Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@serhat-01 merhaba biz formu az önce eşimle doldurduk yalnız ben ve oğlum için seyahat belgesi sormadı formda hiçbir yerde. Sadece eşimin pasaport numarasını sordu. Hatalı bir durum mu var acaba?

Green Card alacak herkes icin ayri ayri DS-260 formu doldurmalisiniz, bilginize. Herkes kendi pasaport bilgisini kendi DS-260 formunda girecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darkhidden, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Biz DV-260 formunu tamamladik ancak daha once seyehat ettigimiz ulkeleri doldurdugumuz halde gorunmuyor. Isin ilginc tarafi Yes veya No da isaretli degil. Bunu duzeltmek icin mail atip formu actirabilir miyiz? Onemli bir bilgi cunku onceden gidilen 4 ulke var.
    CleanShot 2023-05-09 at 1.02.22.png

sorun yok, hic dokunmayin, hata sizden kaynaklanmiyor. DS-260 formunda boyle bir problem var.

• @crazycells bu şekilde deneyip devam ettim çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds260 formunu doldurup yolladık az önce. Greencard eşim adına çıkmıştı formda yalnızca eşimin pasaport no soruldu. Eş ve çocuk bilgilerinde böyle bir soru çıkmadı yalnızca sizinle birlikte amerikaya gelecekler mi ve beraber mi yaşıyorsunuz soruları vardı. Herkese seyahat kısmı sorulmuş ben çok tedirgin oldum şu an bizde neden çıkmadı

Yeni mi evlendiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

selam. adres yazarken kısaltmalar sonrası nokta koymamak problem yaratır mı?

problem yaratmaz.

• Merhabalar.

Ben bugün tüm önemli belgelerimi toparladım, yarın da formu doldurmaya başlayacağım bir aksilik olmaz ise.

Sormak istediğim hususlar var, forumda gözden kaçırdıklarım olduysa affedin.

1- Yerleşim yeri tarihçem 2006 senesine kadar gidiyor, daha öncesi yok ve ben de taşınma ve adres bilgilerimi hatırlamıyorum. Belgede olduğu kadarını yazsam bir problem teşkil eder mi?

2- Lise bilgisini yazarken xxx Anadolu Lisesi bilgisini xxx Anatolia High School olarak mı yazmamız gerekiyor?

3- Şu an annemden aldığım ölüm aylığı ile hayatımı sürdürüyorum ve mesleğimi yapmıyorum. Çalışma alanında not employed kısmını seçmeliyim diye düşündüm, bu doğru olur mu?

4- Geçtiğimiz Eylül ayında kaydolduğum ancak ikinci dönem harcını yatırmayıp, kayıt yenilemediğim açık öğretim üniversitesini de eğitim bilgilerine eklemeli miyim?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• şirketimin posta kodundan emin değilim. Kendi internet sitesinde ve bulunduğu mahalleden arattığımda farklı sonuca ulaşamıyorum. Bu kritik bir nokta mıdır? Risk teşkil eder mi? Teşekkür ederim.

• @crazycells çok teşekkür ederim. şirket posta kodundan emin değilim. Bu bir risk teşkil eder mi?

• Merhabalar. 2024 Green Card talihlisiyim. Nişanlıyım, Ön lisans mezunuyum ve bir üniversitede lisans eğitimime devam etmekteyim. Daha önce çok kez sorulmuş fakat, henüz nikah yapmadan önce DS260 formunu doldurmalı mıyım? Yoksa hemen bu hafta içerisinde nikah yapıp birlikte mi doldurmalıyız tam emin olamadım. Case number'ım 25xxx'lerde. Şuan ben DS260 formunu doldursam ve mülakat veriliş tarihinden sonra evlensek formumuzu açtırıp tekrar düzenletebiliyor muyuz? Yoksa mülakat veriliş tarihinden önce evlenmiş olmamız şart koşuluyor mu bilgi almak istiyorum. Çok büyük ihtimalle lisans diplomamı mülakat tarihinden önce alamayacağım için DS formunda ön lisans mezunu mu yoksa öğrenci olarak mı işaretlemeliyim? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kazanan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

• @kkaya posta kodlarına il,ilçe,mahalleye göre bu adresten ulaşabilirsiniz. www.postakodu.com.tr

• @dkanar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. 2024 Green Card talihlisiyim. Nişanlıyım, Ön lisans mezunuyum ve bir üniversitede lisans eğitimime devam etmekteyim. Daha önce çok kez sorulmuş fakat, henüz nikah yapmadan önce DS260 formunu doldurmalı mıyım? Yoksa hemen bu hafta içerisinde nikah yapıp birlikte mi doldurmalıyız tam emin olamadım. Case number'ım 25xxx'lerde. Şuan ben DS260 formunu doldursam ve mülakat veriliş tarihinden sonra evlensek formumuzu açtırıp tekrar düzenletebiliyor muyuz? Yoksa mülakat veriliş tarihinden önce evlenmiş olmamız şart koşuluyor mu bilgi almak istiyorum. Çok büyük ihtimalle lisans diplomamı mülakat tarihinden önce alamayacağım için DS formunda ön lisans mezunu mu yoksa öğrenci olarak mı işaretlemeliyim? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kazanan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

hocam acilen doldurup bekar şekilde göndermeniz lazım sonra size mülakat tarihi gelince o sıra mail atıcaksınız konsolosluğa benim medeniyet durumum değişti artık evliyim onu da dahil etmek istiyorum diceksin sonra formun açılıcak hemen onu ekliceksin sonra beraber verilen tarihte konsolosluğa gidiceksin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nazlihande, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar.

Ben bugün tüm önemli belgelerimi toparladım, yarın da formu doldurmaya başlayacağım bir aksilik olmaz ise.

Sormak istediğim hususlar var, forumda gözden kaçırdıklarım olduysa affedin.

1- Yerleşim yeri tarihçem 2006 senesine kadar gidiyor, daha öncesi yok ve ben de taşınma ve adres bilgilerimi hatırlamıyorum. Belgede olduğu kadarını yazsam bir problem teşkil eder mi?

2- Lise bilgisini yazarken xxx Anadolu Lisesi bilgisini xxx Anatolia High School olarak mı yazmamız gerekiyor?

3- Şu an annemden aldığım ölüm aylığı ile hayatımı sürdürüyorum ve mesleğimi yapmıyorum. Çalışma alanında not employed kısmını seçmeliyim diye düşündüm, bu doğru olur mu?

4- Geçtiğimiz Eylül ayında kaydolduğum ancak ikinci dönem harcını yatırmayıp, kayıt yenilemediğim açık öğretim üniversitesini de eğitim bilgilerine eklemeli miyim?

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

1. hatirladiginiz kadarini yazabilirsiniz.

2. evet

3. dogrudur.

4. eger bitirmeyi planlamiyorsaniz yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells çok teşekkür ederim. şirket posta kodundan emin değilim. Bu bir risk teşkil eder mi?

sorun yok, teskil etmez.

• Merhaba,
    Çocuklar için form doldurduğumuz da sistem onlar için yeni bir numara mı verecek,yoksa benim numaram mı geçerli olacak?

• @achillesoag çok teşekkür ederim. Süreci b
    ir an önce imzaya taşıyacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dkanar, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar. 2024 Green Card talihlisiyim. Nişanlıyım, Ön lisans mezunuyum ve bir üniversitede lisans eğitimime devam etmekteyim. Daha önce çok kez sorulmuş fakat, henüz nikah yapmadan önce DS260 formunu doldurmalı mıyım? Yoksa hemen bu hafta içerisinde nikah yapıp birlikte mi doldurmalıyız tam emin olamadım. Case number'ım 25xxx'lerde. Şuan ben DS260 formunu doldursam ve mülakat veriliş tarihinden sonra evlensek formumuzu açtırıp tekrar düzenletebiliyor muyuz? Yoksa mülakat veriliş tarihinden önce evlenmiş olmamız şart koşuluyor mu bilgi almak istiyorum. Çok büyük ihtimalle lisans diplomamı mülakat tarihinden önce alamayacağım için DS formunda ön lisans mezunu mu yoksa öğrenci olarak mı işaretlemeliyim? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kazanan arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Ne yapmaniz gerektigine siz karar vereceksiniz, bu sizin dosyaniz.

Formu su anki guncel bilgilere gore doldurmalisiniz. Benim tavsiyem, hemen formu doldurup gondermeniz sonra da dogal zamanlamaniza gore evlenmeniz olur. Mulakat tarihi aldiktan sonra durumunuzu guncelleyebilirsiniz.

Mulakat gununden once resmen evlenmis olursaniz, esinize vize talep edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serhat-01, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Çocuklar için form doldurduğumuz da sistem onlar için yeni bir numara mı verecek,yoksa benim numaram mı geçerli olacak?

dosyanizin icindeki herkes icin dosya numarasi ayni.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• @crazycells @talhabakunin Çok teşekkür ederim. Formu şimdi dolduracağım.

• daha onceki sayfalarda soruma cevap verdigi icin mod veya forum üyesi arkadaslara teşekkür ederim ancak icimi kurcalayan bir sorun var tüberküloz gibi bir bulasıcı hastalıgınız var ise yazınız yazıyor programda

soyleki vardi ama artık yok tedavi oldum ve bitirme sürecindeyim tedaviyi yani gecmis bir durum bu gecmıs durum olsa da acıklama yapmam lazım mı yoksa hayırı ısaretleyip devam etmem daha mı dogru olur ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |