Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ds 260 formu nasıl açtırılır ve mülakat tarihi e postası aldığımız zaman mı açmalıyız teşekkürler

• @Koray-Asar Evet mülakat tarihi aldıktan sonra açtırmanız tavsiye edilir

• @Koray-Asar Mülakat tarihi aldıktan sonra..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Umut-Şele mülaktta min 8 ay geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalı. şimdiden çıkartabilirsiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahuramazda ilgili kısma bir bilgi yazmadıysanız eğer ilgili suça ait bütün mahkeme kayıtlarını ve şuçun kanundaki maddesini yeminli tercüme ettirip mülakata götürün.

vize alıp alamaycağınıza konsolosluk karar verecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yıldıray81 mülakat alan bir dosyanın işlemini KCC yapamaz.
    emin olmadığınız konular hakkında bilgi vermekten kaçının lütfen.

• Merhaba, kız arkadaşım rus vatandaşı ve ona green kart cıktı,Sorum konsoloslugunu ankaraya taşıyabilir mi? Çünkü önce onun formunu tek gönderecegiz bekar olarak ankara konsoloslugunu seçip gönderecegiz, cekiliş kazandıgı kagıtta konsoloslugu baska bir avrupa ülkesi yazıyor, daha sonra mülakat tarihi alana kadar resmi nikah yapıcaz ve evliligimizi ekleyip benim de formumu ekleyip güncelledikten sonra beraber gitmeyi düşünüyoruz, ama mülakata ankarada girebilir miyiz sizce sorun olur mu ne düşünüyorsunuz, çünkü mülakat tarihi için bekar bir rus vatandaşıyken ankarada mülakata girmek için basvuruda bulunacak, türkiye rusların mülakatlarını kabul ediyor mu, fikirlerinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Koray-Asar ne için DS260 formunuzu açtırmak istiyorsunuz.

• @gucarslan Pardon, düzenledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym eğer resmi olarak evli şekilde ankara'da mülakata girecekseniz hiçbir sorun olmaz.
    DS260 formunu "Ankara" seçip gönderin. resmi evliliğinizi yapın, mülakat tarihi aldıktan sonra formu açtırıp kendi bilgilerinizi ekleyip o şekilde mülakata gidin.

• @gucarslan hocam evlilik tarihinde günü yanlış girmişim
    Amerikan adresi ekleyeceğim
    Ve pasaport bilgisi
    Anladığım kadarıyla kccden mülakat tarih maili verilince açtırcam

(Hocam çok soru soruyorum şansa çıkmış çok heyecanlıyım)

• Arkadaşlar, evcil hayvanıyla giden var mıdır acaba? 20 KG bir köpeğim var. Çok zor mudur bunun prosedürü?

• @gucarslan anladım, mülakat tarihini ankara seçip formu gönderdikten sonra ekstra mail atıp bilgi vermemiz gerekir mi, çünkü polonya gözüküyor konsolosluk, ama biz ankara seçiyor olacagız, ekstradan bilgi maili atmamız gerekir mi? yoksa direk mülakat tarihi ankaradan gelecek, gelir gelmez evlendigimiz şekilde formumuzu düzenleyecegiz ve ankarada sorunsuz mülakata mı girecegiz? bir de biz rusyada evlenecegiz, Türkiye Ankara konsoloslugu herhangi bir oturum ister mi eşimden orada mülakata girmek için? Ben Türk vatandaşıyım ama burada çalışma iznim var, mülakat tarihi çıkar çıkmaz Türkiyeye gidecegiz fakat oturum saglık vs. Gibi şeyleri halledecek zamanımız olur mu o yüzden soruyorum

• Merhaba, önce kusura bakmayın tum konuları ve yorumları okuyamadım ve biraz heycanlıyım o yüzden bi kaç soru sormak istiyorum.

1. DV-2024 talihlisiyim, hızlı bir şekilde DS-260 formumu doldurup submit ettim. Şu anda KCC’den mail gelene kadar yapmam gereken bir işlem var mıdır?

2)Kız arkadaşımla bu yıl içerisinde sözlenecektik, şimdi Greencard çıkınca onun da yararlanması için evleneceğiz. Nikahı mülakattan ne kadar önce kıymamız gerekir? Atıyorum Mülakat tarihinden 1 ay önce olabilir mi?

Çok teşekkür ederim şimdiden, dediğim gibi biraz heycan var, kusuruma bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Koray-Asar mülakat tarihi aldığınızda bu bilgileri güncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eren34 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    kcc'den mail almayacaksınız, sistem size bir mülakat maili yollayacak süreciniz tamamlandığında.

evliliğinizi de en kısa sürede yapmanızı tavsiye ederim eğer zaten evlenecekseniz.
    mülakata giderken bir süredir evli olduğunuzu kanıtlamış olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ysmnb ilk olarak bu başlığın ilk 3 iletsini okuduğunuzu hiç zannetmiyorum.
    hepsinin cevabı var ama yine de yazıyorum

1- farketmez
    2- sorun olmaz
    3- bütün hayatınızı hizmet sektöründe geçirecekseniz eğer service industry yazın.
    4- üni diploması varsa yeterli.
    5- hatırladığınız kadarını yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@naz6570 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    evet AS olacak ve sadece ankara'da girebilirsiniz mülakata, istanbul göçmen vize basmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym eğer mülakata sadece türkiye'de girmek için bir planınız varsa bu durumları değiştirir.
    sanırım siz rusya'dasınız şuan. türkiye'de fiili olarak ikamet etmiyorsanız ankara bu konuda çok tolerans göstermeyebilir. tek artınız, tc vatandaşı olmanız. resmi evliliğinizi bir an önc eyapmanızı tavsiye ederim. formda güncellemeyi mülakattan sonra yaparsınız. resmi evlilik sonrası sizden oturum istenmeyecektir.

• @gucarslan hocam mülakat tarihi aldıkan sonra formu açtırsak istediğimiz her şeyi değiştirebiliyor muyuz yoksa sadece kcc ye gönderdiğimiz mailde belirttiklerimizi mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |