Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bir sorum daha olacak 🙂
    E-devlet de ikametgahım da eski adresim kayıtlı, taşındım ve vaktim olmadığı için yeni adresime taşıyamadım, (e-devlette de hata verdi)
    DS260 formunu doldururken adres olarak şu anki adresimi yazdım, önceki adres olarak da eski yani (edevlette görünen ikamet adresimi) yazdım. Bu bir problem yaratır mı?

• Merhaba, greencard öncesi hızlıca evlenmeye karar verdik, ancak evlilik ve isim değişmesi gibi sebeplerle pasaport değişmesi gerekli, pasaport değişmesi uzun sürecektir, acaba eski pasaport bilgileriyle DS 260 formunu doldursak yenisi gelince bildirsek, sıkıntı olur mu bilen var mı ya da bunu deneyimleyen , bu süreçte olan biri var mıdır acaba? Duyduğum kadarıyla hızlıca DS260 formunu göndermemiz gerekli ancak pasaport değişmesi durumu sebebiyle endişelerimiz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eceersök talimatlar maili 2 yıl önce kaldırıldı, bu başlığın ilk iletisileri okuyun lütfen.

• @Summer-0 Merhaba, güncel pasaportunuzla formu doldurun. Mülakat alınca ds-260 formunu açtırıp güncelleme yaparsınız. Fakat mülakat almadan önce formunuzu açtırmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak sürekli aynı tarz sorular için aynı cevabı veriyoruz ve bu cevaplar bu sayfanın muhtelim yerlerinde kalmaya devam ediyor.

eşiniz asıl talihli olmadığı için okuluna "enderun mektebi" dahi yazsanız sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Revolter bir sorun olmaz, kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eralp-nama öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sizden beklenen DS26o formunda doğru cevaplar vermenizdir. eğer sorulursa ve cevaplarınız da varsa elbette doğrusu neyse onu söyleyin. bunu formda belirtmediyseniz dahi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@royakl hayır yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Summer-0 DS260 formunu asıl talihli için doldurun, resmi evliliğinizi yapın.. mülakat aldığınızda eşiniz için güncel bilgilerle DS260 formunu doldurun. endişe edecek bir şey yok..

• Anladığım kadarıyla, şu anda şuanki soyadımla, bekar biri olarak kendi adıma doldurmamı ve formu göndermemi, sonrasında bir mülakat randevusu almamı, ve randevuyu aldıktan sonra formu tekrar düzenlememi ve yeni eşimi o zaman başvuruya eklememi öneriyorsunuz. '' Formu Açtırmak'' diye bir terim var diye anlıyorum. Bir talep oluşturarak düzenleme yapılıyor sanırım. Doğru mu anlıyorum?

• Merhabalar ds-260 formunu biraz hızlı doldurduğumdan sonradan fark ettiğim küçük hatalar oldu. Anne kızlık soyadına dair bir şey yazdığımı hatırlamıyorum. eğitim bilgilerime mezuniyeti lise mezunu olarak girip lise bilgilerimi girmedim, amerikadan gelen mesleki sertifikalarımı girdim, bir de üzerime bir kaç küçük kredi olması süreci negatif etkiler mi?

• 4 ay 28 gün kaldığım Letonya için mülakata oradan alacağım polislik belgesini götürmeme gerek var mıdır?

• Merhabalar, eşim hamileliğinin 32. haftasında ve haliyle ds260'ı doldururken çocuk yok dedik. Ancak hayırlısıyla temmuz ayı başlarında çocuğumuz dünyaya gelecek. 2 aylık olduğunda pasaport çıkaracağım. Peki mülakata gitmeden önce forma nasıl ekleyebiliriz çocuğumuzu? Dosya açtırma durumu hakkında bilgisi olup yardımcı olacak birisi olursa çok sevinirim.

• @semihistanbul Mülakat tarihiniz geldikten sonra, konsolosluğa mail atıp dosyanızı açtırıp ekletebilirsiniz.

Bu işlemi kesinlikle mülakat tarihiniz belli olmadan önce yapmayınız. Aksi halde mülakat tarihinde gecikme yaşamanız muhtemel.

• @Summer-0 Ek olarak , add applicant diyerek yeni applicant olarak yeni evleneceğim eşimi eklemiş bulundum. Şimdi geri alma butonunun olmadığını fark ettim. Geri alma imkanı var mı biliyor musunuz?

• @gucarslan teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Güven merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sorunuzla ilgili cevaba da bu iletide kolayca ulaşabilirsiniz. aklınızda takılan farklı bir nokta var bu mesajı alıntılayıp cevaplayıp yanıtlanmasını bekleyin lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• DS260 formuna 1 ay çalıştığım sgk kayıdı olan mesleğimi yazmam gerekir mi? Çalıştığım şehir de 5 ay kaldım öğrenci olarak ikametgah kayıdım yoktu çalıştığım şehirde?

• @emrsvt cevap için teşekkürler. peki nasıl bir mail atmam gerekiyor? türkçe anlatsam derdimi çözüm olur değil mi?

ve ayrıca dosyayı açmak demek, confirmation number ve soyadı ile girilen sayfada değil mi?

• ⭐⭐

@misha90 hayır gerekmez. Bu belge İngiltere için 6 ay diğer ülkeler için 1 yıldan fazla kaldığınız zaman gerekli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |