Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aespilot tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @aespilot, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Merhaba;

Varsova'da girdigim mulakat olumlu sonuclandi birkac detay ve yardimci olabilecek bilgiler paylasmak istedim. Oncelikle bu sureci birlikte yuruttugumuz @emirhan ile bu forumu olusturan adminlere tesekkur etmek isterim. 3 senedir Polonya'da yasiyorum; buraya ucus egitimimi tamamlamak icin gelmistim oturumum burada oldugu icin dosya tasima ile ilgili bilgim yok malesef bunu belirtmek isterim. Mulakat asamasina kadar olan kisimda belge toplamayla ilgili bilgi vermek istiyorum. Turkiye'den e-devlet ciktisi aldiginiz butun belgeleri ingilizce yeminli tercume ettirmeniz gerek. Birth certificate soruyorlar bizim ulkemizde bu sistem mevcut degil o yuzden vukuatli nufus kayit bunun yerine geciyor. Butun belgeleri yeminli tercume ettirmeniz yeterli. Burada sabika kaydi almaniz gerecektir onu da adalet bakanligi Urzad indan Criminal Record aliyorsunuz iki kutunun isaretlenmesi gerek. Banka dokumani, Pesel, Meldunek istenen belgeler arasinda ama benimkileri sormadi bile. Saglik muayenesi icin birkac post ustte olan @emirhan in mulakat tecrubesine bakabilrsiniz adresler ve detaylar yaziyor. Mulakat asamasinda belge tesliminde askerlik belgesinin orjinalini istedi, bizde sistemin elektronik olarak calistigini belirttim ve ABD Turkiye buyukelcilik sitesinden teyit edip onayladi. 330 dolar veya 1500 kusur zloty olarak odeme yapiliyor ama garanti olsun dolar goturun. Mulakatta ki personel cok guleryuzlu karsiladi. Yemin ettikten sonra havacilikla ilgili biraz konustuk, pilotlukla ilgili birkac soru sordu hangi ucaklari ucurabiliyorsun diye sordu sonrasinda askerlik durumunu sordu ve your visa has been approved dedi. ingilizce olarak welcome to USA dedikten sonra Turkce olarak Amerikaya hosgeldin dedi ve teslim ile ilgili bilgi veren kagidi bana verdi. ben adrese teslim sectim kapida odeme oluyor. Basta soyledigim gibi tasima yapmadim direk buradan basvurdum o yuzden tasimayla ilgili bilgim yok ama tasima yapabilen arkadaslar sonra ki asamalar icin telegram veya buradan yardimci olabilirim. Saygilarimla, Herkese iyi gunler dilerim

hayırlı olsun @aespilot

• @Gül-Kazancioğlu teşekkurler gul hanım

• @T-C-Kubilay-Dikici turkce olarak katılım sağlanırmı bilmiyorum çunku sizin verdiğiniz göruntu ile alakalıda sonuçlar değişebiliyor yeminli tercuman bulabılırsen sanırım girebilirsin ama nasıl oluyor bilmiyorum adminler e sormanızı tavsiye ederim

• @aespilot Hayırlı olsun

• ⭐⭐

@emirhan @aespilot Tebrikler , Vizeleriniz hayırlı olsun.

• @aespilot tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @aespilot hayırlı oğurlu olsun. bundan sonraki hayatınızda mutluluklar dilerim

• Arkadaşlar merhaba telegramda kalabalık oluşturmaması için buradan sormak istedim. Dosya taşıma sürecinde ekstra bir masraf oluyor mu? Farklı bir ülke için almamız gereken vizenin masrafı, konaklama, ulaşım vs. bunlardan bahsetmiyorum. Ankara konsolosluğunda süreci yürütürken oluşacak masraflar ile dosya taşıdığımız konsolosluk arasında prosedür farkı olma ihtimali var mıdır?

Dosya taşımak için atılan ilk mailden sonra konsolosluk onay verir ise dosyamız direkt taşınıyor mu yoksa ekstra bir onaylama işlemi yapmamız gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@Önder-Bilgiç sağlık muayenesindeki ücretlerde farklılık olabilir. Onay konusuna gelirsekte bazı konsolosluklar direk taşıyoruz diyip kccden dosyanızı ister bazısı sizden tekrar bir onay alır değişiklik yoksa talebinizde isteyeceğiz dosyanızı gibi

• @dpdemir şehir hastanesi enfeksiyon hastalıklarından randevu aldık, doktora durumu anlatıp tekrar aşı olmamak için antikor testi yaptırmak istiyoruz dedik.

• @Emre-Kurtulmuş tesekkurler

• @gzm06 çok teşekkür ederim cevap için. Ben de bugün bir devlet hastanesinin enfeksiyon polikliniğinden randevu alıp doktora durumu açıkladım. Su çiçeği, kızamık, kızamıkçık, kabakulak testlerini yaptırdım. Boğmaca testi yapılmıyormuş. Belgeleyebildiğim, Hepatit B ve tetanoz aşılarım var. Bakalım inşallah aşı olmam daha artık. Size aşı yapıldı mı Unganlar’da ? Pardon, siz Ankara’dan almamışsınız sanırım. Şimdi postalarınızı okuyunca fark ettim.

• ⭐⭐

@dpdemir Bu her konsolosluğun anlaşmalı kurumunun vereceği bir karar bunu hangi sağlık biriminde raporunuzu alacaksanız orası ile görüşmeniz gerekir. Kabul edip etmeme durumu onların elinde.

• @achillesoag Ankara’dan alacağım. Evet son karar yine de onların. Sagolun.

• ⭐⭐

@dpdemir Antikor testleri ve yapılan aşıları kabul etme durumu bu sene viyana konsolosluğunun anlaşmalı kurumunun yaptığı bir uygulama. Unganlar bu uygulamayı yapmıyor hatta kayıtlı aşıları kabul etmeme gibi bazı durumlar yaşandı bildiğim. Siz eğer işlemleriniz unganlar'da yapılacaksa onlara teyit ederek ilerlemeniz faydanıza olacaktır.

• Peki çok teşekkür ederim. Sağolun.

• ⭐⭐

@aespilot vizeniz kutlu olsun, yeni hayatinizda basarilar.

• arkadaşlar dosya taşımada atacağımız mail konusunda bir taslak bulamadım nereden ulaşabilirim acaba ?

• Herkese merhaba sizinle Polonya Varşova’daki mülakat deneyemimi paylaşacağım biraz uzun yazdım herşeyi detaylıca yazmak istedim
    Mülakat maili aldıktan sonra sağlık muayenesi için randevu almamız gerekiyor Polonya’da hem Varşova’da hemde krakow sağlık muanesi yapılıyor ben Varşova’da yaptım ama Krakow’u tercih ederim çünkü krakowda her şey bir klinikte yapılıyor Varşova’da ise x-ray ve kan sonuçları için başka yere gönderiliyor ve arada bi 20-25 dakika uzaklıkta arabayla
    sağlık muayenesi için yanınızda 4 fotoğraf,korona aşı sertifikası ve çocuklukta yapılan aşıların belgesi benim yoktu sorun olmadı
    Sorduğunda yok dedim ama tüm aşılarım yapılmış dedim ve randevum saat 15 teydi doktor muayeneni yapıcam yarın x-ray ve kan tahlili için diğer adrese gitmem gerekir dedi adresi hatırlamıyorum o yüzden yazamıyorum ben Varşova’dan çok uzakta yaşadığım için doktora bugün geri dönmem gerektiği söyledim doktor diğer klinik saat 17 de kapanıyor ama hızlı olup belki yetişirsin dedi sağolsun yardımcı oldu her şeyi çok hızlı yaptı bana iki aşı yaptı aşı isimlerini bilmiyorum aklımda kalmadı ve bu aşılar için 700 PLN ödedim ve beni hemen kliniğe gönderdi
    Acele ile kliniğe gittim ordan x-ray ve kan sonuçları yaptım ikisi için 200 PLN ödedim ve sonuçlarım bir saat içinde çıktı kan sonucunu onlar doktora gönderiyor ama x- ray sonucunu siz alıp doktora götürmelisiniz ben saat geç olduğu için telefonla doktorla konuştum bana postayla gönderebilirsin dedi postayla gönderdim ona ve daha sonra sonuçlar için doktoru bir hafta sonra aradım sonuçların hazır gelip alabilirsin dedi ben uzakta yaşadığım için mülakat tarihinden bir gün önce zaten Varşova’ya gelicem o zaman alırım dedim tamam dedi sonuçlar için randevu almaya gerek yok istediğin zaman gelebilirsin dedi
    Mülakat
    Polonya Varşova konsolosluğu mülakat için şu belgeleri istiyor

• ds-260 son sayfa çıktısı
    • UID numarası çıktısı
    • Randavu mailin çıktısı
    • Pasaport
    • 4/ 2 fotoğraf(50x50)
    • Evli ise evlilik cüzdani (boşanmış ise onunla ilgili belgeler)
    • Askerlik belgesi
    • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
    • Sabıka kaydı
    • Polonya sabıka kaydı
    • Doğum belgesi
    • Finansal belgeler
    • Muayene sonuçları
    • Diploma Türkçe olan bütün belgeleri yeminli tercüman ile İngilizceye çevirmelisiniz lehçe olanları çevirmeye gerek yok. Ben asker kaçağı olduğum için belgem yoktu hep ondan korkuyordum acaba sorun olur mu diye çok şükür sorun olmadı askerlik belgesi istediğinde belgem yok çünkü henüz askerlik yapmadım Türkiyedeyken öğrenciydim o yüzden askere gitmedim dedim tamam diyip bişeyler yazdı ve diploman Aslı kayıptı okuldan geçici mezun belgesi diye bir belge aldım ve e devletten diploma çıkardım bunları kabul etti . Mülakat sabahın erken saati olduğu için bir gün önceden Varşova’ya gittim daha önceden konsolosluğa yakın bir otel kiralamıştım oraya yerleştim sabah erken uyanıp randavu saatınden bir yarım saat önce konsolosluğun önüne gittim orda yaklaşık 8/9 kişi vardı hepsi Rus ve ukranyalıydı hiç Polonyalı görmedim orda sırayla bizi alıp UID belgeleri alıp randevularımızı onayladılar ve daha sonra telefonlarımızı kapatmalarımızı istediler içerde telefonları alıp numara veriyorlar sırt çantası kabul etmiyorlar ve yakınlarda emanetçi yok olsada ben görmedim içeri girdiğimizde önce numara alıyoruz numaraya göre çağrıyorlar ilk çağırmada bizden fotoğraf,adli sicil kaydı hem Polonya hem Türkiyekini istedi ,diploma , doğum belgesi, ve askerlik belgesini istedi sırasıyla, banka belgelerini istemelerini geçtim hiç soru bile sormadılar daha sonra bir üst katta vize ücret için beni yönlendirdi orda 330 dolar vize ücreti ödeyip tekrar bir alt katta gelip bekliyoruz orda zaman duruyor stres ve endişe içinde bekliyoruz benden sonra gelenler 4/5 kişiyi benden önce mülakata çağırdılar bende onları görünce endişe içinde kalıyordum acaba bişey eksik mi yada bir şey yanlış mı verdim diye bir yarım saat bekledikten sonra benim numara yandı ve mülakatım başladı ilk önce benden sağ elimi kaldırıp söylediklerin her şey doğru diye yemin etmemi istedi yemin ettikten sonra bana bir kaç soru sordu sorular şöyle
      • daha önce hiç böyle evlendiniz mi ?
    • hayır daha önce hiç evlenmedim
      +hiç çocuğun var mı ?
    • Hayır çocuğum yok
    • Amerika’ya neden gitmek istiyorsun?
    • Daha iyi bir geleceğim olması için Amerika’ya gitmek istiyorum
    • Teksas dallas yazmışsın gitmek için neden bu şehir ?
    • O şehirde bazı akrabalarım bana yardımcı olacaklar o yüzden oraya gidiyorum
    • Amerika’da ne iş yapacaksın ?
    • Kuzenim bir kaç kafe restoranı var onların yanında çalışacağım
    • Peki şimdi ne iş yapıyorsun
    • Burda bir restaurantta şef olarak çalışıyorum
    • Tamam deyip bilgisayarına bir şeyler yazıp sonra bana bakıp YOUR VISA HAS BEEN PROOF deyip artık gidebilirsin dedi
      teşekkür ettim ve çıktım o anki mutlulukla bir türlü emin olamadım vize verdiğini ama şunu söyleyebilirim önceden vize verip vermeyecekleri çağırmadan önce karar verdiğini düşünüyorum sorularıda sormak için soruyordu ve bana verdiği kağıt önceden önde duruyordu en sonda bana verdi pasaport bununla takip edersin diye . O koskoca bir yıl bekleme 8/10 dakikada sonuçladındı mülakat çok kısa geçti toplam bir buçuk saat konsoloslukta bekledim mülakat 8/10 dakika sürdü o anki mutluluğu herkese nasip olur inşallah deneyimim inşallah varşovada mülakata gireceklere yardımcı olur Saygılarımla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |