Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @uogzh peki adli sicili alirken ingilizce ve arsiv iceren aliyoruz degil mi? Turkce degil yani

• @Berkan-Duru Türkçe almanızda fayda var. Benim yedigim rfe bu belgenin Türkçesini istediklerinden dolayı oldu. Ben ingilizce yüklemiştim.

• @uogzh ve arşiv kaydı yoktur ibaresi olmak zorunda

• @uogzh ben 2sini yuklim ne olur ne olmaz o halde. Sorun olmaz sanırım. İngilizceyi ana kısma turkceyi de additional kismina atarim

• @uogzh bu arada turkce temin ederken arşiv yoktur gibi secenek yok. Goremedim

• @Berkan-Duru Yanlış belgeyi almışsınız, arşiv kaydı yoktur yazması gerekiyor alt kısımda

• @SNGMSF ilk etapta refused görünüyo rahat olun bir kaç güne sonuçlanır vize basılana kadar refused sonrası idari işlem en son onay görünücek

• @approachingminimums

1. Eşinizin Explanation for not filing tax returns başlıklı bir yazı yazması gerekiyor. Durumunu olduğu gibi o yazıda anlatabilir. Ben bu şekilde bir yazı yazıp yüklemiştim. Yazıyı imzalamayı unutmasın.

2. Ben bu yazıya ek Amerikada uzun zamandır bulunmadığımın ve çalışmadığımın kanıtı olsun diye okul diplomalarımı yüklemiştim sisteme kabul etmişlerdi, siz de benzer ya da alternatif bir şeyler düşünebilirsiniz.

3. Sizin böyle bir evrağınız yok, NVC aşamasında yüklerken göreceksiniz zaten not applicable gibi bir seçenek olması lazım onu seçip additional documents kısmında "Explanation for not filing tax returns" başlığı altına eşinizin açıklamasını yükleyeceksiniz.

• Arkadaslar esim senelerdir Turkiye’de yasiyordu, yakin zamanda ABD’ye dondu ve 2022 yilinda toplam 6 ay calisti, gerekli income’in 800usd altinda, elimizde aylik paycheckler ve isvereninin verdigi, yilda 60k kazanacagina dair bir belge var. Joint-sponsor ugrassak da bulamadik maalesef, gorusmede paycheckler yeterli olur mu? Cunku 12 ay olmadi ise baslayali o yuzden yillik geliri kanitlayamiyoruz

• @Berkan-Duru yalnızca ingilizce belge oluştururken arşiv kaydı seçeneği çıkıyor. Ben ingilizce ve arşiv kayıtlı belge oluşturup kullanım amacı kısmına National Visa Center yazarak yüklemiştim, benimki o şekilde kabul oldu.

• @naja bende ilk başta öyle zannediyordum fakat e devlette;
    adli sicil kaydı>kurum türü>diğer>vukuatli>nüfus aile olarak seçince hem Türkçe hemde arşiv bilgili belge veriyor. Bilmeyen ve sadece ingilizce arşivli yüklediği için rfe alan arkadaşların bilgisine. Ben Türkçe yi ilgili alana, ingilizce olanı da additional documents kısmına yükledim ne olur ne olmaz.

• arkadaşlar vize mülakatı için hastane randevusu aldım ama randevuda 6 aydan eski olmayan ds-260 formu istiyorlardı. benim ds-260 formu 2 kasım 2022 de çıktığı için 2 mayıs 2023 de bitti şansa. hastaneyi aradım durumu söyledim. sağlık raporu almada bir sıkıntı olmaz dediler ama vize mülakatına gidince emin olmamakla birlikte sıkıntı yaratacağını düşünüyorum dedi. abd elçiliğini arıyorum cevap yok,acil numarayı arıyorum cevap yok. sıkca sorulan sorulara da baktım ama göremedim ya da varsa gözümden kaçtı. o yüzden buraya siz değerli forumdaşlarıma sormaya karar verdim. sorum şu ds-260 formunun her hangi bir kullanım süresi var mı? benim ds260 formu 2 kasım 2022 çıkışlı ve 6 aylık süre dolmadan bütün işlemler yapıldı ve ücreti ödendi. vize mülakatım 16 haziran günü olacak. bana sıkıntı yaratır mı? şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• @Berkan-Duru Ben tercüman tarafından kaşe imzalı İngilizce ve Türkçe halini yüklemiştim tek pdf'de iki sayfa olarak ve bir sorun olmamıştı bilginize.

• @Emly bakalım.. umarım sıkıntı çıkmadan DQ alırız.

• Mrb, 12 yaşında kızım 19 yaşında oğlum ve eşim için online i-130 doldurdum. Ben amerikan vatandaşıyım. 3 mayısta i-130 aprove oldu. Şu an tr de bulunuyorum. Sorum vergi ile. Son 5 yıl 26bin ile 30 bin arasında 1099 return yaptım. Gelirim yeterli olurmu yoksa mali sponsor gerekirmi? Birde Nvc sürecinde istenen belgeleri online yükleyebilirsiniz değil mi? Gerçi başvururken yüklenmiştir.

• @naja 3 gün oldu ptt den mesaj felan gelmedi

• 11 Ay sonra bugun sonunda USCIS Denen hain teror odaklarindan kurtuldum. Sirada digerleriyle ugrasmak var 🙂

• @bahacan cok kolay, bu linke kullan

heysey doldur, subject icin “I want to update my ds260” sec, 3-4 gun sonra NVC sayfasinda aciliyo. Tekra bakarsin herseyi, sonra submit yap.

O kadar!!!

• @trbilgin buradan güncellediğim zaman kağıtları da güncellemem gerekmeyecek mi? eğer zaman aşımı yoksa hiç riske girmeyeyim ya🙄

• @bahacan merhaba ben de benzer durumda bulundum şöyle: Randevu tarihimin bana ulaştığı tarihte DS260 formum 6 aydan eski olmuştu, aşağıda size bir arkadaşımızın da yolladığı konsololusluğun bize ulaşın linkinden "I want to update my DS-260" seçeneğini seçtim ve durumu açıklayan mesaj attım. 1 hafta sonra konsolosluk bana cevap verdi, doktor randevusu almak için bir kısıtınız bulunmuyor, formu açmamıza gerek yok işlemlerinize devam edin şeklinde. Ben de o şekilde doktor randevumu aldım, geçtiğimiz hafta muayeneden geçtim, sağlık raporum da bana ulaştı. Henüz konsolosluk mülakatıma gitmedim. Size de benzer cevap verebilirler diye tahmin ediyorum ama yine de mesaj atın konsolosluğa. Sorun olacağını zannetmiyorum içinizi ferah tutun 🙂 Sonuçlandığında bizi de güncellerseniz haberdar olmuş oluruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |