Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba 2024 DS260 Formunu dolduruyorum. Green kart eşime çıktı ve eşim hiç yurt dışında yaşamadı. Ben eşimin kontejanından DS 260 formunu dolduruyorum ve ben Rusyada 4 yıla yakın, turkmenistanda 1.5 yıl ve dubaide 1.5 yıl çalışma vizesi ile çalıştım ama vizemin basılı olan pasaportumu değiştirdiğim için vizeler yeni pasaportum da gözükmüyor. Bu durumda DS 260 formunda adres bilgilerine bu 3 ülkeyi de girmeme gerek var mı? Yurt dışında adres bilgilerini girmeden başvursam Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak durumunda kalmayacağım. Görüşünüz nedir?

• @EnginD Merhaba bende ağustos 2018/ Nisan 2020 arasında çalışma vizesi ile Dubai de bir projede çalıştım. Ama dubai vizesinin olduğu pasaportumu değiştirdim. yeni pasaportumda hiçbir vize yok. U.S. Visa: Reciprocity and Civil Documents by Country sitede Birleşik arap emirlikleri için fiziki olarak UAE de bulunuluyorsa mevcut olarak not düşülmüş. benim dubai de adres göstersem bile Police Certificates almama gerek kalmıyor doğrumuyum?
    Court/ Police Certificates
    Available: Only if applicant is physically present in the UAE.

• @yildirim84 merhaba Turkmenistan da çalıştığınız süre için adli sicil kaydı aldınız mı? sitede alması zor olduğu için alınması gerekmiyor yazıyordu.

• @newyorkenjoyer, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yusufalak sitede 2 yili asmamissa polis recordlar sorun yok diyor:
    Important: Police certificates expire after two years, unless the certificate was issued from your country of previous residence and you have not returned there since the police certificate was issued. If at the time of your interview the following three items are all true, you must bring a new police certificate to your visa interview:

You are more than 16 years old;
    The police certificate was obtained more than two years ago; and
    You still live in the country that issued the certificate.

Teşekkür ederim ben yanlış biliyormusun ozaman. Ben TR'deki adli sicil kaydı gibi olabilir diye düşünmüştüm ama yanlış düşünmüşüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Toprak2525, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba 2024 DS260 Formunu dolduruyorum. Green kart eşime çıktı ve eşim hiç yurt dışında yaşamadı. Ben eşimin kontejanından DS 260 formunu dolduruyorum ve ben Rusyada 4 yıla yakın, turkmenistanda 1.5 yıl ve dubaide 1.5 yıl çalışma vizesi ile çalıştım ama vizemin basılı olan pasaportumu değiştirdiğim için vizeler yeni pasaportum da gözükmüyor. Bu durumda DS 260 formunda adres bilgilerine bu 3 ülkeyi de girmeme gerek var mı? Yurt dışında adres bilgilerini girmeden başvursam Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak durumunda kalmayacağım. Görüşünüz nedir?

ilk olarak aynı soruyu 4 farklı başlıkta soramazsınız, bu forum kurallarına aykırı.

ikametinizda görünmese bile, bu ülkeleri yazmalı, oralardan police report almalısınız. yalan / yanlış beyan vermenin vize reddi ile sonuçlanacağını unutmayın.

• @hsn-kartal, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

2 yıl kadar rusyada yasadik ailecek ,oradayken bizim çocuk 1 ,2 yaşındaydı ona da adlı sicil kaydı almam gerkli mi yoksa sadece kendim ve eşim için mi almaliyim

Bu konu hakkında bilgisi olan varmidir?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @hsn-kartal eskilerden bu sekilde bir cevap var. teyit edilecektir ama benim bilgim bu yonde yani cocuk icin almaniza gerek yok. sadece esiniz ve sizin icin alinmasi gerekiyor.

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ryback, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@abdllhmlty, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

20 yaşımda gittim.25 yaşımda döndüm. 5 yıl kaldım, Kırgızistan'da

Tamam kucukken kaldiysaniz adli sicil kaydi istemeyebilir diyecektim. Sizden ister.

@crazycells in bir uyeye 0-2 yas araligi icin bile adli sicil kaydi alinmasi gerektigi ile ilgili mesajini hatirliyorum, haberiniz olsun.

kisi 16 yasindan buyuktu o soruda... 16 yasindan buyukseniz dogdunuz ulkeden ve ayrica 1 yildan uzun sure yasadiginiz ulkelerden sicil kaydi almaniz gerekiyor. 0-2 yas arasinda Norvec'te yasadiysaniz, Norvec'ten de almaniz gerekiyor. Fakat eger 16 yasindan kucukseniz bu belgeyi almaniza gerek yok.

• @btek14 teşekkür ediyorum

• @hsn-kartal rica ederim. merak etmeyin akliniza takilan tum sorulara cevap alirsiniz, yoneticiler haliyle cok yogunlar ama 3-4 gun icinde tum herkese donus yapmis oluyorlar.
    bu arada tebrikler umarim sikintisiz sekilde green cardinizi en kisa surede alirsiniz.

• @btek14 umarım case ondan dolayı biraz endişe var ,kısmet artık.Adminler sagolsunlar vakit ayırıp bilgi veriyorlar, bana göre dünyada ki en önemli şey sahip olduğun bilgiyi başkasına vermek

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@hsn-kartal, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

2 yıl kadar rusyada yasadik ailecek ,oradayken bizim çocuk 1 ,2 yaşındaydı ona da adlı sicil kaydı almam gerkli mi yoksa sadece kendim ve eşim için mi almaliyim

Bu konu hakkında bilgisi olan varmidir?

Adli sicil kaydını 16 yaş üstü çocuklar için almanız gerekiyor.

• @hsn-kartal evet aslinda fena bir numaraniz yok ama son donemlerde TR performansi dusuk maalesef. turist vizeniz varsa AOS secenegini mutlaka aklinizda bulundurmanizda fayda var.

bu arada rusya'dan alacaginiz spravka icin tecrubelerinizi takip ediyor olacagim.

• @btek14 Bütün tecrubelerimi benden önceki arkadaşlar gibi burdan paylaşacağım Turist vizem yok ama ,yesil pasaport ile gidip çözebilecek bir fırsatım olursa değerlendireceğim

• @waterman çok teşekkür ediyorum

• Merhabalar, bu baslik altindaki butun yazilari okudum, bilgilerini ve tecrubelerini bizler ile paylasan herkese cok tesekkur ederim. Okuduklarimdan yola cikarak 2 problemimin bir tanesini cozmus bulunmaktayim. Kafama takilanlar ise;

1. Eylul2014-Haziran2015 yillari arasinda Polonya’da Erasmus yaptim ve daha sonra hic gitmedim. Bunun icin Police Records almama gerek olmadigi. Bu konuda burada yazilanlardan anladigim.
    2. Temmuz2017- Agustos2018 yillarinda calismak icin Suudi Arabistanda bulunmustum. Daha once konusulanlara baktigimda basvuranlar icin nihai bir sonuc bulunamamis gibi duruyor ve travel.stategov adresindeki “Saudi Arabia” Police Records da yazilan ise” Non-citizens not currently residing in the Saudi Arabia cannot obtain a police certificate” demesi. Anladigim kadari ile bu belgeyi bu sekilde alamayacagimizi ima ediyor herhalde. (Onceki yorumlarda bilgi verilmis ise de gozden kacirmis olabilirim, bunun icin kusura bakmayin lutfen) Bu konuda bilgi sahibi veya deneyimi olan var ise paylasabilirse cok guzel olur gercekten. Simdiden tesekkurler

• @UnluEmre, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar, bu baslik altindaki butun yazilari okudum, bilgilerini ve tecrubelerini bizler ile paylasan herkese cok tesekkur ederim. Okuduklarimdan yola cikarak 2 problemimin bir tanesini cozmus bulunmaktayim. Kafama takilanlar ise;

1. Eylul2014-Haziran2015 yillari arasinda Polonya’da Erasmus yaptim ve daha sonra hic gitmedim. Bunun icin Police Records almama gerek olmadigi. Bu konuda burada yazilanlardan anladigim.
    2. Temmuz2017- Agustos2018 yillarinda calismak icin Suudi Arabistanda bulunmustum. Daha once konusulanlara baktigimda basvuranlar icin nihai bir sonuc bulunamamis gibi duruyor ve travel.stategov adresindeki “Saudi Arabia” Police Records da yazilan ise” Non-citizens not currently residing in the Saudi Arabia cannot obtain a police certificate” demesi. Anladigim kadari ile bu belgeyi bu sekilde alamayacagimizi ima ediyor herhalde. (Onceki yorumlarda bilgi verilmis ise de gozden kacirmis olabilirim, bunun icin kusura bakmayin lutfen) Bu konuda bilgi sahibi veya deneyimi olan var ise paylasabilirse cok guzel olur gercekten. Simdiden tesekkurler

Herkese merhabalar tekrardan,
    Bir önceki yazim icin bilgi sahibi olan yada fikir verebilecek olan var midir acaba? Simdiden tesekkurler

• Bugün Cezayirden adli sicil kaydı aldım. 11 ay 15 gün kalmama rağmen, her ihtimale karşı bulunsun istedim. Özellikle daha önce burada paylaştığım Irak'tan adlı sicil kaydı belgesi sürecinde uğraşlarım ve sürecin uzunluğu sebebiyle elimde bulunsun istedim. Şimdi şöyle yapılıyor:

Nüfus müdürlüğünden formula a isimli 3 dilde doğum belgesi alıyoruz. (Mühürlü isteniyor. E devlet çıktısı kabul edilmiyor).

Doğduğunuz adres isteniyor. Bulabildiğiniz en eski adresi yazın.

Son pasaportun fotokopisi isteniyor.
    Bir de gidiyorsunuz Ankara'da Cezayir büyükelçiliğine veya İstanbul'da Cezayir Konsolosluğuna. Orada da size istenen belgeler ile birlikte Fransızca bir form veriliyor. Google translate kamera özelliğiyle bu formun tercümesini görüp doldurabilirsiniz.

Ardından konsolosluk veya elçiliğe bırakıyorsunuz.

Sizi birkaç gün içinde arayacağız diyorlar. 2 hafta içinde aranmazsanız tekrar gidin.

Normalde bir hafta on gün içinde çıkıyor adli sicil belgesi Cezayirden.

Bu kadar. Hayırlı olsun Cezayirden adli sicil belgeniz.

• ⭐⭐

Selam, gec gelen guncelleme. 24 Ocak 2023 tarihinde yaptigimiz Almanya adli sicil kayit dokumu islemlerinin bir turlu sonuclanmamasi sonucu, mail atarak islemlerin Almanya tarafindan 23 Subatta tarafimiza postalanmak uzere bittigini ogrenmistik. Gelin gorun ki tarafimiza bir turlu gelmeyen belgenin pesine dusunce bize istersek ucretsiz tekrar postalayabileceklerini kibarlikla ilettiler, bir Almanya adresi olmasinin da avantajli olacagini ifade ettiler. Adres bulamadik, meger hic tanidik yokmus bizim Almanya'da 🙂. Bu sirada yurtdisindan bekledigimiz resmi ve ozel baska dort ayri posta da vardi, farkli ulke ve kurumlarda, bu nedenle PTT ile surekli irtibatta olmaya calistik, gelince haber ederler mi minvalinde sorular sorduk... Bu kisim onemli. 12 haziran 2023 sabahi, yani bu sabah, apartmanin koridorunda bir suru fiziksel zarar gormus posta bulduk. Aralarinda Almanya'dan talep ettigimiz belge de vardi. Bu postalarin hepsi Kasim 2022 en gec olmak uzere bir kac ay once talep ettigimiz ve ulkelerden Kasim ve Ocak aylarinda cikarak tarafimiza gonderilmisti, ya bizi 'seven' bir komsu ya da kopegimizin 'bayildigi' kurye bir saka yapmis bize.
    Ozetle, Belgenin odemesini 29 Kasim 2022'de yaptik. 24 Ocak 2023'te Konsolsolukta onaylattik. 23 Subat2023'te Almanya islemleri bitirip postaya verdi. 12 haziran 2023 sabahi da hirpalanmis bicimde kavustuk. 🤪

• @lumos Gözünüz aydın 🙂 darısı başıma. En son basit adli sicil belgesi gönderebiliriz demişlerdi, ben sanıyorum genişletilmiş adli sicil belgesi istemişim. Sizinki de o basit adli sicil mi, hatırlıyor musunuz?

• ⭐⭐

@sebnem_ Tesekkurler ve sizin de gelmesi dilegiyle. Biz de 'extended' formati istedik (Formda isaretli yerlerin imajini iletiyorum), on gun icinde islediler, zaten 4 yasindayken dondugu icin hic olay yoktu.

2023-06-13_08-17-59.png

Gelen belge de soyle;
    2023-06-13_08-19-15.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |