DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aykut119 Evet evet bende öyle tahmin ettim, ne yapsam bilmiyorum. Bulunduğum durum biraz karışık aslında bu yüzden aceleci davrandım ama bir faydası yokmuş. Belki sıraya almışlardır diyeceğim çünkü kimilerine olumsuz mail geldikten sonra olumluya dönmüş ama tatil planladığım tarihleri belirtmiştim maalesef ve o tarihlerde doluyuz demişlerdi sonrasına da bakmazlar sanırım.

• @mrt-gkce
    Selamlar, üzgünüm sormak istediğinizi yanlış anlamışım.
    Bazı kaynaklara göre;
    “ No, not every U.S. Embassy will accept translators during an immigrant visa interview. Some U.S. Embassies may have on-site interpreters, while others may allow you to bring your own. “

Ancak bu videoda bulunan göçmen avukatına göre ;

Getirebileceğiniz söylenmektedir, bu yine de her konsolosluk için geçerli mi emin değilim.
    Bu sizin mülakata gireceğini konsolosluktan bilgi alabilirsiniz. Yine de sayın @gucarslan size daha net bir cevap verecektir.

• @Esrâ-Nur Malesef, beklemedeyim.

• @oguzhanaga07 Aynı durumdayız, Şubattan beri mail atıyorum. Red dönüyorlar veya hiç umursamıyorlar. Sırayla alıyor diye düşünüyorduk fakat durum hiç öyle değil anlaşılan..

• @ferhatdemirhan Merhabalar, öncelikle konu biraz karmaşık ve net bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla cevaplamak istiyorum. Eğer eksik yada hatalı bir açıklama yaptıysam düzeltilmesini istiyorum değerli forum üyelerimiz yada yöneticilerimiz tarafından.

Eğer asıl talihli siz iseniz DV1 olarak mülakata katılabilirsiniz lakin eşinizin ve çocuğununuzun(DV2-DV3) mülakata katılmamış olması vizelerinin olmadığı anlamına gelecek. Eğer vizenizi alırsanız bu vakitten sonra DV24 süreci içerisinde eşiniz ve çocuğunuzun da vizelerini almalarını istiyorsanız başta Ankara'ya durumunuzu anlatan bir mail ile DV2 ve DV3 için de görüşme talep edebilirsiniz lakin kabul etmezlerse ve mali yıl içerisinde vizelerini alamazlarsa Green Card yolculuğuna yalnız çıkmak zorunda kalacaksınız. Bundan sonra sürecin nasıl olacağını öğrenmek istiyorsanız bakınız;
    F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Eğer asıl talihli eşiniz ise kendisi DV1 olacak ve siz ve çocuğunuz DV2-DV3 olacaksınız. Mülakata öncelikle asıl talihlinin katılması için ilgili konsolosluk DV2 olarak vizenizi onaylayabilmesi adına Ankara'dan 'Ben bu kişinin vize görüşmesini yapacağım ama önce sizin DV1' in mülakatını ayarlayıp vizesini vermeniz lazım' şeklinde özel bir talepte bulunması ve bunun Ankara tarafından kabul edilip DV1'in vizesini basması lazım.

Yukarıda da belirttiğim gibi eksik veya hatalı bir anlatımım varsa düzeltilmesi uygun olacaktır.

• Bu ileti silindi!

• @dkagan55 Maile herhangi bir ek eklemiş miydiniz acaba? Vize, pasaport vs?

• @furkansn
    Olmaz.Cunku once yemin ettirilip sonra asil talihli kalsin diger ksiler otursun diyorlar bu yuzden onemli olan asil talihlinin konusabiliyor olmasi ayrica ankara da bu dert degil cunku dil bilmiyorsaniz gorevlinin yaninda tercuman oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubilaysalli hayır gerekmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt-gkce tercüman kabul edip etmeme durumu tamamen ilgili konsolosluğun inisiyatifindedir.
    konsolosluklar, bulundukları ülkenin dilinde tercüman bulundururlar içeride. tıpkı ankara'nın türkçe tercümen bulundurması gibi.
    ya da hizmet verdikleri diüer ülke vatandaşlarının dilinde.. (suriye, afganistan, vb.)

bunun dışında, G28 formu ile sizi temsil eden bir avukat da mülakatınıza katılabilir.
    bunun dışındaki bütün bireyler, konsolosluk onayı ile içeri alınır / alınmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkansn, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan peki mülakatta seçilen ana kişi değil de dilden dolayı aileden başka birisi sorulara cevap verse sorun olur mu?

aynı aileden bireyler ise olur.
    bunu mülakat sırasında ilgili görevliye söylemeli ve onun onayını almalısınız.

• Şu an mülakat rakamı kaçta? Bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melihguney benim var.

• Merhabalar mülakatımı Viyana'da aldım sayın @lumos hanımın paylaştığı excel dosyasında 2 adım olarak bunu yapmam gerektiği yazıyor bunu nasıl dolduracağım konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

• @senaoner 24xxx numaralarla mail atmaya başlamış olmamız gerekiyordu, olumlu bir sonuç almak istiyorsanız ivedilikle maile başlayın derim.

• @emirhankarakoc, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, öncelikle tüm gc kazananları tebrik ederim. Allahım inşallah izin süreçlerinizi kolaylaştırır ve amerikaya gc'niz ile girebilirsiniz.

bu forumda , ankaradan mülakat alan HERKES'in AIS kaydı yaptırıp ptt şubesini seçmesi gerektiğini belkide 100 kere okudum.
    biz de mülakat aldık, ama ankaradan almadık. gürcüstan tbilisiden aldık. onların portal.ustraveldocs.com diye bir portalı var , oraya kazanan tüm aile üyelerinin pasaportunu kaydettim. konsolosluğa mail atınca case açılıyor vs.

mülakat tarihini de bu site üzerinden değiştirdim. x hazirana almıştım y temmuza çektim , benim final ve bütlerim , kardeşlerimin sınavları yüzünden 2 kere git gel yapmayalım diye.

bu site üzerinden pasaportların eğer mülakat olumlu geçerse nereye geleceğini de gösterdim. baküdeki evimize pasaportları 12 dolar/tanesi'nden gönderecekler.

e ben zaten pasaportların nereye geleceğini seçtim. birdaha ais kaydı yapmam gerekiyor mu?

hem ais'in websitesinden en aşşağıdan ülke değiştir yapıp azerbaycan yapınca , açılan sayfadan kayıt yerine gittiğimde hiçbirşey yok diyor.

portaldan mülakat tarihini değiştirdikten sonra kons.'a mail attım , yenilediklerini söylediler.

şimdi, ais kaydı yapmama gerek var mı ?

a2c9b329-d36d-486d-a28b-c630e15efbfa-image.png

nereye pasaportların nereye delivery edileceği yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-Urker her şey açıkça yazıyor, tam olarak hangi kısım için destek istiyorsunuz?
    paraport numaranızı, doğum tarihinizi, uyruğunuzu filan biz bilemeyiz

• @gucarslan kusura bakmayın doldurmak değil de ne için dolduracağımı anlayamadım demem daha doğru olurdu. Bu doldurduğum formun detayını anlayamadığım için yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Yani bu pasaportlarımı nereden teslim alacağımı falan yazmam gereken bir form mu onu anlayamadım. Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-Urker sn. @lumos doldurun dediyse doldurun siz 😉 yoksa pasaportunuz teslim edilmez size..
    viyana'nın bu belgeyi dolduranlar adına kredi çektiğini duymadım açıkçası.
    zararı olmaz, faydası olur..

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

290

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |