Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@kaanayhan83, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Serap-2 boyle birşeyin imkanı yok sosyal medya hesaplarindan inceleme yapmışlardır.
    Sosyal medya zaten ciddi eğitimli bir arastirmaci icin cok bilgi icerir.

Turk hukumeti yada baska bir devlet kendi özelini baska bir devlete acmaz bu bir skandal olur bu cok buyuk bir suç olur.
    Anlasmali devletlerce interpol ağından bir suc kaydi olup olmadigina bakilir.
    Aksi durum cadir devletlerinde olacak bir is.

Hele devlet sistemine izinsiz sızıp bilgi çalımı yapilmasi durumu daha büyük bir skandal olur. (Casusluk) Bir Server,e sızıntı mutlaka iz bırakır dünyanın neresinde bir server,a girilirse kimin girdigi farkli adres aglari kullansa dahi anlaşılır.

Şu mümkündür eğer baska ulkelere gidilmiş ve oralara belgeler verilmişse bilgi havuzundan bakılır. Tahminin bu yurt dışı gezisine gitmiş olanların daha cok oky almasi da bu nedenlerden biri.

Sıvı sızıntıları, kirliyse veya sürekliyse iz bırakır.😂
    Mutlaka iz bırakmak veya bırakılan izin de saldırganı gösterdiği bir realite yoktur. Kirli bilgi maalesef…

• @Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kaanayhan83, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Serap-2 boyle birşeyin imkanı yok sosyal medya hesaplarindan inceleme yapmışlardır.
    Sosyal medya zaten ciddi eğitimli bir arastirmaci icin cok bilgi icerir.

Turk hukumeti yada baska bir devlet kendi özelini baska bir devlete acmaz bu bir skandal olur bu cok buyuk bir suç olur.
    Anlasmali devletlerce interpol ağından bir suc kaydi olup olmadigina bakilir.
    Aksi durum cadir devletlerinde olacak bir is.

Hele devlet sistemine izinsiz sızıp bilgi çalımı yapilmasi durumu daha büyük bir skandal olur. (Casusluk) Bir Server,e sızıntı mutlaka iz bırakır dünyanın neresinde bir server,a girilirse kimin girdigi farkli adres aglari kullansa dahi anlaşılır.

Şu mümkündür eğer baska ulkelere gidilmiş ve oralara belgeler verilmişse bilgi havuzundan bakılır. Tahminin bu yurt dışı gezisine gitmiş olanların daha cok oky almasi da bu nedenlerden biri.

Sıvı sızıntıları, kirliyse veya sürekliyse iz bırakır.😂
    Mutlaka iz bırakmak veya bırakılan izin de saldırganı gösterdiği bir realite yoktur. Kirli bilgi maalesef…

Peki

• @Serap-2 abdnin anlaşması sadece BIG FIVE denilen ülkelerle var ve bu ülkeler arasında schengen ülkeleri yok. Siz ülkeleri saydığınızda beyanınıza inanmıştır çünkü abd beyanla çalışır. Ya da size zaten onay verecekmiş, prosedür icabı soruyu sormuş.

Ahmetin kim oldugunu bilmeleri gayet normal. DS160 formunda sosyal medya bilgilerini veriyorsunuz, nereye bakıyorlar sizce? Facebook messengerdaki bütün mesajlarınız görülebilir, paylaştığınız şeyler de. Basit bir algoritma ile anahtar kelimelere göre arama yapmak zor değil.

• @charon messenger sohbetlerini aktarması biraz absürt geldi bana privacy policy e ters bence hocam o kadarını yapamazlar. Yapabilecekleri tek şey sosyal medya hesabını detaylı incelemek fotoğraflara veya paylaşımları incelemek olur. Diğer şeyler hayal ürünü.

• @sensei geçmiş olsun, umarım bir sonraki başvurunuzda vizenizi alırsınız

• @aristocrat hangi privacy policy o?
    adamlar zaten hiçbirşeyi incelemiyor, algoritmada keywordler var.
    turist vizesiyle ülkeye girecek arkadaşımın arkadaşını sınırda yakalayip geri postaladılar. Neden? herif facebook messengerda başka birisiyle konuşurken abi işe ne zaman başliyorum vs. muhabbeti yaptı(türkçe), cbp bunu flagledi ve sınırda tercümanla çatır çatır yazışmalarını çevirip, vizesini iptal edip geri postaladı.
    CBP'nin sınırda bunları yapma yetkisi var, hatta allah'a yakın yetkileri var açıkçası.

Elçilikte bunu gayet yapabilir, hatta algoritmanın merkezi oldugunu ve otomatik arama yaptığını ve bunu gerekli kurumlarla paylaştığını düşünüyorum background check olarak. Facebook messenger zaten public, hiçbir yerde buradaki yazılarınız şifreleniyor diye bir muhabbet yok.

• Merhabalar. Eşimle birlikte turist vizesi için ds-160 formu doldurduk ayrı ayrı , ikimizde yanımızda seyahat edecek kişiler olarak birbirimizi formlarımızda belirterek onayladık formları.

Sorumuz , biz ds-160 formunda seyahat planımızı 1-10 temmuz tarihleri arasında planladık onayladık. Fakat randevu tarihi en erken 27 temmuza çekebildik.
    Ds-160 formunu güncellememiz mümkün mü ?
    Sorum ise randevu adımında ödeme yaparken sadece kendi ücretimi ödedim eşimle birlikte gireceğiz sandım vizeye ama öyle değilmiş.Konsolosluğa mail attım , kendi randevu aldığım oturum sayfam üzerinden grup eklememi söylediler , eşimi seyahate ekleyip kendi oturumumdan onun ödemesinide yaptım fakat ikimizi ayrı ayrı tarihlere attı sistem.
    Baştan hatalı girdiğim için ikimiz aynı anda görüşmeye girebileceğimiz şekilde ayarlayamadım.
    Velhasıl şans eseri ikimizede 27 temmuz olarak aynı güne 1 saat arayla randevu almış oldum Ankara'dan
    Bunu aynı anda vizeye girecek şekilde yapmamız mümkün değil sanırım . Sorularıma destek olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler 🙂

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@aristocrat hangi privacy policy o?
    adamlar zaten hiçbirşeyi incelemiyor, algoritmada keywordler var.
    turist vizesiyle ülkeye girecek arkadaşımın arkadaşını sınırda yakalayip geri postaladılar. Neden? herif facebook messengerda başka birisiyle konuşurken abi işe ne zaman başliyorum vs. muhabbeti yaptı(türkçe), cbp bunu flagledi ve sınırda tercümanla çatır çatır yazışmalarını çevirip, vizesini iptal edip geri postaladı.
    CBP'nin sınırda bunları yapma yetkisi var, hatta allah'a yakın yetkileri var açıkçası.

Elçilikte bunu gayet yapabilir, hatta algoritmanın merkezi oldugunu ve otomatik arama yaptığını ve bunu gerekli kurumlarla paylaştığını düşünüyorum background check olarak. Facebook messenger zaten public, hiçbir yerde buradaki yazılarınız şifreleniyor diye bir muhabbet yok.

Günaydınlar, yani vize görüşmesine giderken ya sosyal medya hesaplarını bildirmeyeceğiz ya da tüm USA içerikli mesajları sileceğiz gibi algılıyorum. Hatta ülkeye girerken bile

• Herşey kismetten ibaret hayilisi olsun bakalım

• @Rüştü-Gürbüz hayir silmenize gerek yok. Turist vizesiyle calismaya gideceksiniz bunu uluorta bildirmeyin millete.
    Basit bir mantik yani.

Bu arada WhatsApp mesajlari gorunmuyor.

• @charon Selamlar, turist vizesi ile çalışmaya gitmeyeceğim ancak USA da bulunan bir kaç kişi ile sohbetlerimiz var o yüzden sordum. Şüphe uyandırır mı açısından 👍

• ⭐⭐

@sensei gecmis olsun

• @charon 2 account arasında dönen sohbetin geçmişine erişebildiğini mi söylüyorsunuz yani bu insanların ?

• herkese merhabalar 4 nisanda ret yemiştim tıp öğrencisiyim staja gidecektim. mart 2025e almıştım yeni tarihi ve 2 yıl kuralından bahsediliyor ancak az önce 7 ocak 2025e geri çektim. böyle bir kural varsa nasıl çekebildim anlamıyorum. yaptıkları sizce de çok saçma değil mi? geçici bir uygulama mı bu sizce? teşekkürler...

• ⭐⭐

@kaanayhan83 aslinda buda mantikli o dengeyi saglamaya calisiyorlar bencede

• ⭐⭐

@Serap-2 hayirli olsun

• @aristocrat Facebook messenger evet

• 1 ağustos ankaradaki randevumu 17 mayıs istanbula aldım, bu sorun yaratır mı bana? herhangi bir olumsuzluk vs?

• Yasaklı

Devletler Watsap Facebook Instagram msjlar falan vs ayna gibi görur doğru söylüyor. Zaten terör önleyici tedbirlerden biridir bu. Silmek söylememek vs hikaye . Nete atilan herşey iz bırakır. Algoritma vs daha degisik yontemleri vardir devletlerin . Bu olayları normal evlerde kullanılan tayyare işlerle karistirmayin. Kendi bünyelerinde cok iyi program gelistiriciler var herkes kendi isini kendi yapiyor.

Ama devletlerin bir birine sizma olayi zor . Olduya sizdilar el elden üstündür kesin olmaz diye bisey yok. Fakat bu hemen anlasilir orda calisanlar sepet degil. İcerden biri kopyalasa verse bile anlasilir. Gene devletler nezninde anlaşmalar gereği resmi belge ile şüphe üzerine her bilgi istene bilir. Ve gene sadece resmi belge ile verilebilir buda bilinmeli

Ya dostum. Daha yeni söyledim kirli bilgi diye. Lütfen yapma bunu.
    Bilgisayar ağları ve siber güvenlik uzmanı bir birey olarak söylüyorum bunu.
    Daha önce beraber çalıştığım bahsettiğin pozisyonlarda çalışan arkadaşlarım da var.

Bir kere whatsapp ta uçtan uca şifreleme kullanılır ve kullanıcılarına hiçbir bilgilerinin 3. şahıslarla paylaşılmayacağı sözü verilir. FBI da olsanız alamazsınız. Mahkeme örnekleri var bunun USA’ de.

Sana bireysel denememden bahsedeyim.
    Çalıştığım yerde syslog açtığımda whatsapp log lar okunmaya çalışılıyor diyerek çalışmayı durduruyor. Bütün personel whatsapp ta sorun var bir bakar mısın diye yanıma geliyor.

Kısmen doğru kısmen yanlış bilgilerin. Bu kadar net görüş bildirmezsen çok güzel olur.

• @Ping-PONG e peki ozaman

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |