DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozanc çekilişten kazanmış olmanız mülakat ya da vize alacağınız anlamına gelmez.
    mesela DV2023 mali yılının bitimine 3 ay var ve mülakatar şaun 7000'li cnlerde. bu tamamen bültene ve konsolosluk takdirine bağlıdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkhidden o kısım sistemsle bir hata yüzünden çıkmıyor, yıllardır böyle.
    merak etmeyin, formunuzda o kısım doldurulmuş şekilde duruyor, değiştirmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88 her soru her aile bireyine çıkmaz, submit ettiyseniz sorun yok.

• @meliskcmn tebrikler. Dosya numaranız mükammel. Şanslının da şanslısısınız. Büyük olasılıkla yeni yıldan önce gidersiniz. Şansınız böyle devam etsin 👏

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Gamer sorunuzun cevabını bu başlıkta bulabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/

Uğur Bey benim sorum şöyle: yurt dışında en az kaç ay/yıl kalırsak amerikan konsolosluğu adli sicil kaydı talep ediyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gamer ingiltere için 6 ay, diğer ülkeler için 1 yıl.

• @darkhidden tebrikler tekrar. Süreci beklemeden, egeden bir tur ile yunan adaları vs ile schengen almanızı tavsiye ederim. Tur olduğundan alması kolaydır. O vize ise daha sonra schengen almanızı kolaylaştırır. Kolaylıklar …

• Merhaba, ben de bu yılın şanslılarındanım. Ds-260 formumu tek başıma doldurdum . Son bölüme gelince 2 dosyayı yazdırdım fakat mail onayla seçeneğine basmadan yanlışlıkla siteden çıktım. Tekrar o bölüme nasıl dönebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ardittrifoni öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    yazdırsıysanız zaten gerek ama sisteme girip kendinize mail atın.

• Merhabalar, CN 17K larda, normal şartlarda ankarada mülakata çağrılma ihtimalim anladığım kadarıyla 2023 yılını emsal kabul edersek zor gözüküyor lakin 2022 yılında 28k lara kadar istatistik tutulduğu için midir bilmiyorum ama 2022 yılında en az 26-27k lara kadar mülakat sırası gelmiş gözüküyor excel tablosunda. işin açığı merak ettiğim konu şudur ki 17k normal şartlarda taşıma yapmadan mülakat tarihi alabileceğim bir sıra mıdır 🙂 ayrıca bir mesaj daha yazmıştım sitede yeni olmamdan mütevellit ne yaptığımı anlamadım ama mesajım gözükmüyor. bir sorum daha olacaktı.

Bugün itibariyle DS-260 formunu gönderdim. Merak ettiğim bir konu vardı. DS-260 formunu tamamladıkdan sonra isimlerin yanındaki yazının
    completed olup olmadığını görüp teyit etmek için giriş yaptım ama completed yazsının üstüne tıklayıp formu açmadım. Bu durumda formu açmış olmuyorumdur diye düşündüm ama kuruntulu bir kişilik olduğum için buraya yazıp sormak istedim. Bilgisi olan var mıdır, formu açmış mı oldum acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Revolter mülakat alıp alamayacağınız kimse bilemez.
    diğer sorunuz için de evet, açmış olmuyorsunuz. complete ise sorun yok..

• @lumos Hocam, süreci daha iyi anlamak adına soruyorum. Diyelim ki DV2023 talihlisinin sıralaması 7900 olsun. Bu kişi Ankara'dan hala vize randevusu alamamış oluyor değil mi?

• ⭐⭐⭐

@Gamer Evet dogru anliyorsunuz, DV2023 Excel tablosundan aslinda daha iyi anlarsiniz, icler acisi durum, Ankara cok uzuyor bizi.

• Merhaba Tekrardan Herkese,
    Dün DS-260 formumu doldururken bilgisayarıma çay döküldüğü için işim yardım kaldı, bugün yeni bilgisayar aldım ve akşam mesaiden sonra devam edeceğim. İçimden geldi paylaşmak istedim. Vesile ile de bir sorum daha olacak, videoda bahsediyor ama; biraz pinpirikli olduğum için buradan da sormak istiyorum. DS - 260 formunu hem kendim hem eşim için ayrı ayrı dolduracağım o konu net biçimde anlaşılıyor. Ancak sormak istediğim şu, elimde tek bir case number olduğu için; kendi formumu bitirip submit ettikten sonra tekrar aynı case number ile giriş yaparak mı eşimin formunu dolduracağım? Yoksa farklı bir metod mu izleyeceğim tam oturmadı kafamda. Yanlış iş yapmak istemediğim için de tekrar sormak istedim. Bu konuda yazılı olarak ayrıntılı olarak beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Herkese tekrar bol şans.

• ⭐⭐⭐

@OzzieOzzy8 Gecmis olsun, sisteme girisi ayni CN ile yapacaksiniz sonra esinizin formunu secip dolduracaksiniz.

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Kramer Kramer 

• Teşekkür ederim.

• @gucarslan öncelikle tesekkurler cevabınız icin. letonyada 6 aydan kısa süre kaldım 4- 4.5 ay gibi. Bunu yazmadan formu gönderdim mülakat icin cagırıldıktan sonra sizce bu bilgiyi güncellemeli miyim yoksa kısa bir süre oldugu icin yazmama gerek yok mudur? simdiden tesekkurler

• Arkadaşlar bişey sorcam. Benım tezsiz yüksek lisans yaptım mezun oldum. DS260 doldururken @crazycells arkadaşın hazırlardığı pakette Master Doktora için "Advanced Degree" yazıyordu. Bende öyle doldurdum doğru mu yaptım?

Okul isimlerini Türkçe yazmısım sorun olur mu?

image.png

• @gucarslan Teşekkür ederim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |