çok önemli değil ama kafamda küçük de olsa bir soru işareti kalsın istemiyorum. Green Card çekilişine katılırken formda e-posta için yahoo mail kullanmıştım. ds-260 formunda da yahoo mail adresini kullanacaktım ama yedek e-posta adresim olduğu için fazla kullanmıyorum ve test amaçlı mail attım ve gitmedi. O yüzden güvenemedim ve ds-260 formuna sadece güncel olarak kullandığım gmail e-postamı yazdım. Mülakat maili ds-260 formuna yazdığım e-postaya mı gelecek?

• Yasaklı

Hocam DS260 formunda 2 hata yapmışım. Bunlar sorun olur mu? İnceledikçe işler karışıyor 😞
    --Doğum yeri ilçesi yerine şuan yaşadığım ilçeyi yazmışım
    -- Present adres kısmında from date olarak doğduğum tarihi yazmışım. Ancak bir sürü kez girdi çıktı yapmışız ve ben 16 yaşından küçükken 2 sene başka bir adreste yaşamışız. Yani şuan bulunudğum adreste ne zamandır buradasın sorusuna 2019 dan beri diyeceğim yerde 1999 dan beri yazılı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merak ettiğim genel bir bilgi var arkadaşlar 2020 2021 2022 veya 2023 excel tablolarını kontrol ettiğimde red almış maksimum toplamda 10 kişi vardır elbet buraya yazmayan kayıt olmayan belkide daha fazladır ama mesela konularda da biraz baktım ancak kimse genel olarak red yeme nedenini yazmamış veya geçistirme olmuş tabiki de üzüldüm red yiyenlere ama genel bir bilgi varmi red yeme sebebi olarak mahkeme veya suç işleme tüberküloz gibi nedenler disinda

Pandemi ve sonrasi icin bilgilere cok bakmadim ama oncesinde red yeme orani %3-4 civarindaydi. Ve bu kisilerin cogu basvuru sirasinda verdigi yanlis bilgiler nedeniyle elendi. Bir de cekilis basvuru sartlarini saglamayanlar var tabii...

• @gucarslan hocam sorumun cevabvını bulamadım ya cevaplarsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackmamba24, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

5 ay kadar şehir dışında öğrenci olarak kaldım. Fakat ikametgahım değişmedi. Bu adresi DS260 formunda belirtmeli miyim? (Sgk kayıdı olan işim şehir dışında bu arada) kesin bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

gercekte yasadiginiz adresler ne ise onlari yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blackmamba24, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar green card mülakatı için corona virüs aşısı gerekiyor mu? Kesin bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

evet

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan1907, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Merhaba siteye yeni kayıt oldum. Forumu 2-3 inceliyorum. Gerçekten çok yararlı ve yol gösterici oluyor. Bunun için size ve diğer adminlere teşekkür etmek istiyorum. Dv2024 için ds-260 formunu doldurdum ve gönderdim. 2024 DV talihlileri durum takibi dosyasına bilgilerimi ekledim. Size bir sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim. Aslında çok önemli değil ama kafamda küçük de olsa bir soru işareti kalsın istemiyorum. Green Card çekilişine katılırken formda e-posta için yahoo mail kullanmıştım. ds-260 formunda da yahoo mail adresini kullanacaktım ama yedek e-posta adresim olduğu için fazla kullanmıyorum ve test amaçlı mail attım ve gitmedi. O yüzden güvenemedim ve ds-260 formuna sadece güncel olarak kullandığım gmail e-postamı yazdım. Mülakat maili ds-260 formuna yazdığım e-postaya mı gelecek?

imzanizi guncelleyin.

hayir, KCC'ye email atip degistirmediginiz surece cok buyuk ihtimal cekilise basvururken verdiginiz email adresini kullanacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lifepark-0, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Hocam DS260 formunda 2 hata yapmışım. Bunlar sorun olur mu? İnceledikçe işler karışıyor 😞
    --Doğum yeri ilçesi yerine şuan yaşadığım ilçeyi yazmışım
    -- Present adres kısmında from date olarak doğduğum tarihi yazmışım. Ancak bir sürü kez girdi çıktı yapmışız ve ben 16 yaşından küçükken 2 sene başka bir adreste yaşamışız. Yani şuan bulunudğum adreste ne zamandır buradasın sorusuna 2019 dan beri diyeceğim yerde 1999 dan beri yazılı

mulakat tarihi aldiktan sonra bunlari guncellersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ferhatdemirhan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar bir sorum olacak ds260 formunu ilk gece doldurdum fakat 6 aylık kızımın pasaportu yoktu ve other seçeneği ile doldurdum pasaportu yeni geldi sizce ne yapmalıyım girip düzenleme yapmalımıyım yoksa dokunmayayım mı ? çevremdeki insanlar bozma geri düşersin diyorlar ?

Eger formu actirmayi planliyorsaniz, neden gonderdiniz?

Mulakat tarihi alana kadar dokunmamanizi tavsiye ederim.

• Yasaklı

@crazycells tamamdır. Anladığım kadarı ile formu önce doldurmak mülakat tarihini önce almak demek. Mülakat tarihi verildikten sonra formu değiştirmeye yetecek süre oluyor mu? Ne kadarlık bir süreden bahsediyoruz 1 ay gibi mi acaba ? Süreci de bilmediğimden bunu meraktan soruyorum 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tamamdır. Anladığım kadarı ile formu önce doldurmak mülakat tarihini önce almak demek. Mülakat tarihi verildikten sonra formu değiştirmeye yetecek süre oluyor mu? Ne kadarlık bir süreden bahsediyoruz 1 ay gibi mi acaba ? Süreci de bilmediğimden bunu meraktan soruyorum 😄

cogunlukla 4-6 hafta.

• @crazycells Çekilişe katılırken kullandığım yahoo mailini aktif etmeyi başardım az önce. Maili test ettim çalışıyor. Şu an yahoo ve gmail maillerimde sorun yok. Bu durumda KCC'ye mail atıp e postamı güncellemeye gerek var mı? Çekiliş ve ds-260 formlarında farklı e-mail olması sorun olur mu?

• Yasaklı

@crazycells Çok sağolun. Bu forumda her sorumuzu kısa sürede cevaplıyorsunuz. Bir anda bir bilinmezlik denizine düştük 😅 ama bu forumda olsun sosyal medyada olsun insanlar birbrine bu kadar yardımcı olduğunu görmek beni hem şaşırttı hem de cesaretlendirdi. Elinize sağlık hocam 🙏🏻

• @crazycells ingilizce veya türkce ulasabilcrgimiz bir kaynak var mı?

• ⭐⭐

@ferhatdemirhan her sayfada genelde bu yazıldı. Mülakat aldıktan sonra,konsolosluktan form açma talebi yaparsınız. Orda eklersiniz eksik bilgileri. Mülakat almadan form açtırma talebi yapmayın.

• merhabalar,
    greencard çekilişini kazanan talihlilerden biri de benim. forumu takip ederek DS260 formunu doldurup bitirdim, bunun için de buradaki her soru sorana ve istisnasız bütün hepsine cevap vererek özveri gösteren herkese kendi adıma teşekkür ederim. sormak istediğim bundan sonraki süreçleri buradan nasıl takip edebilirim acaba? bir de excel tablosu görmüştüm belki kendimi ekleyebilirim diye göremedim sonradan, bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz acaba? şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan1907, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çekilişe katılırken kullandığım yahoo mailini aktif etmeyi başardım az önce. Maili test ettim çalışıyor. Şu an yahoo ve gmail maillerimde sorun yok. Bu durumda KCC'ye mail atıp e postamı güncellemeye gerek var mı? Çekiliş ve ds-260 formlarında farklı e-mail olması sorun olur mu?

bence guncellemenize gerek yok.

hayir, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çok sağolun. Bu forumda her sorumuzu kısa sürede cevaplıyorsunuz. Bir anda bir bilinmezlik denizine düştük 😅 ama bu forumda olsun sosyal medyada olsun insanlar birbrine bu kadar yardımcı olduğunu görmek beni hem şaşırttı hem de cesaretlendirdi. Elinize sağlık hocam 🙏🏻

rica ederiz, vize surecinizde bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells ingilizce veya türkce ulasabilcrgimiz bir kaynak var mı?

pandemi surecinde forumdaki DV talihlilerinin olusturdugu su kaynak var:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UnluEmre, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar,
    greencard çekilişini kazanan talihlilerden biri de benim. forumu takip ederek DS260 formunu doldurup bitirdim, bunun için de buradaki her soru sorana ve istisnasız bütün hepsine cevap vererek özveri gösteren herkese kendi adıma teşekkür ederim. sormak istediğim bundan sonraki süreçleri buradan nasıl takip edebilirim acaba? bir de excel tablosu görmüştüm belki kendimi ekleyebilirim diye göremedim sonradan, bu konuda nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz acaba? şimdiden teşekkürler

ilgili linkleri ilk sayfada bulabilirsiniz: https://bit.ly/428RByc

siz en alttaki bos satira kendinizi ekleyin, bu basligi kullanan forumdaki DV2024 talihlileri bu excel'i sahiplenip gelistirmeli, duzenlemeli ve guncel tutmali. Bu sayede hepinize fayda saglayabilir. Neticede bu cizelge sizlerin disinda kimsenin isine yaramayacak 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

163

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |