Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@sülfür En fazla yaşayacağınız olumsuzluk bulunduğunuz şehire göre daha fazla yol gitmek ve İstanbul trafiğini çekmek olur. Başka bir sorun oluşturmaz.

• Arkadaslar iki arkadaşım bugün biri yeşil biri normal Ankara'da vizeleri onaylandi.
    Ankara daha mı uygun acaba anlamak gene zor.

• ⭐⭐

@Ping-PONG israilin çeşitli casus yazılımları var. Pegasus diye geçiyor. Whatsap vs görebiliyorlar. Abd de kullanıyor olabilir. Amaaaa. Takip edecekleri numaraları programa yükleyerek yapıyorlar bunu.Turist vizesi alacaklara bu şekilde bakıyorlar mıdır?Ben sanmıyorum. Diğer vize çeşitlerinde de bakmıyorlardır. Konsolosların belli kriterleri var ,prosedürü var tüm abd konsolosluklarında uygulanan,onun yanında karşısındaki kişinin hal ve hareketleri,göz teması vs bakıyordur bence. Hiç abd vize görüşmesine girmedim ama birine vize vereceksem ben de öyle yapardım. 🙂
    Birde aylık kafalarında(senelik ve aylık planlanan turist vizesi ) bir kota var. O kota aylık 3-5 aşağı yukarı şaşabilir. Bence gelen ds form taleplerine göre ön eleme yapıp görüşme sonunda neticelendiriyorlardır diye düşünüyorum.

Abd değil ama rusyada sene sonuna doğru vatandaşlık ve oturum kotası doluyorsa çok ret veriyordu göçmenlik kurumu.O sene 50 bin kalıcı oturum verecekse ellibinbirinciyi eften püften sebep eliyorlardı. Yeni senenin başında aynı formunla git kalıcı oturumu alabiliyordun.

Özetle belli bir plan programa göre ,kotaya göre,vize veriyorlar sanki. Tabii kolay vize vermede ülkeler arası siyasi ilişkide yüzde yüz etkili.
    Sağlıcakla

• @selamibasaran, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG israilin çeşitli casus yazılımları var. Pegasus diye geçiyor. Whatsap vs görebiliyorlar. Abd de kullanıyor olabilir. Amaaaa. Takip edecekleri numaraları programa yükleyerek yapıyorlar bunu.Turist vizesi alacaklara bu şekilde bakıyorlar mıdır?Ben sanmıyorum. Diğer vize çeşitlerinde de bakmıyorlardır. Konsolosların belli kriterleri var ,prosedürü var tüm abd konsolosluklarında uygulanan,onun yanında karşısındaki kişinin hal ve hareketleri,göz teması vs bakıyordur bence. Hiç abd vize görüşmesine girmedim ama birine vize vereceksem ben de öyle yapardım. 🙂
    Birde aylık kafalarında(senelik ve aylık planlanan turist vizesi ) bir kota var. O kota aylık 3-5 aşağı yukarı şaşabilir. Bence gelen ds form taleplerine göre ön eleme yapıp görüşme sonunda neticelendiriyorlardır diye düşünüyorum.

Abd değil ama rusyada sene sonuna doğru vatandaşlık ve oturum kotası doluyorsa çok ret veriyordu göçmenlik kurumu.O sene 50 bin kalıcı oturum verecekse ellibinbirinciyi eften püften sebep eliyorlardı. Yeni senenin başında aynı formunla git kalıcı oturumu alabiliyordun.

Özetle belli bir plan programa göre ,kotaya göre,vize veriyorlar sanki. Tabii kolay vize vermede ülkeler arası siyasi ilişkide yüzde yüz etkili.
    Sağlıcakla

Ayni dusuncedeyim.

• ⭐⭐

@kaanayhan83 kardeş farklı bir şey demiyoruz ki. Pegasus denen casus yazılım zaten adı üzerinde casus yazılım. Yasal değil zaten. Bizim tüm e devleti(kimlik bilgileri dava bilgileri vs) ele geçirip sattılar hackerlar. Haciz davası avukatları o veri tabanına bağlı yazılım kullanıyor mesela, o da yasal değil. Senin söylediklerine ben şehir efsanesi demiyorum ama konsolosluk bu kadar araştıracak rapor çıkartacak kadar uğraşmıyordur diye düşünüyorum sadece. Ds formlarına göre ön değerlendirme yapıp vize veriyorlardır.

• @selamibasaran, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kaanayhan83 kardeş farklı bir şey demiyoruz ki. Pegasus denen casus yazılım zaten adı üzerinde casus yazılım. Yasal değil zaten. Bizim tüm e devleti(kimlik bilgileri dava bilgileri vs) ele geçirip sattılar hackerlar. Haciz davası avukatları o veri tabanına bağlı yazılım kullanıyor mesela, o da yasal değil. Senin söylediklerine ben şehir efsanesi demiyorum ama konsolosluk bu kadar araştıracak rapor çıkartacak kadar uğraşmıyordur diye düşünüyorum sadece. Ds formlarına göre ön değerlendirme yapıp vize veriyorlardır.

Büyük ihtimalle oyle zaten

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Arkadaslar bir sorum olacak bilgisi olan arkadaslardan yardim rica ediyorum.
    Eşle birlikte vize başvurusunda Ds160 ayrı ayrimi yoksa birlikte tek form mu dolduruyoruz. Yardimci olacak arkadaşlara Teşekkürler

• @kaanayhan83 mülakata katılıp vize alacak her birey için ayrı ds160 formu dolduruyoruz. Eşin ve sizin formunuzda birlikte seyahat edecek kişi kısmına birbirinizi yazabilirsiniz.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Ping-PONG onun tepkisi sana değil zaten 😃

• @kaanayhan83 herkes yurt dışı giriş-çıkışdan bahsettiği için yazıyım dedim. bu gerçek değil. Vize memuru daha önce birisi yurt dışına çıkınca hemen onay vermiyor yada çıkmayınca red vermiyor bu küçük bir etken. Bazıları garanti olsun diye vize başvurusunda önce bulgaristan gibi ucuz bir ülkeye gir çık yapıyorlar. Bu adamlar salak değil bunların hepsinin farkında. Daha önce yurt dışına gidip gelmek fazladan para sahibi olmanın bir kanıtı. Bu adam daha öncede gitmiş gezmiş ve geri gelmiş diyorlar. Ev tapusu, araba ruhsatı bunları götürmek gerçekten saçma ve bunlara bakmıyorlar. Zaten bunlar temel sahip olunan şeyler. Bankadaki parayada bakmıyorlar ama sürekli gelen bir para yani maaş varmı ona bakıyorlar. Tabi ne tür vizeye başvuruyorsunuz, şu an ki durumunuz ne bunlarda önemli.

• @baba-yaga, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kaanayhan83 herkes yurt dışı giriş-çıkışdan bahsettiği için yazıyım dedim. bu gerçek değil. Vize memuru daha önce birisi yurt dışına çıkınca hemen onay vermiyor yada çıkmayınca red vermiyor bu küçük bir etken. Bazıları garanti olsun diye vize başvurusunda önce bulgaristan gibi ucuz bir ülkeye gir çık yapıyorlar. Bu adamlar salak değil bunların hepsinin farkında. Daha önce yurt dışına gidip gelmek fazladan para sahibi olmanın bir kanıtı. Bu adam daha öncede gitmiş gezmiş ve geri gelmiş diyorlar. Ev tapusu, araba ruhsatı bunları götürmek gerçekten saçma ve bunlara bakmıyorlar. Zaten bunlar temel sahip olunan şeyler. Bankadaki parayada bakmıyorlar ama sürekli gelen bir para yani maaş varmı ona bakıyorlar. Tabi ne tür vizeye başvuruyorsunuz, şu an ki durumunuz ne bunlarda önemli.

Cok tesekkur ederim yorumuzu katilmakla beraber gecen ay olan bir olayi da anlatmak isterim. İstanbul'da dostum eşi ile birlikte vize vize gorusmesine girdi .
    Eşi aldi kendi ret yedi bu nasil bir iş gene anlayan beri gelsin . Bu arkadaşım istanbulda özel bir hastenede turkiye capinda önemli bir isim kalp cerrahi (prf)
    Defalarca Avrupa ve Amerika cikislari var.
    Ben defalarca Avrupa'ya ciktim abd cikma fikrim bu seneye kadar hic olmamıştı. Başka bir memur arkadasim yeşil pasaportla ret yedi.
    Olaylara doğrusu artik siyasi bakmaya başladım. Bilmiyorum belkide yaniliyorum.

• ⭐⭐⭐

@baba-yaga benim deneyimimde de yazmıştım ama tamamını yazmadım o arkadaşta dediğiniz gibi bir durum oldu , tek bekar erkek 25-30 max yaşlarında daha önce sadece ispanya girişi varmış, konsolos ispanya'dan sonra Amerika çok iddaalı dedi neden amerika dedi cocukda eee şey hayalimid falan geveledi ağzında uygun değil diye iade etti, kendinizi ifade edebilmek gerçekten çok önemli,

• @tolgasatir Dediginiz olabilir ama kendini ifade edebilmek olayi çoğu zaman gecersiz gibi görünüyor. Okudugum bir cok yazida 20 sn 30 sn suren görüşmeler de cok var.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |