Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaslar,sizlere aklima takilan birkac soruyu sormak istiyorum cunku hayatimizin firsati olan green card surecinde bir hata yapip olumsuz sonuc almak istemiyoruz.

Kendi DS260 formumda dikkatimi cekenler :

date of place kisminda city yazip state kismini does not apply yapmisim. Adreslerde ve is adreslerimde ise state kismini does not apply olarak secmisim.city kismina sehirleri yazmisim ilceleri adres icinde belirtmisim. Esim in dogum yerinde city sehir belirtip state ilce belirtmisim.

Ayrica 6 ay dubaide calistim fakat ikametim Turkiyede oldugu icin yasadigim yerlere orayi eklemedim.Sizce dogru mu? cunku e-devlette ikamette dubai yok.

Egitim konusunda ise University,No degree secmisim Onlisans diplomasina sahip olmam sebebiyle. Lise ve universite baslangic tarihlerinin ay,gun bilgisi olmadigi icin Eylul ayini secip rastgele gun girmisim bu problem olur mu?

Son olarak ise esimin other name used? sorusuna no demisim .yes diye cevaplayip bekarkenki soyadini girmem gerekiyor muydu ? adresler noktasinda esimde de ayni seyleri yapmisim.

Sizce formu actirip bunlari duzeltip submit mi etmeliyim? Formu actirip tekrar submit etmem mulakat almamda sikinti cikartir mi? tekrar submit edecegim icin formu gec mi doldurmus kabul edilirim ? Sizlerden destek rica ediyorum

• Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Birkaç sorum daha olacak. Ben avukatım ve mesleğe başladığımdan beri kendi adıma ve namıma çalışıyorum. Vergi levham adıma kayıtlı. Şimdi şunu sormak istiyorum formda yer alan çalıştığım işyeri başlığına neleri yazmalıyım? Kendi adımı soyadımı yazsam sorun olur mu ?

Ayrıca 2018-2019 yılları arasında 1 yıl süreli askerliği yedek subay olarak yapmış olduğumdan dolayı sigortam yatırıldı. Askerlikte sigortam yatırıldı diye onu da eklemeliyi miyim?

@gucarslan @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet2023 formunuzu bunun için açtırmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrt-gkce geçmiş yılların bültenlerini inceleyebilrisiniz;

https://yesilkartforum.com/bulten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozpirinc öncelikle her soruya birilerini etiketlemeniz gerek yok. sorularınızı görüyor ve cevaplıyoruz.

self employee olarak seçip kendinizi yazabilirsiniz. askerliğinizi yazmanız gerek yok, sizin sigortalı olup olmadığınıza bakmıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 merhaba,

date of place kisminda city yazip state kismini does not apply yapmisim. Adreslerde ve is adreslerimde ise state kismini does not apply olarak secmisim.city kismina sehirleri yazmisim ilceleri adres icinde belirtmisim. Esim in dogum yerinde city sehir belirtip state ilce belirtmisim.

sorun olmaz.

Ayrica 6 ay dubaide calistim fakat ikametim Turkiyede oldugu icin yasadigim yerlere orayi eklemedim.Sizce dogru mu? cunku e-devlette ikamette dubai yok.

yazmalıydınız! kimse sizin ikametgah ilmuhaberinize bakmayacak çünkü. pasaportunuzda orada olduğunuz göründüğünde bunu nasıl açıklayacaksınız? bu bilgiyi mülakat aldığınızda formunuzu açtırıp güncelleyin.

Egitim konusunda ise University,No degree secmisim Onlisans diplomasina sahip olmam sebebiyle. Lise ve universite baslangic tarihlerinin ay,gun bilgisi olmadigi icin Eylul ayini secip rastgele gun girmisim bu problem olur mu?

sorun olmaz.

Son olarak ise esimin other name used? sorusuna no demisim .yes diye cevaplayip bekarkenki soyadini girmem gerekiyor muydu ? adresler noktasinda esimde de ayni seyleri yapmisim.

sorun olmaz.

• @gucarslan cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Duabi giris ve cikislarim eski pasaportumda isliydi eski pasaportumda kayip oldugu icin kayip olduguna dair bir yazi verdiler yeni pasaportumu alirken.yeni pasaportumda herhangi bir giris cikis damgasi ya da vize bulumuyor.Sizce ne yapmaliyim ?

• Daha önce benzer bir soru sordugumu biliyorum, ama bilen var ise aydınlatmasını rica ederim, Kız arkadaşım rus vatandaşı ve kendisine 200üncü sıralardan green kart cıktı, ds260 formunu gönderdik bekar olarak ama ankara konsoloslugunu seçip gönderdik, kendisinin konsoloslugu varşova gözüküyordu, formunu doldurduk ve hemen gönderdik ama şimdi resmi nikah yapıcaz, mülakat tarihi geldiginde de benim formumu eklemeyi planlıyorduk ve eşi oldugumdan ankarada mülakata rahat rahat girip cıkmayı planlıyorduk, fakat rus birinin mülakat yerini ankara olarak seçmesinden dolayı "henüz tarafımdan eş statüsü de bulunmadığını kabul edersek" mülakat tarihi verilmeden direk red edilmesi durumu söz konusu olabilir mi? Çünkü herhangi bir mail ile de bildirim yapmadık konsolosluga, mülakat tarihi ankara konsoloslugundan gelmezse diye büyük endişe duyuyorum, mülakat tarihi alırsak ankaradan zaten problem kalmayacak ortada, tarihi alır almaz dosyamı ekleyecegiz, yardımlarınız ricasıyla...

Bunu ısrarla sormamın nedeni green kartın kendi sitesinde bulunan şu maddeye dayanıyor; "başvuruda yanlış bir ülkeye göre değerlendirlmeyi talep etmek ( örnegin geçerli bir bag oluşturmadıgınız bir ülkenin kotasından yararlanmayı talep etmek) dv2024 vizesine uygun bulunmamanıza yol açacaktır" diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym yaptığınız işlemde bir hata yok. resmi evliliğiniz yaptığınız ankara'da bir bağınız olacak zaten. burada dikkat etmeniz gerekn nokta şu; resmi evliliği en kısa sürede yapmak ve 1 kim'den önce ankara'ya gelmek. mesela 1 eylül gibi.. bu sayede ankara'da bulunduğunuz ve burada mülakata gireceğiniz netleşmiş olur.

ayrıca.. resmi evlilik sonrası kız arkadaşınızın formuna girip, add applicant yaparak kendinizi ekleyin. bu form sırasını etkilemez. mülakat aldığınızda da eşinizin aankara konsolosluğu'na mail atıp onun formunu güncelleyin ve mülakata katılın.

oradan gelirken birth certificate, police report almayı sakın unutmayın.

• @ebya123, içinde söyledi: Kentucky Consular Center (KCC)

Herkese merhaba..2023EU31XXX olarak hala dosyam current olmadı. Örneğin Hong Kong konsolosluğu, current olmamış olsam da dosyamı işleme almayı kabul etti. Bu durumda dosya taşıma için KCC'ye mi mail atmam lazım?

Konsolosluk kabul etmisse kendileri KCC ile irtibata gecerse sorunsuz dosyaniz tasinacaktir ama kendiniz KCC ile irtibata gecip tasima talep ederseniz yapmazlar. Bir tur polemik hali size karsi .

• @gucarslan Dubaiyi sadece calistigim yerler listesine eklemistim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 o zaman sadece police report alın ve mülakata o evrakla katılın. bu şekilde sorun olmaz..

• @crazycells evet eşim.

• @Summer-0 merhaba sorunu çözebildiniz mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bir sorum daha olacak. Formu doldururken son 5 yılda yurt dışına çıkış yaptınız mı sorusuna hayır yanıtı vermiştik.Fakat aralık ayında günü birlik gürcistana gidip geldik. Evliliğimizi bildirmek için formu açtırdığımızda bu bilgiyi de güncellemeli miyiz. Bu yanlışlık elenmemize sebep olur mu?

sorun olmaz, bu sekilde kalabilir. Eger formu guncelliyorsunuz bu bilgiyi de eklersiniz.

• @gucarslan polis raporu nedir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds-260 formunda yanlış bilgi verilmişsin denilerek mülakat tarihi verilmeme gibi bir durum olur mu?Yoksa ne kadar yanlış bilgi verilse de mutlaka mülakat tarihi verilir mi

sizin formda verdiginiz bilgilerin dogru olup olmadigini nereden bilecekler? 🙂 bu bilgileri mulakat gunu gotureceginiz belgelerle teyit edebilirler sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, 6 yaşındaki oğlum için kaç yıllık pasaport başvurusu yapmam gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Her geçen gün büyüyorlar ve yüzleri değişiyor çocukların. Çok uzun vadeli bir şey mantıklı gelmedi

max 5 yil alabilirsiniz zaten:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1414/t-c-pasaport-türleri-ve-pasaport-başvurusu

• Merhaba, yukarıdaki Dubai konusundan yola çıkarak bir şey sormak istiyorum. Daha önce işim gereği Almanya, Hollanda ve Belçika’da bulundum. Üç ülkeye de aynı seyahatte gittim. Vizem Almanya'dan olduğu için ilk girişim Almanya'dan olmuştu ve karayolu ile Belçika ve Hollanda'ya devam etmiştim. Dönüşüm de yine Almanya'dan olmuştu. Dolayısı ile pasaportumda Belçika ve Hollanda'dan alınmış bir vize ya da giriş çıkış yok. Doğru bilgi vermek adına formda gittiğim ülkeler arasında bu ülkeleri belirttim. 2019 yılında da balayı için İtalya’ya gitmiştim, bunu da yine doğru bilgi vermek adına belirttim ancak o eski pasaportumda kaldı. Eski pasaportum da zaten kayıp maalesef. Belirttiğim konuların problem olacağını düşünmüyorum açıkçası ama, yine de pasaportumda Belçika, Hollanda ve İtalya vize ya da giriş çıkış olmadığı için sıkıntı yaratacak bir durum olup olmadığını sormak istedim.

Bir diğer sorum da, 20K'nın üzerine randevu gelmez konusuyla alakalı. Bu konunun konsolosluğun performansına bağlı olduğunu biliyorum ancak; ilgili dokümanları incelediğimde sadece geçen sene 6-7K'larda tıkanmış Ankara. 2022'de 26k'lara kadar çıkmış, 2021'de de 31k'larda randevu alan arkadaşlar var Ankara'dan. Böyle yorumlar yapılmasının nedeninin tamamen Ankara'nın geçen sene performansı olduğunu düşünüyorum ama doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 bu dubai'de yaşadığınız gerçeğini değiştiriyor mu peki?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

164

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |