Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar ben 2008 yılında Libya da bulunmuştum 6 aydan fazla süreyle. Yukarıdaki linkte oranın sakini olmadığımdan bu belgeyi alamayacağımı okuyorum. Acaba bu belgeyi alamayacağımı beyan eden bir yazıyı kcc den mail aldıktan sonra göndersem yeterli olur mu.

Bu yaziyi gondermenize gerek yok, KCC zaten durumun farkindadir.

• @sahin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@gizemyavuz92 Merhaba, Ben de tam bu konuda yazacaktım. Sağlık muayenesini geçen hafta Frankfurt'ta olduk. Burada doktor raporları kişiye teslim etmeyip konsolosluğa kendisi gönderiyor. Bizim muayene sonunda da herşey yolunda konsolosluğa geldiğinizi bildireceğiz, raporlarınızı göndereceğiz dedi doktor. Ancak 2 tane CD yi bize verdi ve uçağa binerken yanınızda olsun dedi. CD ler öyle kapalı mühürlü değil bildiğiniz cd kılıfının içinde. Açmaya gerek duymadım muhtemelen göğüs röntgenleri var. Heryerde değişik uygulamalar oluyor demek, gizli mühürlü bişey bekliyordum doğrusu.

Merhaba, evet her zaman her yerde ayni vize dahi olsa bile, belli bir standart olmadigi icin yapilan islemler biri birini tutmuyor. Eger sizden de bizdeki gibi almadilarsa cdleri, muhafaza edin yine de, bakarsiniz bi gun istemek akillarina gelir (:

• @crazycells teşekkürler içim rahatladı

• Merhaba, KCC'nin doküman isteği mailinde ki Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini E-Devletten alırken;
    1.Nüfus kayıt örneği tipi; kişi, aile ve nüfus aile seçenekleri var. Bunlardan hangisini seçmemiz gerekiyor acaba?
    2. Belge neden verileceği olarak hangisini seçmemiz gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goncagül-zihni DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, KCC'nin doküman isteği mailinde ki Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini E-Devletten alırken;
    1.Nüfus kayıt örneği tipi; kişi, aile ve nüfus aile seçenekleri var. Bunlardan hangisini seçmemiz gerekiyor acaba?

1. Nufus aileyi secebilirsiniz.
    2. Resmi kurum diyebilirsiniz.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, KCC'nin doküman isteği mailinde ki Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini E-Devletten alırken;

1. Nüfus aile seçersem anne-baba kayıtları da listeleniyor. Ben eşim ile birlikte gideceğim anne-baba kayıtlarının da gözükmesi gerekiyor mu?
    2. Kurum talebi seçmem gerekiyor yani öyle mi?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1. Nüfus aile seçersem anne-baba kayıtları da listeleniyor. Ben eşim ile birlikte gideceğim anne-baba kayıtlarının da gözükmesi gerekiyor mu?
    2. Kurum talebi seçmem gerekiyor yani öyle mi?
    1. Siz ve esinizin gorunmesi onemli, anne ve babanin olmasi ya da olmamasi cok farketmez.

2. Evet.

• @crazycells Tamamdır, çok teşekkür ederim

• KCC'den gelen e-mail'de istenen evrakları E-Devlet'ten tamamlayıp yolladık. Çocuk için, annesi için indirdiğimiz nüfus kayıt örneğini gönderdik. Nüfus kayıt belgesini alırken kurum aile seçeneğini işaretledik. (Eşimin kütüğü kapalı gözüktüğü için onun belgesini aile seçeneğinden indirdik.) Kurum talebi deyip kurum ismine Kentucky Consular Center yazdık.

• @sefa Çok teşekkür ederim

• Merhabalar mailde istenen belgeler için soruyorum. Ben daha önce work and travel yoluyla 2 defa ABD'ye gittim ve ABD'de 4'er ay kaldım. Eşim ise 2 aylığına dil okulu için İrlanda'ya gitti. Bu ülkelerden de adli sicil kaydı istememize gerek var mı? Bir de eşim kızlık soyadını hala kullanıyor. Ds 260 belgesini eşim için doldururken kızlık soyadını ayrıca belirtmeli miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @crazycells Yeni surecle ilgili KCC ye attigim emailin cevabı geldi. 2019 Ocak ayindan itibaren yeni sisteme gecmisler. Artik 2019 Ocak ayi ve sonrasinda mulakata gireceklerden bazi belgeleri email ile gondermesini talep ediyorlar. Email ile gonderdigimiz evraklarin ulasip ulasmadigini nasil anlayacagiz diye sormustum. Cevaben soyle demisler: Evraklariniz bize ulastiginda otomatik olarak email gonderilecektir. Ayrica evrak degerlendirme sureciniz tamamlandiginda yine bu konuda email ile bilgilendirileceksiniz.

Metnin orjinal hali asagidadir.

Ayrica KCC den bu emaili alanlarin Ocak ayinda mulakata gireceğini dusunmustuk. Sanirim bu varsayim coktu. Bundan sonra herkesten isteyecekler. Baska bir yorumum ise soyle: mulakat tarihi aciklanmadan once bu evraklari KCC ye email ile gondermeyenleri eleyerek her ay daha cok sayida ve gercekten isteyenleri mulakata cagiracaklar. Dolayisiyla 2019 da current olma ihtimali artiyor sanirim. Bekleyip göreceğiz.

**Thank you for your inquiry.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.  The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

We have recently made an update to our system that will send an automatic reply if your documents were received. Once we have finished processing your documents, you will receive an email letting you know that the process has been completed.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.**

• yeni sisteme geçme ile alakalı bolumu buraya eklemediniz sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-yahşi DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar mailde istenen belgeler için soruyorum. Ben daha önce work and travel yoluyla 2 defa ABD'ye gittim ve ABD'de 4'er ay kaldım. Eşim ise 2 aylığına dil okulu için İrlanda'ya gitti. Bu ülkelerden de adli sicil kaydı istememize gerek var mı? Bir de eşim kızlık soyadını hala kullanıyor. Ds 260 belgesini eşim için doldururken kızlık soyadını ayrıca belirtmeli miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ABD'den almaniz gerekmiyor, Irlanda'dan 2 ay icin de gerekmiyor. Sadece Turkiye icin almaniz yeterli.

Evet, resmi ismi nasilsa o sekilde yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Yeni surecle ilgili KCC ye attigim emailin cevabı geldi. 2019 Ocak ayindan itibaren yeni sisteme gecmisler. Artik 2019 Ocak ayi ve sonrasinda mulakata gireceklerden bazi belgeleri email ile gondermesini talep ediyorlar. Email ile gonderdigimiz evraklarin ulasip ulasmadigini nasil anlayacagiz diye sormustum. Cevaben soyle demisler: Evraklariniz bize ulastiginda otomatik olarak email gonderilecektir. Ayrica evrak degerlendirme sureciniz tamamlandiginda yine bu konuda email ile bilgilendirileceksiniz.

Metnin orjinal hali asagidadir.

Ayrica KCC den bu emaili alanlarin Ocak ayinda mulakata gireceğini dusunmustuk. Sanirim bu varsayim coktu. Bundan sonra herkesten isteyecekler. Baska bir yorumum ise soyle: mulakat tarihi aciklanmadan once bu evraklari KCC ye email ile gondermeyenleri eleyerek her ay daha cok sayida ve gercekten isteyenleri mulakata cagiracaklar. Dolayisiyla 2019 da current olma ihtimali artiyor sanirim. Bekleyip göreceğiz.

**Thank you for your inquiry.

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.  The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

We have recently made an update to our system that will send an automatic reply if your documents were received. Once we have finished processing your documents, you will receive an email letting you know that the process has been completed.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.**

Bilgilendirme icin tesekkurler.

Evet, 10 ve 11 binlere gonderilmeye baslayinca zaten herkese sirayla gonderilecegini tahmin etmistik az cok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

yeni sisteme geçme ile alakalı bolumu buraya eklemediniz sanırım.

Eger KCC'ye email'den bahsediyorsaniz, ilk posta eklemeler yapildi.

• Bu ileti silindi!

• Yeni sistemin negatif yonu olarak sundan bahsedebiliriz.
    Gc lottery basvurusu yapip Ciktigindan haberi olmayan, kontrol etmeyen bir kitle vardi. Simdi onlara gelen bu evrak talebi maili ile beraber surece dahil olacaklar. Bugun ya da ptesi aciklanacak olan ocak rakami ve subat rakami net sekilde belli edecek

• @toprock kazanıp başvurduğunu unutup kontrol etmeyenler içinde çok az kişi bu uzun ve maliyetli sürece dahil olur. bu yeni sistem numarası yüksek olanların şansını artırır .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Yeni sistemin negatif yonu olarak sundan bahsedebiliriz.
    Gc lottery basvurusu yapip Ciktigindan haberi olmayan, kontrol etmeyen bir kitle vardi. Simdi onlara gelen bu evrak talebi maili ile beraber surece dahil olacaklar. Bugun ya da ptesi aciklanacak olan ocak rakami ve subat rakami net sekilde belli edecek

DS260 formunu doldurmamis kisilere bilgi gittigini zannetmiyorum. Email su sekilde basliyor:

The Kentucky Consular Center (KCC) has completed processing of your DS-260 Diversity Visa application form and the DS-260s of all accompanying family members.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |